כחובבי שעונים, כל הכרזה על שעון החדש היא סיבה למסיבה. אבל כשמדובר בפטק פיליפ – מדובר במסיבה חגיגית במיוחד. כשמדובר בשעון בסדרת הקלטרבה פיילוט של החברה – תודו שמדובר בסיבה עוד יותר משמחת למסיבה. נכון, מדובר באחת מסדרות השעונים שהן הכי “לא פטק פיליפ” שיש ליצרנית השעונים שנחשבת למכובדת בעולם. עם זאת, תודו שלא הייתם מתנגדים לשים שעון כזה על היד שלכם, לא משנה מה אתם עונדים היום. פטק פיליפ רפרנס 7234G-001 – טסים להכיר את התוספת החדשה לסדרת הקלטרבה פיילוט של פטק פיליפ.

פטק פיליפ רפרנס 7234G-001 – מפרט טכני

בניגוד לשני הדגמים הראשונים בסדרה – רפרנס 5524G ורפרנס 5524R, שהגיעו בגוף בקוטר של 42 מ”מ, הפעם פטק פיליפ הולכת על גודל סולידי בהרבה. השעון החדש, רפרנס 7234G-001 כאמור, מגיע בגוף העשוי מזהב לבן בקוטר של 37.5 מ”מ ובעובי של 10.78 מ”מ.

פטק פיליפ רפרנס 7234G-001. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ רפרנס 7234G-001. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח לכה כחול, לוח קריא במיוחד הודות לספרות הגדולות שלו והמחוגים הגדולים יחסית העשויים מזהב לבן עם צביעת סופר לומינובה. כמו בדגמים הראשונים, פטק פיליפ משתמשת בשני מחוגים כמעט זהים לתצוגת השעה. מחוג סקלטון מציג את השעה באזור הזמן שממנו מגיעים בעוד המחוג המלא מציג את השעה באזור הזמן המקומי. במידה ואתם לא מטיילים ברחבי העולם (כן, קורונה משביתה גם בעלי מטוסים פרטיים לפעמים), מחוג הסקלטון “מתחבא” מתחת למחוג המלא, כך בעצם תראו מחוג שעה אחד, לשיפור קריאות השעון.

פטק פיליפ רפרנס 7234G-001. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ רפרנס 7234G-001. מקור – TimeandWatches.

בשעה 9 ו-3 בלוח השעון מופיעות חלוניות עגולות עם הכיתוב LOCAL ו-HOME עם הצבעים לבן וכחול מתחתן. הצבעים הללו מייצגים את שעות היום והלילה ובעצם הופכים את השעון למעין שעון 24 שעות. נוח במיוחד לכאלו שטסים הרבה ולא מצליחים לזכור אם עכשיו 3 בצהריים במדינה שלהם או 3 לפנות בוקר …

לחצני זמן מוגנים. מקור - TimeandWatches.
לחצני זמן מוגנים. מקור – TimeandWatches.

מה שהופך את השעונים של פטק פיליפ לבאמת מיוחדים זה תשומת הלב לדברים הקטנים. כך למשל, לחצני אזור הזמן מצוידים במערכת בטיחות מוגנת בפטנט המונעת התאמות לא רצויות של הגדרת הזמן המקוי. כדי לפתוח אותם, יש לסובב אותם רבע סיבוב. לאחר שכיוונתם את הזמן, יש לנעול אותם שוב באמצעות רבע סיבוב בכיוון הנגדי. תצוגת התאריכון האנלוגית בשעה 6 של לוח השעון מציגה את התאריך במרווחים של שלושה ימים, כדי לשפר את קריאות הלוח. גם כאן יש דוגמה לתשומת הלב לפרטים של פטק פיליפ. התאריכון תמיד יהיה מסונכרן עם השעה המקומית. זאת בשל העובדה שלחצני אזור הזמן גם מגדילים או מקטינים את האתריך אם מחוג השעות של הזמן המקומי עובר את חצות הליל – עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון.

פטק פיליפ רפרנס 7234G-001 – מנגנון

במחשבה שנייה, יודעים מה? קחו את כל מה שהגורו כתב בסעיף הקודם ופשוט תמחקו את זה. מה שבאמת מייחד את השעונים של פטק פיליפ זה המנגנון. טוב נו, לא רק. אבל אם כבר הגענו לכאן, אז תרשו לנו להתפעל מהמנגנון. פטק פיליפ משלבת בשעון את קליבר 324 S C FUS – מנגנון אוטומטי עם רוטור חד כיווני העשוי מזהב 21 קראט.

קליבר 324 S C FUS. מקור - TimeandWatches.
קליבר 324 S C FUS. מקור – TimeandWatches.
גב השעון. מקור - TimeandWatches.
גב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בתדר של 4 הרץ ומגיע עם רזרבת כוח של 35 עד 45 שעות. המנגנון מורכב מ-294 חלקים והוא מגיע עם מכניקת “זמן נסיעה מעשי” (Practical Time Travel) להצגת אזור זמן שני. מדובר בפטנט רשום של פטק פיליפ בשנים 1959 ו-1996. המנגנון מאפשר את כיוון הזמן המקומי באמצעות שני לחצנים בצד שמאל של גוף השעון. הלחצן העליון מקפיץ את מחוג השעה בקפיצות של שעה קדימה, בעוד הלחצן התחתון מוריד את מחוג השעה בקפיצות של שעה אחורה.

אז מה חדש בעצם?

נו, ברצינות. אתם לא באמת שואלים אותנו את השאלה הזאת. שעון חדש בסדרת הקלטרבה פיילוט טרבל טיים של פטק פיליפ בגודל קלאסי, אתם צריכים יותר מזה?!

קלאסיקה של פטק פיליפ. מקור - TimeandWatches.
קלאסיקה של פטק פיליפ. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

יש לא מעט שעונים שהגורו אוהב לכתוב עליהם – זה לא עולה לנו, כי אין לנו סיכוי לקנות שעון כזה אי פעם. אבל תודו שתג מחיר של 42,890 פרנקים שוויצריים הופכים את השעון הזה ללא כל כך מפחיד. במיוחד אם נזכרים שכתוב עליו פטק פיליפ. אם לא שמתם לב, הוא מגיע עם רצועת עור עגל בצבע כחול.

השורה התחתונה

הגורו פתח קמפיין מימון המונים למימון רכישת השעון החדש של פטק פיליפ. תהיו נשמות טובות ותזרקו כמה שקלים, דולרים או פרנקים שוויצריים. הגורו מקבל כל מטבע. לאן לשלוח לכם את הקישור?

למעבר לאתר של פטק פיליפ.