יגר לה-קולטרה השיקה את סדרת הפולריס שלה בשנת 2018 ותוך זמן קצר היא הצליחה לצבור פופולריות גבוהה בקרב חובבי המותג וחובבי שעונים. בחודש שעבר הרחיבה החברה את הסדרה עם שני שעונים חדשים, עם השם מרינר. פולריס מרינר דייט ו-Memovox – שני שעונים חדשים שעומדים בתקן המחמיר ISO 6425 – תקן מחמיר הנדרש משעוני צלילה מקצועיים. אז מה חדש בשעוני הפולריס מרינר דייט והפולריס מרינר Memovox? מוזמנים לגלות ביחד איתנו. 

פולריס מרינר דייט ו-Memovox – מפרט טכני

שני השעוני החדשים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. גוף השעונים מגיע בעיצובים המוכרים של סדרת הפולריס, עם קווים בולטים אך עם זאת עדינים ואלגנטיים. השעונים מגיעים עם זכוכית ספיר כיפתית, כשהם משלבים משטחים עם פוליש מלא ומשטחים מוברשים. שילוב המרקמים הזה בא לידי ביטוי גם ברצועת השעון, עם פס מרכזי של חוליות בגימור מוברש ושני פסים דקים בגימור מלוטש. שני השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-300 מטרים והם מגיעים עם כתר עם מנגנון נעילה לשליטה בבזל הפנימי. המנגנון אמור להבטיח כי הבזל יישאר במקומו במהלך צלילות ולא יזוז ממקומו בגלל מגע כזה או אחר. 

פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור - TimeandWatches.
פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור – TimeandWatches.

יגר לה-קולטרה שילבה בכתר הבזל גומיה כתומה שתפקידה להזכיר למשתמש בשעון לנעול את הכתר כדי למנוע ממים ואבק להיכנס למנגנון. הצבע הכתום מעטר גם את קצה מחוג השניות וסמני דקות על גבי הבזל הפנימי, כמו גם את קצה מחוג הדקות, אשר צבוע בצביעת סופר-לומינובה כתומה. 

פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור - TimeandWatches. דגם המרינר דייט. מקור - TimeandWatches.
פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור – TimeandWatches. דגם המרינר דייט. מקור – TimeandWatches.

שני השעונים מגיעים עם לוחות בגימור כחול מדורג (Gradient), עם שלושה עיגולים-טבעות במרקמים שונים. העיגול המרכזי מגיע בגימור קרני שמש, הטבעת השניה מגיעה בגימור מגורען ועליה אנו מוצאים את הספרות הערביות לציון השעות. הטבעת השלישית מגיעה בגימור אופלין (זכוכית חלבית) והוא משמש גם כבזל הפנימי.

פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור - TimeandWatches. דגם ה-Memovox. מקור - TimeandWatches.
פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור – TimeandWatches. דגם ה-Memovox. מקור – TimeandWatches.

הפולריס מרינר דייט הוא שעון צלילה קלאסי, עם תצוגת שעות, דקות ומחוג שניות. התאריכון של השעון נמצא בשעה 3. השעון מגיע כאמור עם בזל צלילה פנימי, הנשלט על ידי הכתר הנוסף בשעה 2. הכתר בשעה 4 הוא הכתר לכיוון השעות והדקות.

פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור - TimeandWatches. דגם ה-Memovox. מקור - TimeandWatches.
פולריס מרינר דייט ו-Memovox. מקור – TimeandWatches. דגם ה-Memovox. מקור – TimeandWatches.

גם הפולריס מרינר Memovox הוא שעון צלילה, עם תוספת הקומפליקציה של שעון מעורר. יגר לה-קולטרה שילבה את השעון המעורר בצורת משולש על גבי הטבעת המרכזית. מכוונים את החץ לשעה הרצויה להפעלת ההתראה הקולית. 

פולריס מרינר דייט ו-Memovox – מנגנון

הפולריס מרינר דייט מגיע עם קליבר 899 של יגר לה-קולטרה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות וניתן להתרשם ממנו מבעד לגב השעון השקוף. 

מנגנון המרינר דייט. מקור - TimeandWatches.
מנגנון המרינר דייט. מקור – TimeandWatches.

הפולריס מרינר Memovox מגיע עם קליבר 956, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 45 שעות, המגיע עם 23 אבני חן. המנגנון פועל בקצב של 28,800 שעות וכאמור הוא מגיע עם תוספת קומפליקציית השעון המעורר. 

מנגנון ה-Memovox. מקור - TimeandWatches.
מנגנון ה-Memovox. מקור – TimeandWatches.

שני המנגנונים מעוטרים בעיטורי Côtes de Genève. כן, שעון צלילה שמגיע עם עיטורי Côtes de Genève. רק ביגר לה-קולטרה … 

אז מה חדש בעצם?

שני שעונים חדשים באחת מסדרות השעונים שקשה שלא לאהוב, מאחת היצרניות האהובות על הגורו. יודעים מה? בעצם אחת מיצרניות השעונים האהובות ביותר. אי אפשר להיות חובב שעונים אמיתי ולא להעריךa את יגר לה-קולטרה. מספיק להסתכל על כל שעון של החברה ולהבין למה היא נקראת יצרנית השעונים של יצרני השעונים. 

דגמים חדשים לשנת 2020. מקור - TimeandWatches.
דגמים חדשים לשנת 2020. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

הפולריס מרינר דייט מגיע במחיר של 10,600 פרנקים שוויצרים, בעוד הפולריס מרינר Memovox מגיע במחיר של 16,900 פרנקים שוויצריים. 

הכתר השני שולט על הבזל הפנימי. מקור - TimeandWatches.
הכתר השני שולט על הבזל הפנימי. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כמו שכבר כתבנו, אי אפשר שלא לאהוב את הסגנון של יגר לה-קולטרה, שבא לידי ביטוי כמעט בכל שעון ושעון של החברה. סדרת הפולריס היא אולי דוגמה נפלאה ל”איך יוצאים מהקופסה” בעולם השעונים. שעוני צלילה עם יכולות שלא היו מביישות שעון צלילה “נחשב” כמו הסאבמרינר או הסימאסטר, אך עם זאת עדינים ואלגנטיים למראה. או למשל השילוב הגאוני לדעתו של הגורו של קומפליקציית השעון המעורר ב-Memovox. משולש בקצה הטבעת הפנימית אותו מכוונים לשעה הרצויה, מבלי שהוא יפגע במראה של השעון או יפריע לקריאות שלו. אם אתם שואלים את הגורו – לביצוע כזה מגיע דוז פואה. 

למעבר לאתר של יגר לה-קולטרה.