אחד השעונים הנדירים ביותר בעולם השעונים ולבטח אחד מהנדירים ביותר של יצרנית שעוני היוקרה פטק פיליפ, נמכר השבוע תמורת סכום שיא של 3.88 מיליון דולרים. השעון, פטק פיליפ רפרנס 2499, הוא השעון היחיד בעולם מבית פטק פיליפ שעליו מופיע הכיתוב “Asprey” – קמעונאית מוצרי יוקרה לונדונית מפורסמת, ששיווקה את השעונים הללו, כשהשעון נמצא כמובן במצב נהדר מבחינה פיזית, עוד נתון שגרם למחיר של השעון להרקיע שחקים.

פטק פיליפ רפרנס 2499 – שוברים שיאים

לפני כשש שנים, בשנת 2012, נמכר שעון פטק פיליפ רפרנס 2499 שהיה עשוי מפלטינה והיה שייך בעבר לגיטריסט הנודע אריק קלפטון, כשאותו שעון נמכר תמורת 3.65 מיליון דולרים – סכום שיא עבור רפרנס זה, שהחזיק מעמד בדיוק שש שנים ויום אחד, עד למכירה הפומבית האחרונה של בית המכירות סות’ביס, בה נמכר ה-2499 “Asprey” תמורת 3,915,000 מיליון פרנקים שוויצרים, שהם 3,879,843 מיליון דולרים.

שעון הפטק פיליפ רפרנס 2499 עם הכיתוב "Asprey". מקור - VOANEWS
שעון הפטק פיליפ רפרנס 2499 עם הכיתוב “Asprey”. מקור – VOANEWS.

אבל מסתבר שזה לא היה הפטק פיליפ 2499 היחיד שנמכר השבוע – פטק פיליפ 2499 נוסף נמכר השבוע על ידי בית המכירות כריסטי’ס, כשהשעון שנמכר על ידי כריסטי’ס היה מהסדרה הראשונה שהגיעה עם חתימה של Serpico y Laino והוא נמכר תמורת 3,252,500 פרנקים שוויצרים, כ-3.23 מיליון דולרים – סכום נכבד בהחלט בפני עצמו, כשאם אתם עדיין מרגישים שחסר לכם פטק פיליפ 2499 – מסתבר ששעון נוסף כזה נמכר השבוע על ידי כריסטיס, בלי שום חתימה או כיתוב מיוחד, “סתם” שעון פטק פיליפ מהסדרה השלישית והוא השיג את הסכום הצנוע של 672,500 פרנקים שוויצרים, שהם כ-668,500 דולרים.

עובדה מעניינת שחשוב לציין בהקשר לפטק פיליפ 2499 “Asprey” היא העובדה שזאת לא הפעם הראשונה שהשעון הזה נמכר במכירה פומבית. הבעלים המקורי של השעון מכר אותו בסוף שנות התשעים לסוחר שעונים, שהעביר אותו לסות’ביס כדי שיציעו אותו למכירה פומבית, כשסות’ביס מכרו את אותו שעון בנובמבר 2006 בסכום של כ-1.78 מיליון דולרים. לרוב, העובדה ששעון מופיע בפעם השניה במכירה פומבית, מצננת מעט את ההתלהבות והעניין סביבו, אבל כנראה שכשמדובר בפטק פיליפ ובשעון כל כך נדיר וכמובן במצב הכמעט חלומי של מכירות פומביות של שעונים בשנים האחרונות, הכלל הזה לא תופס …
שעון הפטק פיליפ 2499 הוא סוג של מה שהפך להיות ה”דייטונה פול ניומן” עבור רולקס לפטק פיליפ. לא מדובר בשעון נדיר שיוצר בכמות של ספרות בודדות, היצע השעונים מרפרנס זה הוא יחסית רחב ומדובר בשעון עם תג מחיר בר השגה, עד כמה שאפשר לשייך את הביטוי מחיר בר השגה עם שעונים של פטק פיליפ.
למרות שהגדרנו אותו רק בפסקה האחרונה כשעון פטק פיליפ “בר השגה”, עדיין מדובר באחת היצירות ההורולוגיות המובילות מבית פטק פיליפ וכזאת שמייצגת היטב את ה-DNA של המותג וההיסטוריה העשירה שלו ומדובר בשעון ששורשיו מגיעים משנות הארבעים של המאה הקודמת, בדמות רפרנסים כמו ה-1518 של פטק פיליפ ועוד, עם קומפליקציית לוח שנה נצחי (Perpetual Calendar) – אחת הקומפליקציות “הנחשבות” ביותר בעולם השעונים וכזאת שהפכה לאחד מסימני ההיכר של פטק פיליפ כיצרנית על בתחום שעוני היוקרה.
לאתר פטק פיליפ העולמי