אנחנו מקווים שאת יצרנית השעונים פיאז׳ה אנחנו לא צריכים להכיר לכם,

יצרנית שעוני היוקרה פיאז׳ה מציגה שעון חדש ומעניין – פולו כרונוגרף “Hope”. השעון החדש מגיע במסגרת שיתוף פעולה מעניין של פיאז׳ה עם ה-AWC – Arab Watch Club, מועדון אספני שעונים, שהוקם על ידי מר חסן אחראס (Hassan Akhras), שהקים גם את המגזין Arab Watch Guide. המועדון, שמאגד בתוכו אספני שעונים מהמזרח התיכון, משתף פעולה עם יצרניות שעונים שונות במהדורות מוגבלות של שעונים, כשהיצרנית האחרונה שמצטרפת למועדון הזה היא פיאז׳ה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

פולו כרונוגרף ״Hope״ – מפרט טכני

השעון החדש של פיאז׳ה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 11.2 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני הפולו של פיאז׳ה – גוף עגול שנראה כאילו ״נלחץ״ מעט.

פולו כרונוגרף ״Hope״. מקור - SJX Watches.
פולו כרונוגרף ״Hope״. מקור – SJX Watches.

פיאז׳ה משלבת בשעון לוח בגוון ורוד-סלמון, או כמו שפיאז׳ה מכנה אותו באופן רשמי ״סלמון קורל״, עם פסים אופקיים החרוטים בלוח השעון. פיאז׳ה משלבת בשעון שני לוחות קטנים בצבע ירוק, צבע שמגיע בניגודיות מעניינת אל מול לוח הסלמון של השעון.

לוח סלמון עם לוחות קטנים בירוק. מקור - SJX Watches.
לוח סלמון עם לוחות קטנים בירוק. מקור – SJX Watches.

מה שמעניין בשעון הזה, כמו גרסאות ״מזרח תיכוניות״ אחרות של שעונים, הוא הבחירה בספרות ערביות מזרחיות לתאריכון וללוחות הקטנים. אם אתם מתבלבלים ולא מבינים על מה אנחנו מדברים, תרשו לנו להזכיר לכם כי באנגלית קוראים בד”כ לספרות ההודיות הערביות (1,2,3 וכן הלאה) בשם “ספרות ערביות”. לספרות הערביות המזרחיות (١, ٢ , ٣) קוראים בשם “ספרות ערביות מזרחיות”.

פולו כרונוגרף ״Hope״ – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 1160P של פיאז׳ה. קליבר 1160P הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

קליבר 1160P בגב השעון. מקור - SJX Watches.
קליבר 1160P בגב השעון. מקור – SJX Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל רוטור השעון אנו מוצאים את הלוגו של פיאז׳ה.

אז מה חדש בעצם?

עבור פיאז׳ה מדובר בפעם הראשונה שבה החברה משתפת פעולה עם מועדון אספני שעונים ספציפי, מכל מקום כלשהו מסביב לעולם. מר אחרס מספר כי נדרשו לו ולפיאז׳ה כשנה להשלים את הפרויקט, שהתחיל בכלל בשיתוף פעולה שונה לגמרי. מר אחרס רצה במקור כי פיאז׳ה תייצר עבור מועדון אספני השעונים שלו את שעון האלטיפלנו של החברה בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. בפיאז׳ה הסבירו לו כי הם לא משתמשים בפלדת אל-חלד בסדרת האלטיפלנו, כשבנוסף, הם סיפרו לו כי הם מתכננים להשיק שעון פולו סקלטון בפלדת אל-חלד. בסופו של דבר, בפיאז׳ה הציעו ללכת על הליין הספורטיבי של שעוני הפולו, עם דגם כרונוגרף, שם פיאז׳ה תוכל להציע ורסטיליות רבה יותר ומגוון אפשרויות עיצוב לשעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פיאז׳ה מגיע במהדורה מוגבלת של 30 יחידות, כשהשעון מיועד למכירה לחברי מועדון השעונים AWC בלבד. הוא מגיע עם רצועת גומי ירוקה, כשפיאז׳ה תצרף לשעון רצועת עור תנין נוספת, בגוון ירוק כהה. תג המחיר שלו עומד על 21,000 דולרים, כשלמרבה הצער, גם אם תנסו למהר ולהצטרף למועדון, זה לא בדיוק יעזור לכם, כי כל 30 היחידות של השעון הזה נמכרו מראש …

פולו כרונוגרף ״Hope״. מקור - SJX Watches.
פולו כרונוגרף ״Hope״. מקור – SJX Watches.

השורה התחתונה

שיתוף פעולה מעניין וראשון מסוגו כאמור לפיאז׳ה עם מועדון אספני שעונים מסביב לעולם, שכמו עוד הרבה שעונים אחרים, לעולם לא נצליח לרכוש …

למעבר לאתר של פיאז׳ה.