אתם כבר בטח יודעים שאחד הטרנדים הבולטים בעולם השעונים בשנים האחרונות הוא שעונים בצבע ירוק. מאז ההצלחה המדהימה של שעון ה-Hulk של רולקס, נדמה כי יצרניות השעונים ״גילו״ צבע חדש. המצטרפת האחרונה למגמה הזאת היא IWC שפהאוזן, עם שעון חדש בסדרת הפורטוגז שלה – פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. האם הקסם של הצבע הירוק עובד גם על שעונים עם לוח שנה נצחי? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42.4 מ״מ ובעובי של 13.8 מ״מ. השעון מגיע עם משטחים מוברשים ומלוטשים, כשגוף השעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור - timeandwatches.
פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח בגוון ירוק עם אפקט קרני שמש. על לוח השעון אנו מוצאים את תצוגת לוח השנה השנתי. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת החודשים, המשולבת עם תצוגת מצב ירח. בלוח הקטן בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום בשבוע, כשחלונית קטנה בתוך הלוח הקטן הזה מציגה את ספירת השנים עד לשנה המעוברת הבאה.

פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור - timeandwatches.
פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין ירוקה, עם אבזם מתקפל העשוי מפלדת אל-חלד.

רצועת עור תנין ירוקה משלימה את השעון. מקור - timeandwatches.
רצועת עור תנין ירוקה משלימה את השעון. מקור – timeandwatches.

פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו העשוי מזכוכית ספיר, אנו מוצאים את קליבר 82650 של IWC. מנגנון אוטומטי המצויד במערכת המתיחה (Winding System) הייחודית של IWC, אותה פיתח אלברט פלטון (Pellaton Windind System).

קליבר 82650 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 82650 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

קליבר 82650 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות. IWC ציידה את השעון במודול תצוגת מצב ירח מדויק במיוחד, עם סטיה של יום אחד לכל 577.5 שנים!

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2020 הציגה IWC את שעון הפרפטואל החדש שלה, עם מודול לוח השנה המפורסם של החברה, פרי פיתוחו של השען המאסטר קורט קלאוס. המנגנון יודע לחשב את השנים המעוברות ואורכי החודשים השונים, ללא כל התערבות מצד עונד השעון, עד לשנת 2100, כמובן בהנחה שהשעון, או ליתר דיוק, המנגנון שלו, נמצאים כל הזמן במצב פעיל-מתוח.

פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור - timeandwatches.
פורטוגז פרפטואל קלנדר ירוק. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW344207, מגיע עם תג מחיר של 23,600 דולרים – ללא מיסים.

השורה התחתונה

מנגנון לוח השנה הנצחי של IWC הוא אחד המנגנונים המתקדמים ביותר הורולוגית בתעשיית השעונים. תשלבו אותו עם שעון בצבע הירוק המבוקש כל כך וקיבלתם שעון דרס נהדר, שיתאים לכל מי שהפרוטה (או ליתר דיוק, הרבה הרבה הרבה פרוטות) מצויה בכיסו. אם אתם שואלים אותנו מה באמת אהבנו בשעון הזה, אז סביר להניח שאת העובדה שלא מדובר במהדורה מוגבלת, משהו שיצרניות שעונים אוהבות לעשות כשמדובר בשעונים בצבע ירוק, כך שאנחנו בהחלט שמחים לראות ש-IWC החליטה שלא לאמץ את ההרגל הזה.

למעבר לאתר של IWC.