בחודש שעבר הציגה IWC מספר שעונים חדשים, אחד השעונים, שטרם הספקנו להכיר כאן בווטשגורו, היה שעון פורטופינו לוח שנה מלא. שעון שמגיע לראשונה בגוף העשוי מזהב 18 קראט ובפלדת אל-חלד. לפני שנכיר את השעון, חשוב שנבין את ההבדל בין לוח שנה מלא – Complete לבין לוח שנה שנתי – Annual או לוח שנה נצחי – Perpetual. לוח שנה שנתי מתוכנן להתאים אוטומטית לחודשים בני 30 ימים, כשהוא מתקדם אוטומטית לאחר מכן ל-1 בחודש הבא. לוח שנה נצחי מרחיב את הפונקציונליות הזאת, עם מעקב אחרי חודש פברואר של 28 ימים ו-29 ימים, כשלאחר מכן הוא מבצע קפיצה ל-1 למרץ בהתאם לזמן הנכון. לעומת זאת, לוח שנה ״שלם״ הוא בעצם לוח שנה שכולל את כל תצוגות לוח השנה העיקריות – תאריך, יום, חודש ומצב הירח, כשהוא מכויל מראש לחודשים בני 31 יום. אז עכשיו שאנחנו מבינים קצת יותר טוב מה זה לוח שנה מלא, בואו ונכיר את השעון החדש של IWC ביחד.

פורטופינו לוח שנה מלא – מפרט טכני

כאמור, IWC מציגה שני שעוני לוח שנה מלא חדשים – אחד בגוף העשוי זהב אדום 18 קראט (רפרנס IW359002) והשני בגוף העשוי מפלדת אל-חלד (רפרנס IW359001).

פורטופינו לוח שנה מלא. מקור - TimeandWatches.
פורטופינו לוח שנה מלא. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון בשני הדגמים מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 11.8 מ״מ. השעונים מגיעים עם לוח מצופה כסף עם אינדקסים ומחוגים מצופי זהב, כשהמראה הכללי של לוח השעון נקי מאוד ואלגנטי מאוד, למרות ריבוי המחוונים והתצוגות שלו.

פורטופינו לוח שנה מלא. מקור - TimeandWatches.
פורטופינו לוח שנה מלא. מקור – TimeandWatches.

IWC משיגה את המראה הנקי הזה באמצעות שימוש בשני לוחות קטנים, בשעה 12 ובשעה 6. בלוח בשעה 12 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח ותצוגת היום בשבוע. הלוח בשעה 6 מציג את החודש ואת התאריך בחודש.

לוח מאוזן ונקי. מקור - TimeandWatches.
לוח מאוזן ונקי. מקור – TimeandWatches.

דגם הזהב האדום יגיע עם רצועת עור עגל חומה, בעוד דגם פלדת האל-חלד יגיע עם רצועת עור עגל כחולה, כששני השעונים עמידים במים בעומק של עד ל-50 מטרים.

פורטופינו לוח שנה מלא – מנגנון

IWC משלבת בשעונים החדשים את קליבר 32150 שלה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המרשים, שמגיע עם רוטור סקלטון מזהב אדום, מגיע עם מודול לוח שנה שנתי, המורכב מעל למנגנון ה-32150, כשהוא מורכב מ-69 רכיבים.

אז מה חדש בעצם?

למעשה, זוהי הפעם הראשונה בה IWC מציגה מנגנון לוח שנה מלא שפותח על ידה. כאמור, את מודול לוח השנה המלא צריך לכוון בחודשים שהם בני פחות מ-31 ימים, באמצעות הכתר של השעון.

מודול לוח השנה המלא הראשון של IWC. מקור - TimeandWatches.
מודול לוח השנה המלא הראשון של IWC. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של IWC הוצגו אמנם בחודש פברואר, אבל הם יהיו זמינים לרכישה רק במהלך חודש אפריל 2023. רפרנס IW359001, דגם פלדת האל-חלד, יגיע במחיר של 10,800 דולרים. רפרנס IW359002, דגם הזהב האדום, יגיע במחיר של 20,400 דולרים.

פורטופינו לוח שנה מלא. מקור - TimeandWatches.
פורטופינו לוח שנה מלא. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה 

שני שעונים אלגנטיים ומרשימים מבית IWC, עם מראה נקי ומאוזן. אם כי, חשוב לציין, כי מודול לוח השנה המלא כאן הוא בעיקר ליופי, שכן כמעט בכל חודש שני צריך לכוון את לוח השנה מחדש. עם זאת, תהיו בטוחים שלא היינו מתלוננים אם היינו צריכים לכוון את השעון הזה פעם בחודש …

למעבר לאתר של IWC.