בסוף שנת 2021 הציגה פטק פיליפ את רפרנס 5204R-011 שלה. שעון לוח שנה נצחי עם כרונוגרף Split Secodns שהגיע בגוף זהב אדום ועם לוח בגוון אפור-צפחה. לפני שהסתיימה לה שנת 2022, השיקה יצרנית העל השוויצרית שעון חדש בסדרה הזאת – פטק פיליפ 5204G-001, שעון שמגיע הפעם בגוף העשוי מזהב לבן ועם לוח ירוק-זית. האם הקסם של פטק פיליפ עובד גם בירוק-זית? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

פטק פיליפ 5204G-001 – מפרט טכני

השעון החדש של פטק פיליפ מגיע בגוף המוכר של שעוני רפרנס 520X של החברה. גוף עגול, העשוי בשעון החדש מזהב לבן. השעון מגיע בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 14.3 מ״מ, כשגוף השעון כולו עובר פוליש ידני.

פטק פיליפ 5204G-001. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ 5204G-001. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע כאמור עם לוח בגוון ירוק-זית, בתוכו אנו מוצאים את קומפליקצית לוח השנה הנצחי של השעון, כמו גם את קומפליקציית ה-Split Seconds כרונוגרף. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, ביחד עם תצוגת מצב ירח, בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, כשבשעה 12, בשתי חלוניות, אנו מוצאים את היום בשבוע ואת החודש. חלונית קטנה בין השעות 4 ל-5 מציגה את מספר השנה בספירת השנים המעוברות.

פטק פיליפ 5204G-001. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ 5204G-001. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם שני מחוגי שניות כרונוגרף גדולים, כחלק מקומפליקציית ה-Split Seconds שלו. להזכירכם, קומפליקציית Split Seconds היא קומפליקציית כרונוגרף שמודדת שני אירועים המתחילים ביחד, אבל לא מסתיימים באותו זמן. למשל – מירוץ בין שני משתתפים. שניהם יוצאים לדרך באותו זמן, אבל אנחנו רוצים להמשיך למדוד את הזמן לשני המשתתפים, גם לאחר שאחד מהם סיים במקום הראשון.

גוף השעון המלוטש. מקור - TimeandWatches.
גוף השעון המלוטש. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם מחוגי דאופין (Dauphin) בזהב לבן, כשסמני השעות מיושמים בסגנון שרביט, כשהם מטופלים בציפוי לומינובה, לשיפור הקריאות שלהם בסביבות חשוכות. בעוד הלוח כולו חלק ומגיע עם גימור קרני שמש, פטק פיליפ שילבה גימורים בתבנית מעגלית בלוח הכרונוגרף ובלוח השניות הקטנות, כמו גם גימור מחוספס בלוח התאריכון.

פטק פיליפ 5204G-001 – מנגנון

בתוך השעון החדש אנו מוצאים את קליבר CHR 29-535 PS Q. מנגנון מתיחה ידנית מרהיב מבית פטק פיליפ. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות.

המנגנון המרהיב בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון המרהיב בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המדהים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשפטק פיליפ מספקת את השעון עם גב שקוף ועם גב מוצק, אותם יכול הבעלים של השעון להחליף בעצמו באמצעות הברגה.

אז מה חדש בעצם?

דגם חדש בסדרת שעוני ה-Split Seconds כרונוגרף ולוחות השנה הנצחיים של פטק פיליפ, הפעם בגוף העשוי מזהב לבן. פטק פיליפ בחרה כאמור לשדך לשעון החדש לוח בגוון ירוק-זית, המשתלב בצורה נהדרת עם המראה הבהיר של הזהב הלבן.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של פטק פיליפ, רפרנס 5204G-001, מגיע עם רצועת עור עגל בגוון ירוק-זית, עם תפרים בצבע בז׳. תג המחיר של השעון החדש עומד על 318,370 אירו, שהם כמיליון ו-200 אלף שקלים.

פטק פיליפ 5204G-001. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ 5204G-001. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם הספקתם לקחת משכנתא אתמול כדי לרכוש את אחד מהשעונים החדשים של ג׳יררד פרגו, אבל סיפרו לכם שהם בדיוק נגמרו, אולי תעדיפו לקנות דווקא את השעון החדש של פטק פיליפ?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פטק פיליפ.