טאג הויר מרחיבה את סדרת שעוני הכרונוגרף שלה, עם שלושה שעוני כרונוגרף חדשים בסדרת הפורמולה 1 כרונוגרף, בצבעים אדום, ירוק וצהוב. עד כאן, המשפט הזה נשמע כמו פתיחה רגילה של כתבה על שעונים של טאג הויר, יצרנית שעונים שמזוהה עם עולם המירוצים ועם שעוני כרונוגרף. אבל תרשו לנו כבר לתת לכם ספוילר קטן ולספר לכם שהשעונים החדשים מגיעים עם מנגנון קוורץ ועם תג מחיר נמוך יחסית לשעוני הכרונוגרף המכאניים בסדרה. האם טאג הויר מנסה לנצל את ההצלחה של הסווטש X אומגה? בואו ונכיר קודם את השעונים החדשים – פורמולה 1 כרונוגרף 2022 וננסה להחליט ביחד.

פורמולה 1 כרונוגרף 2022 – מפרט טכני

כאמור, טאג הויר משיקה שלושה שעונים חדשים. למרות שבמבט ראשון השעונים נראים כאילו הם מגיעים בגוף העשוי מפלסטיק, הם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 43 מ״מ. אל השעונים הללו מצמידה טאג הויר בזל העשוי גם הוא מפלדת אל-חלד, כשהוא מגיע עם ציפוי PVD שחור, כשהספרות שעל הבזל בולטות.

פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם לוחות בצבעים אדום, ירוק וצהוב, כשהם מגיעים עם לוח כרונוגרף עם לוחות קטנים בשעות 3,6 ו-9, כשבשעה 4 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, עם רקע לבן.

פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם רצועת גומי בצבע זהה ללוח השעון, כשהלוחות הקטנים מגיעים בצבע שחור עם גימור מעגלי, כשאינדקסי השעה והספרה 12 מגיעים עם תאורת סופר לומינובה בגוון ירוק, כמו גם מחוגי השעונים.

פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור – TimeandWatches.

פורמולה 1 כרונוגרף 2022 – מנגנון

כאמור, טאג הויר משלבת בשעונים הללו מנגנון קוורץ, כך שאין לנו יותר מדי פרטים אודותיו שנוכל לספר לכם.

גב שעוני הכרונוגרף החדשים של טאג הויר. מקור - TimeandWatches.
גב שעוני הכרונוגרף החדשים של טאג הויר. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

בדרך כלל, בכתבות שלנו, אנחנו מגיעים כאן ל-״אז מה חדש בעצם״, אבל לפני שנגיע לפסקה העוסקת במה חדש בשעונים הללו, אנחנו רוצים הפעם לחרוג ממנהגנו ולחשוף את תג המחיר של השעונים החדשים.

תבנית מעגלית ללוחות הקטנים. מקור - TimeandWatches.
תבנית מעגלית ללוחות הקטנים. מקור – TimeandWatches.

כאמור, טאג הויר משיקה שלושה שעונים חדשים. רפרנס CAZ101AP.FT8056 הוא השעון בצבע ירוק. רפרנס CAZ101AN.FT8055 הוא השעון בצבע אדום, כשרפרנס CAZ101AM.FT8054 הוא השעון בצבע צהוב. תג המחיר של השעונים הללו עומד על 1,850 דולרים. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

תאורת סופר לומינובה בלוחות השעונים. מקור - TimeandWatches.
תאורת סופר לומינובה בלוחות השעונים. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

במבט ראשון כאמור, השעונים החדשים של טאג הויר נראים כאילו הם מנסים ״לרכב״ על הטרנד שהובילה קבוצת סווטש בעולם שעוני היוקרה, עם שעונים זולים מפלסטיק שמתכתבים עם סדרות מובילות יותר. אבל כשמתעמקים מעט בשעונים הללו, מגלים שבעצם מדובר בשעונים עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. בכל מה שקשור למנגנון קוורץ, לא מדובר בפעם הראשונה שבה טאג הויר משלבת מנגנון קוורץ בשעוני הכרונוגרף שלה. אז מה נשאר לנו? הצבעים? בדיקה קצרה מגלה לנו כי טאג הויר למעשה משחזרת את הצבעים המקוריים שבהם השתמשה לשעוני הפורמולה 1 כרונוגרף הראשונים שלה משנות השמונים של המאה הקודמת. לפני שנסיים, כמובן נשאר לנו להתייחס לתג המחיר. בניגוד לשעוני הסווטש X אומגה, תג המחיר של שעון אחד בסדרה החדשה של טאג הויר הוא בערך כמו תג המחיר של כל קולקציית הסווטש X אומגה של קבוצת סווטש (ביחד, כן?).

פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור - TimeandWatches.
פורמולה 1 כרונוגרף 2022. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כאמור, במבט ראשון זה נראה כאילו טאג הויר מנסה לנצל את ההצלחה של הסווטש X אומגה, אבל ככל שמתעמקים בשעונים החדשים, בחומרים שלהם ובעיקר בתג המחיר שלהם, מגלים שמדובר בנישה שונה לחלוטין. אז אם אתם מחפשים שעוני כרונוגרף קלילים (לא במשקל, כן?) וצבעוניים ולא אכפת לכם שמדובר במנגנון קוורץ – לטאג הויר יש שעונים חדשים בשבילכם. עכשיו השאלה אם אתם מוכנים לשלם 1,850 דולר על שעון כזה, כשאתם יכולים לקנות סווטש X אומגה בערך בשישית מהמחיר הזה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טאג הויר.