שעוני הפורטוגז (Portoguieser) של IWC שפהאוזן הפכו לאחד הסמלים המובהקים של יצרנית השעונים, כשדגם הכרונוגרף, אותו החברה מייצרת משנות התשעים של המאה הקודמת, הפך לספינת הדגל בקולקציה של החברה. עד היום, IWC התבססה על מנגנונים של יצרניות אחרות עבור דגם הכרונוגרף שלה, אבל כנראה שבחברה החליטו שאת 2020 צריך לפתוח עם רענון לסדרת הפורטוגז כרונוגרף, בדמותו של מנגנון אינהאוס. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את שעוני הפורטוגז כרונוגרף החדשים של IWC עם מנגנון האינהאוס. 

IWC פורטוגז כרונוגרף מנגנון אינהאוס – מפרט טכני

השעונים החדשים של IWC, רפרנס IW3716XX, מגיעים עם גוף בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 13 מ”מ. IWC תציע שתי גרסאות של השעון – אחת עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד, כשגרסה שניה תהיה מגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט 5N. השעונים עם גוף פלדת האל-חלד יגיעו עם לוחות בצבעים כסף, כחול או שחור, בעוד הדגמים עם הגוף העשוי מזהב יגיעו עם לוחות כסופים או שחורים. בכל הקשור לאינדקסי השעה, גם כאן אנחנו מוצאים הבדלים בין הגרסאות. דגמי פלדת האל-חלד עם הלוח הכסוף יגיעו עם מחוגים כחולים או זהב, כשהדגמים עם הלוחות השחורים והכחולים יגיעו עם מחוגים ואינדקסים מצופים רודיום. השעונים עם גוף מזהב יגיעו עם אינדקסים ומחוגים מזהב. כל הדגמים יגיעו ללא צביעת תאורה (Lume) כלשהי. השעונים יגיעו עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים והם יגיעו עם רצועות עור תנין בצבעים שחור, כחול או חום.

שעוני סדרת הפורטוגז כרונוגרף של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור - TimeandWatches.
שעוני סדרת הפורטוגז כרונוגרף של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור – TimeandWatches.

דגמי הסדרה

  • רפרנס IW371604 – גוף פלדת אל-חלד, עם לוח כסוף, מחוגים ואינדקסים מצופי זהב.
    רפרנס IW371605 – גוף פלדת אל-חלד, עם לוח כסוף, מחוגים ואינדקסים בצבע כחול.
  • רפרנס IW371606 – גוף מפלדת אל-חלד, עם לוח כחול, מחוגים ואינדקסים מצופי רודיום.
  • רפרנס IW371609 – גוף מפלדת אל-חלד, עם לוח שחור, מחוגים ואינדקסים מצופי רודיום.
  • רפרנס IW371610 – גוף זהב 18 קראט, עם לוח אפור-כסוף, מחוגים מצופי זהב, אינדקסים מזהב 18 קראט.
  • רפרנס IW371611 – גוף זהב 18 קראט, עם לוח לבן-כסוף, מחוגים מצופי זהב, אינדקסים מזהב 18 קראט. 

מנגנון

שעוני ה-IWC פורטוגז כרונוגרף החדשים יגיעו עם קליבר IWC 69355. מנגנון כרונוגרף אינהאוס מבית IWC, עם קומפליקציית כרונוגרף עם לוחות כרונוגרף לשניות ודקות. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשבתוכו משולבות 27 אבני חן והוא מציע רזרבת כוח של 46 שעות.

מנגנון 69000 של IWC לשעוני הפורטוגז כרונוגרף החדשים. מקור - TimeandWatches.
מנגנון 69000 של IWC לשעוני הפורטוגז כרונוגרף החדשים. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

IWC התבססה עד היום בדגמי הכרונוגרף של הפורטוגז בעיקר על מנגנונים של יצרניות אחרות – מנגנונים מבית Sellita, Valjoux ו-ETA. אמנם בדגמים מסוימים של הפורטוגז כרונוגרף IWC כבר שילבה מנגנון תוצרת בית, מנגנונים מסדרת ה-IWC 89000, אבל המנגנונים הללו שולבו בשעוני כרונוגרף עם גוף גדול יותר ובדגמים יקרים יותר של הפורטוגז. כאן לראשונה IWC מציעה מנגנון אינהאוס בדגמי הכניסה של שעוני הכרונוגרף שלה. הפורטוגז כרונוגרף של IWC הוא אחד משעוני הכרונוגרף הפופולריים ביותר והמזוהים ביותר בעולם בקרב חובבי שעונים, עם הצורה המזוהה כל כך של לוחות הכרונוגרף שלו, בשעה 12 ו-6 על הלוח. תוספת מנגנון האינהאוס משדרגת את השעונים הללו עוד יותר. 

קליבר 6900 החדש של IWC. מקור - TimeandWatches.
קליבר 6900 החדש של IWC. מקור – TimeandWatches.
IWC פורטוגז כרונוגרף עם מנגנון אינהאוס. מקור - TimeandWatches.
IWC פורטוגז כרונוגרף עם מנגנון אינהאוס. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו ? 

דגמי פלדת האל חלד בסדרה יגיעו במחיר של 7,950 אירו (כולל מיסים), בעוד דגמי הזהב אדום יגיעו במחיר של 17,700 אירו. כל השעונים של IWC מגיעים עם אחריות בסיסית של שנתיים, שניתנת להרחבה לשמונה שנים באמצעות ההצטרפות לתוכנית ה-My IWC Programme של החברה. ניתן להתרשם מסדרת הפורטוגז כרונוגרף החדשה של IWC באתר החברה. 

שעוני הכרונוגרף החדשים של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור - TimeandWatches.
שעוני הכרונוגרף החדשים של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור – TimeandWatches.
שעוני הכרונוגרף החדשים של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור - TimeandWatches.
שעוני הכרונוגרף החדשים של IWC עם מנגנון האינהאוס. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

מבלי להיכנס לויכוח האינסופי, אינהאוס או לא אינהאוס, העדכון הנוכחי של שעוני הפורטוגז כרונוגרף בדמות מנגנון אינהאוס מבית IWC משדרג עוד יותר את שעוני הכרונוגרף הנהדרים הללו והופך אותם לבעלי תמורה גבוהה עוד יותר למחיר. אנחנו אהבנו, מה איתכם? 

דגם הזהב אדום 18 קראט של ה-IWC פורטוגז כרונוגרף עם מנגנון האינהאוס. מקור - TimeandWatches.
דגם הזהב אדום 18 קראט של ה-IWC פורטוגז כרונוגרף עם מנגנון האינהאוס. מקור – TimeandWatches.