בתור חובבי שעונים אנחנו אוהבים לדבר על גימורים, חריטות, גיליושה, תבליטים, לוחות אמייל, צביעה ידנית ועוד. אבל לפעמים, מגיע שעון שמזכיר לנו שלפעמים, פשוט זה הכי טוב שאפשר ושלא צריך לעשות יותר מדי “רעש וצלצולים” וכל מה שצריך זה שעון בעיצוב קלאסי. כל כך פשוט, אבל כל כך מסובך. פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת של טאג הויר עושה את זה. מוזמנים לגלות ביחד איתנו כיצד. 

פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת

לעיצוב השעון החדש פנתה טאג הויר למעצב היפני הנודע הירושי פוג’יוורה שעיצב עבור החברה שעון כרונוגרף קלאסי בעיצוב פשוט ונהדר. מדובר בשעון השני שהוא פרי שיתוף הפעולה של טאג הויר עם פוג’יוורה, הבעלים של המותג Fragment. לאחר שהשעון הקודם – קררה הויר 02 פרגמנט ספיישל אדישן היה הצלחה נפלאה גם הוא, לא צריך להתפלא שטאג הויר פנתה אליו פעם נוספת לעיצוב השעון החדש.

פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

שעון הכרונוגרף החדש, אשר שמו המלא הוא פורמולה 1 הויר 02 פרגמנט דיזיין, מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ”מ עם בזל קרמי קבוע עם סקלת טכימטר בצבע שחור. 

פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע בגימור שחור נקי ולכאורה פשוט, עם נגיעות של הצבע האדום. אינדקסי השעה מגיעים בצבע אדום, כשמחוגי השעון מודגשים גם הם בצבע אדום בקצוות שלהם. 

לוח נקי ואלגנטי. מקור - TimeandWatches.
לוח נקי ואלגנטי. מקור – TimeandWatches.

השעןו מגיע עם לוחות כרונוגרף שקועים בשעה 3 (כרונוגרף 30 שניות) ובשעה 9 של השעון (כרונוגרף 12 שעות) כשהתאריכון של השעון משולב בשעה 6 בלוח השעון. 

בזל קרמי קבוע.  מקור - TimeandWatches.
בזל קרמי קבוע. מקור – TimeandWatches.

העיצוב הזה הוא מצד אחד נקי ואלגנטי מאוד. יצרניות שעונים אוהבות לרוב לקשט את השעונים שלהם או ליתר דיוק את לוחות השעונים באלמנטים עיצוביים שונים, כשכאן פוג’יווארה בוחר דווקא בפשטות עיצובית שמקנה לשעון הזה מראה מיוחד כל כך. 

פורמולה 1 הויר 02 מהדורה מוגבלת – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר הויר 02 של טאג הויר. מדובר במנגנון אוטומטי תוצרת בית של החברה, שמציץ בגאון מבעד לחלונית זכוכית ספיר אדומה בגב השעון. 

קליבר הויר 02. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בתדר של 28,800 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות.

מה חדש בעצם? 

מדובר ביצירה השניה של טאג הויר בשיתוף המעצב היפני הנודע ואם תשאלו אותנו – אנחנו מחכים כבר לשעון הבא שיגיע משיתוף הפעולה המיוחד הזה. פוג’יווארה בוחר בקו עיצובי נקי ואלגנטי עבור השעונים שהוא מעצב לטאג הויר וביחד עם מנגנונים תוצרת בית של טאג הויר מדובר בקלאסיקות שמצטרפות לסדרה ארוכה של שעוני כרונוגרף נהדרים מבית הויר / טאג הויר.

צמיד מתכת עם חמש שורות של חוליות. מקור - TimeandWatches.
צמיד מתכת עם חמש שורות של חוליות. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

קודם כל, כפי שכבר ציינו ואולי לא רציתם להבין, מדובר במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, כשכל אחת מהיחידות ממוספרת (כיתוב שמופיע על גב השעון). השעונים הללו זמינים לרכישה מהאתר של טאג הויר ובבוטיקים של החברה ברחבי העולם החל מה-27 ליולי, במחיר של 5,800 אירו. 

השורה התחתונה

5,800 אירו אולי נשמע קצת הרבה עבור כרונוגרף של טאג הויר, כשיש אופציות קורצות בשוק עם תג מחיר לא רחוק מבית ברייטלינג או זניט, אבל בכל זאת מדובר במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, עם מנגנון תוצרת בית עם רזרבת כוח מרשימה ועיצוב מיוחד מאוד. אנחנו בעד … 

למעבר לאתר של טאג הויר.