בתור חובבי שעונים, אנחנו לא באמת צריכים סיבות מיוחדות להשקה של שעון חדש. בטח ובטח לא כשמדובר בפטק פיליפ, יצרנית שעוני היוקרה היוקרתית ביותר והמכובדת ביותר בעולם ובטח לא כשמדובר במהדורה מוגבלת של הקלטרבה, אחד השעונים הפופולריים ביותר של החברה. אבל בפטק פיליפ החליטו להצמיד סיבה נפלאה להשקה של השעון הזה – סיום עבודות ההקמה של המפעל החדש של החברה בפלאן-לס-אואטס (Plan-les-Ouates) שליד ג’נבה. פטק פיליפ קלטרבה 6007A במהדורה מוגבלת – נעים להכיר. 

פטק פיליפ קלטרבה 6007A במהדורה מוגבלת – מפרט טכני 

השעון החדש, רפרנס 6007A מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 9.07 מ”מ. אם השעון הזה נראה לכם מוכר, אתם לא טועים, הוא מבוסס על השעון שפטק פיליפ תרמה למכירה הפומבית Only Watch 2017 – שעון עם גוף העשוי מטיטניום עם מינוט-ריפיטר, כרונוגרף ולוח שנה תמידי, רפרנס 5208T, אשר גייס 6.2 מיליון פרנקים שוויצריים במכירה הפומבית. 

פטק פיליפ קלטרבה 6007A. מקור - WatchTime.
פטק פיליפ קלטרבה 6007A. מקור – WatchTime.

אמנם מדובר בשני שעונים “מליגה אחרת”, אחד מהם הוא מהשעונים המורכבים ביותר שייצרה פטק פיליפ בעוד הדגם החדש מגיע עם קומפליקציית זמן ותאריך בלבד, העיצוב של השעונים זהה, עם דפוסים דומים בלוח השעון וגוף דומה מאוד. 

פטק פיליפ קלטרבה 6007A. מקור - WatchTime.
פטק פיליפ קלטרבה 6007A. מקור – WatchTime.

השעון החדש מגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות בלבד, כאמור, לציון פתיחת מפעל הייצור החדש והאולטרה מודרני של פטק פיליפ, כשהוא חולק את עיצובהגוף שלו עם רפרנס 6006G של פטק פיליפ, אם כי עם גוף גדול יותר העשוי מפלדת אל-חלד. כמובן, כשמדובר בפטק פיליפ, מדובר דווקא בגוף שעון נחשק הרבה יותר וסחיר הרבה יותר מאשר דגם מקביל שהיה מיוצר בזהב למשל. 

גימור מיוחד ולא שגרתי לפטק פיליפ. מקור - MonochromeWatches.
גימור מיוחד ולא שגרתי לפטק פיליפ. מקור – MonochromeWatches.

גוף השעון, מלוטש לחלוטין ומגיע עם זכוכית ספיר בחזית השעון ובגב השעון, כשעל גב השעון השקוף מופיע הכיתוב “New Manufacture 2019” ביחד עם צלב הקלטרבה. לוח השעון מגיע עם גוון אפור-כחול ועיצוב המבוסס על מגזרים שונים. טבעת היקפית בקצה לוח השעון ועליה דקות, טבעת פנימית יותר ועליה סימני השעות והתאריכון וטבעת או עיגול פנימי במרכז השעון, עם תבנית חוזרת בולטת העשויה בתבנית פחמן – שימוש מודרני ולא שגרתי ואפילו מפתיע יחסית עבור פטק פיליפ. 

רצועת עור עגל כחולה עם גימור דמוי בד. מקור - Monochrome Watches.
רצועת עור עגל כחולה עם גימור דמוי בד. מקור – Monochrome Watches.

להשלמת המראה של השעון, פטק פיליפ תשווק את השעון עם רצועת עור עגל כחולה-אפורה, עם תפרים לבנים, בעיצוב מודגש של תבנית בד. 

פטק פיליפ קלטרבה 6007A במהדורה מוגבלת – מנגנון

בתוך השעון שילבה פטק פיליפ את קליבר 324SC – מנגנון אוטומטי תוצרת בית של פטק פיליפ, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של בין 35 ל-45 שעות. 

קליבר 324SC בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר 324SC בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם רוטור מרכזי העשוי מזהב 21 קראט וכאמור ניתן לראות את המנגנון מבעד לגב השקוף של השעון. פטק משתמשת במנגנון זה לשעוני הקלטרבה שלה, שעוני האקווהנאוט ולשעוני הנאוטילוס שלה ברפרנסים שונים. 

מה חדש בעצם?

פטק פיליפ מצהירה שהשעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות בלבד. מי שמכיר את המותג, יודע שכמעט כל שעון שלה יכול להיות מהדורה מוגבלת, אמנם לא בכמויות של 1,000 יחידות, אבל תנסו להשיג נאוטליוס או אקווהנאוט חדש ותספרו לנו מתי הצלחתם להשיג אחד. בסך הכל מדובר בשעון בעיצוב מודרני בהתייחס לפטק פיליפ, עם מנגנון מוכר ואמין, עם כיתוב ייחודי, משהו שבוודאי יקרוץ לאספני המותג ברחבי העולם. 

כמה זה עולה לנו?

לא הרבה עבור שעון של פטק פיליפ מצד אחד, אבל הרבה מאוד עבור מה שהשעון הזה נותן מצד שני. אם תשאלו חובב שעונים האם לשלם 25,720 אירו (כ-100 אלף ש”ח) עבור שעון של פטק פיליפ העשוי מפלדת אל-חלד ומגיע במהדורה מוגבלת זה הרבה, הוא יצחק עליכם וישאל אתכם איפה נרשמים לרשימת ההמתנה לשעון החדש. אבל בסופו של דבר, מדובר בשעון העשוי מפלדת אל-חלד, עם תצוגת שעה ותאריכון בלבד, בעיצוב, שמה לעשות, די מזכיר לנו את ה-MEMOVOX של ייגר לה-קולטרה שעולה חצי ממנו ולא בטוח שלא נראה יותר טוב מה-6007A של פטק פיליפ. 

השורה התחתונה 

יקר או לא יקר, דומה ל-MEMOVOX או לא, פטק פיליפ כבר מכרה ככל הנראה חצי מהיחידות של השעון הזה עוד לפני שהעיתונאים ברחבי העולם הספיקו לקרוא את הדיווח על השעון החדש ושאר היחידות יימכרו ככל הנראה זמן קצר לאחר מכן, אז מדובר ככל הנראה בשעון נוסף של פטק פיליפ שיישאר בגדר חלום רטוב עבור חובבי שעונים ברחבי העולם … 

למעבר לאתר של פטק פיליפ.