הידיעה האחרונה שהגיעה על פטק פיליפ (Patek Philippe) הייתה ממש אחרי תערוכת SIHH, אז דיווחנו לכם כי שמעות עיקשות מדברות על כך שהחברה עלולה לעמוד למכירה. מדובר היה בידיעה מרעישה, היות ופטק פיליפ היא אחת מבין שלושת צלעות ה-“שילוש הקדוש” של שענות העילית – יחד עם אודמר פיגה (Audemars Piguet) וושרון קונסטנטין (Vacheron Constantin) – כאשר האחרונה היא היחידה מבין השלוש שנמצאת בבעלות תאגידית, בעוד אודמר ופטק נמצאות בידיים פרטיות. למרות השמועות העיקשות, מאז לא שמענו על עניין המכירה, ובפטק משדרים עסקים כרגיל.

כעת, משחררים בפטק פיליפ עדכון לאחד השעונים המיוחדים של היצרנית – ה-Annual Calender Regulator ברפרנס חדש – 5235R. מדובר למעשה בשעון רגולטור – שעון אשר משתמש בחוגה נפרדת להצגת כל פרק זמן: חוגה נפרדת לשעות, חוגה נפרדת לדקות, וחוגה נפרדת לשניות, ובנוסף לאלו – הוא מכיל גם תאריכון, יום בשבוע וחודש – אשר מצריך כיוון פעם אחת בשנה בלבד – בחודש פברואר, כיוון אשר מתבצע על ידי כפתור יעודי על גבי הקייס.

patek philippe regulator 5235R 2
לוח מיוחד ומאוד לא שגרתי בנוף השענות כיום (מקור: אתר פטק פיליפ הרשמי)

שורשיהם של שעוני הרגולטור עוד בתחילתה של השענות המודרנית, והם כלל לא נועדו להיות שעוני יד – שענים השתמשו בהם בסדנאות ע”מ לכוון את השעונים אותם ייצרו, והשימוש שנעשה בהם אצל “לקוחות קצה” היה בעיקר בשעוני כיס. פטק פיליפ, כמובן, לא בחלה בהיסטוריה בעניין זה והחליטה לייצר שעון רגולטור שהוא גם שעון יד לכל דבר – וכיאה לפטק, התוצאה מעניינת.

patek philippe regulator 5235Rpatek philippe regulator 5235R
לא לכל אחד (מקור: אתר פטק פיליפ הרשמי)

קוטר הקייס של רפרנס 5235R הוא 40.5 מ”מ, ועוביו הוא 10 מ”מ בלבד – דק במיוחד לשעון עם הקומפליקציות המדוברות. הקייס עשוי רוז גולד והוא עמיד למים בעומק של עד 30 מטרים (לא לשכוח להוריד בפעם הבאה שאתם יוצאים לחפש אוצרות במעמקים…) ומורכב על רצועת עור קרוקו שחורה. המנגנון שמניע את השעון המיוחד הזה הוא קליבר 31-260 REG QA, מנגנון אין האוס אוטומטי של פטק פיליפ עם חותם פטק פיליפ, בעל רזרבת כוח של עד 48 שעות, ותדר עבודה של 3.2Hz, תדר שמספק 23,040 פעימות בשעה.

patek philippe regulator 5235R rear
המנגנון של הרגולטור החדש (מקור: אתר פטק פיליפ הרשמי)

הרפרנס החדש הוצג באופן רשמי בתערוכת באזלוורלד, אותה אנחנו מסקרים בלייב, ומחירו הצפוי יעמוד על כ-47,020 יורו. גם במקרה זה, הגורו יהיה שם לדווח איך זה מרגיש על היד.

לאתר פטק פיליפ העולמי