בדרך כלל אנחנו אוהבים להיות קצת ציניים עם יצרניות שעונים. אתם יודעים, רצועה בצבע חדש מזכה אותנו בכותרות בומבסטיות על – שעון חדש בסדרה. המהדרין אולי יכריזו על שעון חדש רק כשמדובר לפחות על לוח בצבע חדש. אבל יודעים מה? יש צבע אחד או גוון אחד ליתר דיוק, שאנחנו מתרגשים כמעט כל פעם מחדש לשמוע על שעון חדש שהוא משתלב בו – הסלמון, או ליתר דיוק – לוח הסלמון. אז כשקיבלנו את החדשות מהעיירה שפהאוזן הציורית על פורטוגז אוטומטי 40 סלמון של IWC, אתם בטח מבינים את ההתרגשות שאחזה בנו. טוב נו, אולי קצת הגזמנו, אבל אנחנו מאמינים שאתם יכולים להבין למה אנחנו בכל זאת מעדיפים להיות קצת פחות ציניים.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף המוכר של שעוני הפורטוגז. גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40.4 מ״מ ובעובי של 12.4 מ״מ.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור - Watchilove.
פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור – Watchilove.

כפי שאתם כבר מבינים, גולת הכותרת של השעון החדש הוא הלוח החדש שלו, לוח סלמון מדהים בגימור קרני שמש.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור - Watchilove.
פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור – Watchilove.

הלוח הנקי מגיע עם ספרות ערביות ומחוגים מצופי רודיום, כשבשעה 6 אנו מוצאים לוח שניות קטן, עם טבעת היקפית בצורת מסילת רכבת.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון – מנגנון

בתוך השעון אנחנו מוצאים את קליבר 82200 של IWC. מנגנון אינהאוס אוטומטי המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור - Watchilove.
פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור – Watchilove.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מכיל 31 אבני חן. המנגנון מגיע עם מנגנון המתיחה המוגן בפטנט של IWC, ה-Pellaton Winding System, כשהוא מכיל רכיבים הבנויים מסגסוגת קרמית עם תחמוצת זירקוניום, עמידים כמעט לחלוטין בפני שחיקה.

קליבר 82200. מקור - Watchilove.
קליבר 82200. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

מצד אחד, אפשר להגיד שאין באמת חדש מתחת לשמש. מצד שני, תסתכלו עוד פעם על לוח הסלמון המהמם הזה ותגידו לנו אם אתם לא מוכנים לקבל שעונים עם לוח מהמם כל כך לפחות פעם שבוע?

הלוח המיוחד של השעון. מקור - Watchilove.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW358313, מגיע עם תג מחיר של 7,700 אירו. הוא זמין לרכישה החל מחודש פברואר השנה באיחוד האמירויות בלבד. חודשיים לאחר מכן, בחודש אפריל, השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים השונים של IWC מסביב לעולם. כמו כל השעונים של IWC, השעון הזה מגיע עם אחריות בינלאומית לשנתיים, כשלאחר רישום שלו בתוכנית ה-IWC Care, הוא יהנה משש שנות אחריות נוספות.

פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור - Watchilove.
פורטוגז אוטומטי 40 סלמון. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

התחלנו את הכתבה שלנו עם קצת ציניות, אבל הגיע הזמן להיות קצת רציניים. הפורטוגז הוא שעון דרס נהדר, כשבשנת 2020 הוא עבר שדרוג, עם ההצגה של דגם ה-40 מ״מ האוטומטי. התוספת האחרונה לסדרה הזאת, בדמות לוח הסלמון המיוחד, משדרגת את השעון הזה עוד יותר. את המראה המיוחד שלו משלימה רצועת עור התנין השחורה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של IWC.