בחודש שעבר השיקה פטק פיליפ שלושה שעונים חדשים, מתוכם הספקנו להכיר את רפרנס 5905/1A – שעון לוח השנה השנתי בירוק. היום אנחנו מכירים שעון נוסף מאותה השקה – פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. שעון שמשלב מספר קומפליקציות מעניינות – לוח שנה נצחי, תצוגת מצב ירח וכרונוגרף Split Seconds. הגורו יצא להכיר (ולפנטז …) על יצירת המופת הזאת. מוזמנים להכיר אותו (ולפנטז גם אתם …) ביחד עם הגורו.

פטק פיליפ רפרנס 5204R-011 – מפרט טכני

השעון החדש של פטק פיליפ מגיע בגוף העשוי מזהב אדום בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 14.3 מ”מ. השעון מגיע עם לוח בגוון אפור-צפחה (Slate-Gray) ורצועת עור תואמת.

פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מעט עמוס, אבל עדיין קריא ונוח. בשעה 3 אנו מוצאים את לוח הכרונוגרף בן ה-30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח התאריכון בחודש ותצוגת מצב הירח. מחוג השניות של השעון משולב בלוח הקטן בשעה 9. בשעה 12 אנו מוצאים את תצוגת היום והחודש, כשבין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים חלונית קטנה ובה תצוגת השנה (לספירת שנה מעוברת).

שני מחוגי שניות כרונוגרף, תצוגת מצב ירח. מקור - TimeandWatches.
שני מחוגי שניות כרונוגרף, תצוגת מצב ירח. מקור – TimeandWatches.

אם אתם שמים לב לשני מחוגי השניות הגדולים – נזכיר כי מדובר בשעון כרונוגרף Split Seconds. מה זה אומר? שהשעון מאפשר מדידה של אירועים שמתחילים ביחד אבל לא מסתיימים ביחד. למשל – מדידת זמן בתחרות בין שני מתמודדים. ניתן לעצור את המחוג הראשון עם סיום המירוץ של המשתתף שמגיע במקום הראשון ובינתיים להשאיר את מחוג השניות השני פועל, כדי שנדע את הזמן המדויק של המשתתף השני.

אינדקסים ומחוגים מזהב במילוי סופר לומינובה. מקור - TimeandWatches.
אינדקסים ומחוגים מזהב במילוי סופר לומינובה. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע בגימור קרני שמש, כשמחוגי השעון ואינדקסי השעות, העשויים מזהב אדום, ממולאים בצבע סופר לומינובה זרחני בצבע לבן.

פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור – TimeandWatches.

פטק פיליפ רפרנס 5204R-011 – מנגנון

בתוך השעון, מבעד לגב השקוף שלו, אנו רואים את המגנון המרהיב של השעון – קליבר CHR 29-535 PS Q. מנגנון מתיחה ידנית, שאם תרשו לגורו לגלות קצת התפעלות מוגזמת – מרהיב למראה, עם שני צריחים (Column Wheel) ומצמד אופקי (קלאץ’ הוריזונטלי).

קליבר קליבר CHR 29-535 PS Q. מקור - TimeandWatches.
קליבר קליבר CHR 29-535 PS Q. מקור – TimeandWatches.

מדובר כאמור במנגנון מתיחה ידנית, המבוסס על הארכיטקטורה הקלאסית של מנגנוני כרונוגרף מתיחה ידנית מבית למניה (קליבר 321 האגדי), עם שדרוגים ושיפורים מבית פטק פיליפ. פטק פיליפ רשמה שש פטנטים שונים על מנגנון הכרונוגרף בשעון הזה ופטנט נוסף על מנגנון ה-Split Seconds.

מנגנון מתיחה ידנית מרהיב. מקור - TimeandWatches.
מנגנון מתיחה ידנית מרהיב. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 65 שעות.

אז מה חדש בעצם?

האמת שאנחנו ממש שמחים ששאלתם מה חדש. לפטק פיליפ יש כבר למעשה שני שעוני רפרנס 5204 בזהב אדום – רפרנס 5204R-001 ורפרנס 5204/1R. השעון הראשון מגיע עם לוח אופליין כסוף, בעוד השעון השני מגיע עם לוח אופליין שחור. אז למעשה, ההבדל היחיד בין השעונים הללו לשעון החדש הוא בצבע החדש ללוח השעון. האם זה סיבה מספיק טובה להשיק שעון חדש ושהגורו יכתוב עליו? תסתכלו עוד פעם על המנגנון המרהיב ותענו לעצמכם על השאלה הזאת …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש מגיע בתג מחיר של 274,040 אירו. בשקלים? גם עם השקל החזק כיום, עדיין מדובר בסכום של כמיליון שקלים. האם השעון הזה יקר? תלוי את מי אתם שואלים. אם אתם חושבים שהוא יקר – אתם לא קהל היעד של השעון הזה. אם אתם לא חושבים שזה יקר – עכשיו נשאר לכם לקוות רק שפטק פיליפ תסכים למכור לכם אחד כזה …

לא השעון הכי דק בקולקציה של פטק פיליפ ... מקור - TimeandWatches.
לא השעון הכי דק בקולקציה של פטק פיליפ … מקור – TimeandWatches.

פטק פיליפ תשווק את השעון באריזה מהודרת הכוללת שני “גב” שעון – גב שעון העשוי מזכוכית ספיר או גב מוצק.

השורה התחתונה

יצירת מופת הורולוגית של פטק פיליפ. נכון, לא מדובר כאן בשעון חדש אלא רק בגוון חדש ללוח השעון. אם היינו רואים “שעון חדש” עם שינויים מינוריים כאלו מחברות כמו הובלו או אומגה היינו ממהרים להשחיז את עפרון הציניות שלנו, אבל תסתכלו עוד פעם על המנגנון המרהיב הזה והלוח המדהים עם גימור קרני השמש. אנחנו מאמינים שתרשו לנו לוותר על הציניות הפעם ופשוט להתפעל …

פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ רפרנס 5204R-011. מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פטק פיליפ.