בשנים האחרונות, כשאנחנו חושבים על מוריס לקרואה, סביר להניח שאנחנו חושבים על סדרת שעוני האייקון של החברה, סדרת שעוני ה״תחליפי רויאל אוק״ מהזולות ביותר בעולם שעוני היוקרה. אבל למוריס לקרואה יש עוד סדרות שעונים מוצלחות רבות, ביניהן סדרת שעוני הכרונוגרף האייקונית שלה, שעוברת בימים אלו רענון עם 4 דגמים חדשים. מוזמנים להכיר את הסדרה החדשה – פונטוס כרונוגרף 43, ביחד איתנו.

פונטוס כרונוגרף 43 – מפרט טכני

השעונים החדשים של מוריס לקרואה מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעונים מגיעים בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 15 מ״מ, כשהם משלבים משטחים מלוטשים ומוברשים, לפי מוריס לקרואה – במטרה להדגיש את העיצוב הדינמי של השעונים.

פונטוס כרונוגרף 43. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס כרונוגרף 43. מקור – Monochrome Watches.

פונקציות הכרונוגרף מופעלות באמצעות שני לחצנים מרובעים מעוקלים מעט, בעיצוב שעוקב אחר הפרופיל של גוף השעון, כשהם מספקים במקביל הגנה לכתר המתברג של השעון.

פונטוס כרונוגרף 43. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס כרונוגרף 43. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית מעט, כשמתחתיה אנו מוצאים את הלוח של השעונים החדשים, שמגיע עם גימור קרני שמש. דגם אחד יגיע עם לוח שחור, בעוד דגם נוסף יגיע עם לוח אפור מתכתי (מתכת-אקדח). הגרסה השחורה תגיע עם מחוגים וספרות ערביו תמצופי רודיום, בעוד גרסת האפור מתכת תגיע עם מחוגים ואינדקסים מצופי זהב 4N.

פונטוס כרונוגרף 43. מקור - Monochrome Watches.
פונטוס כרונוגרף 43. מקור – Monochrome Watches.

מחוגי השעות והדקות פתוחים בחלקם כשהם מגיעים עם מילוי סופר לומינובה לבן, כשאת אותו מילוי אנו מוצאים גם בתוך מחוג שניות הכרונוגרף של השעונים. השעונים מגיעים במרקם חלק, כשהלוחות הקטנים מגיעים עם תבנית מעגלית. הלוח הקטן בשעה 12 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות, כשלוח כרונוגרף נוסף, בשעה 6, הוא לוח כרונוגרף ה-12 שעות. בתוך הלוח הזה משולב התאריכון של השעון. בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון.

פונטוס כרונוגרף 43 – מנגנון

השעונים החדשים מגיעים עם קליבר ML 112, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. קליבר ML 112 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם עיטורי Côtes de Genève ועם גימור מעגלי, כשהרוטור מגיע עם עיטורי Côtes de Genève אופקיים ובגימור התזת חול. המנגנון מבוסס על קליבר SW500 של סליטה.

אז מה חדש בעצם?

מוריס לקרואה משיקה שני צבעים חדשים לשעוני הפונטוס כרונוגרף שלה, שלוש שנים לאחר שהציגה מראה משודרג ומעודכן לקולקציה הזאת, בדמות גוף השעון בקוטר של 43 מ״מ ושילוב של אלמנטים עיצוביים שהופכים את השעונים בסדרה לספורטיביים-אלגנטיים. הדגמים החדשים מציעים כאמור שני צבעים חדשים ללוחות השעונים, שיהיו זמינים עם צמידי פלדת אל-חלד או רצועות עור.

דגמים חדשים למוריס לקרואה. מקור - Monochrome Watches.
דגמים חדשים למוריס לקרואה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

מוריס לקרואה משיקה כאמור 4 דגמים חדשים של שעונים בסדרת הפונטוס, כשכל השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים. רפרנס PT6388-SS002-320-1 הוא השעון עם הלוח השחור ועם צמיד פלדת האל-חלד. רפרנס PT6388-SS001-320-2 הוא השעון עם הלוח השחור ועם רצועת עור תנין חיקוי שחורה (Imitation alligator strap). שני הרפרנסים הנוספים הם רפרנס PT6388-SS002-321-1, השעון עם הלוח האפור-מתכתי עם צמיד המתכת ורפרנס PT6388-SS001-321-2, עם הלוח האפור המתכתי ועם רצועת עור תנין חיקוי שחורה.

דגמים חדשים למוריס לקרואה. מקור - Monochrome Watches.
דגמים חדשים למוריס לקרואה. מקור – Monochrome Watches.

הדגמים עם רצועת העור יגיעו עם תג מחיר של 3,100 אירו, בעוד הדגמים עם הצמיד המתכתי יגיעו עם תג מחיר של 3,150 אירו.

השורה התחתונה

שני צבעים חדשים לשעוני הפונטוס כרונוגרף של מוריס לקרואה, שמרחיבים את ההיצע בסדרה. מוריס לקרואה מציעה בדרך כלל שעונים עם תגי מחיר נגישים יחסית, כשגם הפעם היא לא חורגת ממנהגה. אם אתם מחפשים כרונוגרף אוטומטי שוויצרי, ככל הנראה מדובר באחת האופציות הנגישות ביותר בשוק. אם אתם שואלים אותנו אם היינו משלמים מעל ל-3,000 אירו על שעון כזה? זאת כבר שאלה אחרת. 

למעבר לאתר של מוריס לקרואה.