מוריס לקרואה הפכה בשנים האחרונות למזוהה בעיקר עם ליין שעוני האייקון שלה, שעוני ספורט ״דמויי ג׳נטה״ או ״דמויי רויאל אוק״ אם תרצו, שהם בין שעוני ה״כמו ג׳נטה״ התקציביים ביותר בשוק. אבל למוריס לקרואה יש עוד לא מעט קולקציות שעונים נהדרות שנשארות בתקופה האחרונה בצל של שעוני האייקון שלה. בחברה החליטו כנראה לחזור ולקדם את הסדרות האחרות של החברה ומציגים שעון חדש בסדרת הפונטוס של החברה, פונטוס דיי-דייט ירוק, שמגיע במראה קצת יותר קשוח לעומת המראה הדרסי יותר של שאר השעונים בסדרה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

פונטוס דיי-דייט ירוק – מפרט טכני

שעון הפונטוס החדש של מוריס לקרואה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 11 מ״מ, כשהוא מגיע עם ציפוי DLC שחור לגוף השעון. השעון מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי מונע השתקפויות, כשגם גב השעון שקוף.

פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור – Monochrome Watches.

כמו שעוני הדיי-דייט האחרים בסדרת הפונטוס, השעון החדש מגיע עם לוח שעליו אנו מוצאים עיגול מרכזי. בתוך העיגול המרכזי הזה, בשעה 12, אנו מוצאים את הסמל של מוריס לקרואה (שם החברה) ומתחתיו את חלונית תצוגת היום. בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, בתוך מעין טרפז, היוצא מהחלק התחתון של לוח השעון.

פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור – Monochrome Watches.

את העיגול הפנימי מקיפים אינדקסי שעה והלוגו של מוריס לקרואה, בגוון כהה, כשכל לוח השעון מגיע בגוון ירוק-חאקי או ירוק-כהה, כשלוח השעון משלב גימור קרני שמש.

לוח חאקי עם גימור קרני שמש. מקור - Monochrome Watches.
לוח חאקי עם גימור קרני שמש. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם מחוגים עם ציפוי סופר לומינובה לבן, כשהקצה של מחוג השניות מעוטר בצבע אדום.

פונטוס דיי-דייט ירוק – מנגנון

מוריס לקרואה משלבת בשעון החדש את קליבר ML143 שלה. קליבר ML 143 הוא מנגנון אוטומטי, המבוסס על קליבר SW200 של סליטה. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

קליבר ML143 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר ML143 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות כאמור מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם ציפוי רודיום ועם עיטורי Côtes de Genève על גבי רכיבים שונים במנגנון.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת הפונטוס דיי-דייט של מוריס לקרואה, שמגיע במראה הרבה יותר ״קרבי״ וקשוח אם תרצו, לעומת המראה הדרס-אלגנטי המאפיין את שעוני הסדרה הזאת.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מוריס לקרואה, רפרנס PT6358-DLB04-430-5, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות. מוריס לקרואה תשווק אותו עם רצועת ניילון בצבע ירוק-כהה, עם אבזם פרפר בציפוי DLC שחור. תג המחיר שלו עומד על 2,080 פרנקים שוויצריים, תג מחיר שהופך אותו לשעון הדיי-דייט היקר ביותר בסדרת הפונטוס נכון להיום.

פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס דיי-דייט ירוק. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

מוריס לקרואה הפכה לשם נרדף לשעונים איכותיים עם תג מחיר אטרקטיבי. היות ובשנים האחרונות כל יצרנית שעונים מנסה למצוא את האלטרנטיבה שלה לרויאל אוק, קל להתמקד רק בסדרת האייקון של החברה ולשכוח את שאר הסדרות, אבל מדי פעם נחמד להיזכר שהחברה הזאת מציעה קולקציה רחבה של שעונים, שבה כמעט כל חובב שעונים יכול למצוא משהו שיתאים לו. תג המחיר של השעון החדש נוח לכל כיס, גם באקלים הכלכלי שבו אנו נמצאים, הבעיה היחידה שלנו עם השעון הזה היא המנגנון שלו. נכון, אף אחד לא בוחר שעון בגלל רזרבת הכוח שלו, אבל תודו שזה יכול להיות נחמד להניח שעון בצד ליומיים, לחזור אליו ולגלות שהוא עדיין עובד, משהו שלא קורה עם מנגנונים מבוססי סליטה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של מוריס לקרואה.