סדרת הפורטופינו של IWC הפכה במרוצת השנים לאחת מסדרות שעוני הדרס האלגנטיות והקלאסיות ביותר בעולם השעונים. הגוף העגול של השעונים הללו, שמזכיר שעוני כיס, לוחות השעונים הנקיים והעדינים למראה וכמובן הגימורים המוקפדים והמנגנונים המתקדמים מבית IWC הפכו את השעונים הללו לקלאסיקה אמיתית. בימים אלו מרחיבה IWC את הקולקציה עם שעון חדש – פורטופינו פוינטר דייט, כשלמעשה, מדובר בשעון הפוינטר דייט הראשון של IWC בסדרת הפורטופינו. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פורטופינו פוינטר דייט – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בגימור מלוטש. גוף השעון מגיע בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 10.8 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר קמורה בציפוי אנטי רפלקטיבי ועם גב סגור, כשהשעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

פורטופינו פוינטר דייט. מקור - Monochrome Watches.
פורטופינו פוינטר דייט. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח בציפוי כסף, עם אינדקסים ומחוגים בציפוי זהב. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח התאריכון הקטן של השעון. על גבי טבעת היקפית מחורצת אנו מוצאים את התאריכים האי-זוגיים כשהם כתובים בשחור, כשהתאריך 31 מופיע בצבע אדום.

גב סגור ורצועת עור עגל חומה. מקור - Monochrome Watches.
גב סגור ורצועת עור עגל חומה. מקור – Monochrome Watches.

פורטופינו פוינטר דייט – מנגנון

בתוך השעון החדש אנו מוצאים את קליבר 35160 של IWC. קליבר 35160 הוא מנגנון אוטומטי המכיל 25 אבני חן. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. ב-IWC אמנם לא מפרסמים זאת, אבל בהתחשב במפרט הטכני שלו, סביר להניח כי המנגנון מבוסס על קליבר SW300 של סליטה. IWC השתמשה בקליבר SW300 של סליטה במספר שעונים שלה, כשכמובן מדובר בגרסה משודרגת של המנגנון שעוברת התאמות ב-IWC. עוביו של המנגנון עומד על 3.6 מ״מ.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, השעון הראשון בסדרת הפורטופינו של IWC שמגיע עם קומפליקציית הפוינטר דייט. עד היום, כש-IWC שילבה בשעוני הפורטופינו שלה תאריכון, היא עשתה זאת באמצעות חלונית תאריכון בשעה 3 בלוח השעון. הפתרון החדש, בדמות לוח תאריכון קטן בשעה 6 הוא פתרון אלגנטי יותר שמשדרג את המראה הדרסי של השעונים הללו עוד יותר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW359201, יהיה חלק מהקולקציה הקבועה של IWC. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של IWC, אצל המשווקים המורשים של החברה ובאתר האינטרנט של IWC. תג המחיר שלו עומד על 5,400 פרנקים שוויצריים. השעון מגיע עם רצועת עור עגל חומה, כש-IWC מציידת את השעון במנגנון החלפת רצועות מהיר.

פורטופינו פוינטר דייט. מקור - Monochrome Watches.
פורטופינו פוינטר דייט. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שעון דרס נהדר מבית IWC, כשבאופן מפתיע, מדובר כאמור בפעם הראשונה שבה החברה משלבת את הפוינטר דייט בסדרת הפורטופינו שלה. ב-IWC משלבים בשעון מנגנון שהוא אמנם לא אינהאוס, אבל כזה שעובר שדרוגים ושינויים על ידי החברה, בחירה שסביר להניח שמשפיעה – לטובה – על תג המחיר הסופי של השעון.