לוח השנה הסיני מספק ליצרניות השעונים הזדמנות נהדרת להשיק שעונים חדש

מרבית מדינות העולם מתנהלות על פי לוח השנה הגרגוריאני (לוח השנה המכונה בישראל ״הלועזי״). אבל בסין יש לוח שנה שונה. לוח השנה הסיני. לוח השנה הסיני הוא בין לוחות השנה העתיקים בעולם, כשהוא מורכב מ-12 חודשים, כשכל חודש מתחיל במולד הירח. המספר 12 חוזר פעם נוספת במחזוריות השנים, כשלמעשה לוח השנה הסיני מכיל מחזוריות קבועה של 12 שנים, כשכל שנה מיוצגת על ידי בעל חיים אחר. המחזוריות הזאת מספקת ליצרניות השעונים הזדמנות נהדרת להשיק שעונים חדשים מדי שנה, המבוססים על החיה שהשנה שלה מגיעה. הסנונית הראשונה לקראת שנת הארנב הסינית מגיעה אלינו מ-IWC שפהאוזן, שכבר מוכנה עם שעון חדש – פורטוגז ״שנת הארנב״. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פורטוגז ״שנת הארנב״ – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40.4 מ״מ ובעובי של 12.4 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, כשהשעון מגיע עם גב שקוף. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. 

פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור - Monochrome Watches.
פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח בגוון אדום בורגונדי. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים ומחוגים מצופים זהב. האינדקסים מגיעים על טבעת דמויית מסילת רכבת המקיפה את לוח השעון, כשבחלק הפנימי שלהם אנו מוצאים ספרות ערביות. 

פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור - Monochrome Watches.
פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 6 אנו מוצאים לוח שניות קטן, המגיע גם הוא בעיצוב זהה ללוח השעון. טבעת דמויית מסילת רכבת, עם ספרות ערביות. 

רצועת העור השחורה של השעון. מקור - Monochrome Watches.
רצועת העור השחורה של השעון. מקור – Monochrome Watches.

IWC תשווק את השעון עם שתי רצועות עור עגל. רצועה אחת תגיע בצבע שחור, כשהרצועה השניה תגיע בצבע אדום בורגונדי. 

פורטוגז ״שנת הארנב״ – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 82200 של IWC. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות.

רוטור הארנב בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
רוטור הארנב בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם מנגנון המתיחה של IWC – ה-Pellaton Winding System, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. IWC שילבה בשעון רוטור מצופה זהב, המעוצב בצורה של ארנב. 

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של IWC הוא הסנונית הראשונה בשורה של שעוני ״שנת הארנב״ שאנו צפויים לקבל בחודשים הקרובים. אנחנו יכולים רק לקוות שכולם יגיעו עם מחוות מיוחדות כמו הארנב ברוטור של השעון הזה. 

יפה מקדימה וגם מאחורה. מקור - Monochrome Watches.
יפה מקדימה וגם מאחורה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW358315, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 8,650 אירו. 

פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור - Monochrome Watches.
פורטוגז ״שנת הארנב״. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שעון המשלב מחוות נהדרות לשנת הארנב והתרבות הסינית. החל מהצבע האדום של לוח השעון, הרוטור שבנוי בצורת ארנב והכיתוב על גב השעון – 2023 YEAR OF THE RABBIT. גם ללא המחוות המיוחדות הללו, השילוב המדהים של הלוח האדום עם האינדקסים מזהב הופך את השעון הזה לשעון דרס נהדר, תוסיפו לזה את העובדה שמדובר בשעון במהדורה מוגבלת, עם תג מחיר סביר לחלוטין – מה עוד אפשר לבקש? 

למעבר לאתר של IWC.