אם חשבתם שסיימנו עם ההשקות מתערוכת Watches & Wonders 2022, אז תרשו לנו להרגיע אתכם ולספר לכם שיש לנו עוד המון שעונים מהתערוכה הזאת שאנחנו צריכים להכיר לכם. אחד מהם הוא יצירה חדשה, אלגנטית ופשוטה יחסית למראה – פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001, שעון נוסף בסדרת הקלטרבה של מי שנחשבת ליצרנית השעונים הטובה בעולם. האם הקסם של פטק פיליפ עובד גם בשעונים פשוטים? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001 – מפרט טכני

שעון הקלטרבה החדש של פטק פיליפ מגיע בגוף העשוי מזהב לבן. הקוטר של השעון עומד על 40 מ״מ והעובי שלו הוא 8.53 מ״מ.

פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור - timeandwatches.
פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור – timeandwatches.

גוף השעון מגיע עם מוטיב ה-Clous de Paris (״המסמרים של פריז״) על הצדדים של גוף השעון. העיצוב הפשוט למראה הזה מסתיר מאחוריו מורכבות טכנית לא פשוטה.

פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור - timeandwatches.
פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור – timeandwatches.

כדי לאפשר למוטיב הגיליושה להקיף את גוף השעון כולו, המעצבים של פטק פיליפ היו צריכים להמציא גוף שעון ייחודי שבו רגלי השעון הם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מגב השעון.

צביעת סופר לומינובה לספרות ומחוגי השעון. מקור - timeandwatches.
צביעת סופר לומינובה לספרות ומחוגי השעון. מקור – timeandwatches.

פטק פיליפ משלבת בשעון לוח בגוון אפור-פחם, שמגיע במרקם מגורען-מחוספס מעט. על הלוח אנו מוצאים ספרות ערביות, שכמו מחוגי השעון, עשויות מזהב לבן ומגיעות עם ציפוי סופר לומינובה בגוון בז׳, הזוהר בצבע ירוק בתנאי תאורה בעייתיים.

פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 26-330 S C של פטק פיליפ. אם המנגנון הזה נשמע לכם מוכר, כנראה שאתם לא טועים. מדובר באותו מנגנון שבו משתמשת פטק פיליפ עבור שעוני הנאוטילוס רפרנס 5711 שלה.

המנגנון בגב השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – timeandwatches.

המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 35-45 שעות. את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור העשוי מזהב.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש של פטק פיליפ. אנחנו באמת צריכים להוסיף יותר מזה? כל שעון של החברה הזאת הוא חגיגה לחובבי הורולוגיה, כשגם בשעון ״פשוט״ כל כך למראה כמו זה, אפשר לראות את הגאונות של החברה הזאת.

הטסקטורה בלוח השעון. מקור - timeandwatches.
הטסקטורה בלוח השעון. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פטק פיליפ יגיע עם שתי רצועות הניתנות להחלפה.

רצועות השעון. מקור - timeandwatches.
רצועות השעון. מקור – timeandwatches.

אחת עשויה מעור עגל בגוון בז׳ והשנייה בעור עגל שחור עם מוטיב בד מובלט בחלק החיצוני שלה, עם תפירה עליונה בגוון בז׳. תג המחיר של השעון עומד על 35,500 אירו.

פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור - timeandwatches.
פטק פיליפ קלטרבה 5226G-001. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

לפני שניגש לסיכום, חשוב להדגיש כי השעון החדש מגיע למעשה כחלק מהשקה עם שעון נוסף בעיצוב זהה, עם קומפליקציית לוח שנה שנתי, שגם אותו נכיר בקרוב כאן בווטשגורו. אם כשאנחנו חושבים על פטק פיליפ אנחנו חושבים על שעוני ריפיטר ולוחות שנה נצחיים, מגיע דווקא שעון כזה ומזכיר לנו שגם בשעונים פשוטים – יחסית – החברה הזאת יודעת לעשות קסמים. שעון דרס שמגיע עם עיצוב חדש לגוף השעון, שהופך את רגלי השעון לחלק מגב השעון, ברמת הגימור הגבוהה ביותר שאפשר למצוא בתעשיית השעונים, מי עוד מסוגל לחשוב על דבר כזה אם לא פטק פיליפ …

למעבר לאתר של פטק פיליפ.