פטק פיליפ היא החברה שנחשבת על ידי רבים ליוקרתית ביותר בעולם השעונים. אמנם מרבית חובבי השעונים יודעים לדקלם מתוך שינה פרטים על שעוני הנאוטילוס והקלטרבה שלה, אבל את התהילה שלה קנתה פטק פיליפ בזכות שעוני הקומפליקציות שלה, עם סדרות השעונים Complication וה-Grand Complication, עם קומפליקציות כמו מצב ירח, GMT או לוח שנה נצחי. את שעון המינט ריפיטר הראשון שלה, שהיה כמובן שעון כיס, השיקה פטק פיליפ כבר בשנת 1845 ומאז החברה המשיכה להציג מספר גרסאות ופרשנויות משלה לקומפליקציה זו, המיוחדת כל כך. הפרשנות האחרונה של פטק פיליפ מגיעה בדמות שעון חדש, פטק פיליפ 5303R-001 מינט ריפיטר.

פטק פיליפ 5303R-001 מינט ריפיטר – מפרט טכני

פטק פיליפ מציעה אולי יותר מכל חברה אחרת שעוני מיוט ריפיטר, שעונים המגיעים עם צליל הגונג הקלאסי או הקתדרלי, כשהם מגיעים לפעמים עם קומפליקציות נוספות כמו לוח שנה נצחי, טורבילון, זמן עולמי או כרונוגרף. אל הליין הזה מצטרף כאמור ה-5303R-001, שהוא שעון המינט ריפיטר הראשון של פטק פיליפ עם לוח סקלטון, המאפשר לראות את מנגנון השעון מהחלק הקדמי של השעון דרך לוח השעון.

פטק פיליפ 5303R-001 מינוט ריפיטר. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ 5303R-001 מינט ריפיטר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם גוף העשוי מזהב אדום בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 12.13 מ”מ, המאופיין במעטפת רחבה בדמות בזל מעוגל ומוחלק  ועיטורי חריטות עלווה בזהב לבן המקשטות את גוף השעון ורגלי השעון. מוטיב זה מופיע גם על גבי לחצן הזהב הלבן בצד שמאל של גוף השעון המפעיל את קומפליקציית המינט ריפיטר.

פטק פיליפ 5303R-001 מינוט ריפיטר. מקור - TimeandWatches.
פטק פיליפ 5303R-001 מינט ריפיטר. מקור – TimeandWatches.
גב השעון המרהיב. מקור - TimeandWatches.
גב השעון המרהיב. מקור – TimeandWatches.

אבל החידוש העיקרי מגיע כאמור בלוח השעון, לוח סקלטון המאפשר לנו לראשונה לראות את מנגנון המינט ריפיטר מבעד ללוח השעון, כך שלא תצטרכו להסיר אותו מהיד שלכם כדי לראות את הפלא ההנדסי-מכאני הזה בפעולה. מלבד מנגנון המינט ריפיטר ניתן לראות בשעה 6 של השעון את החלק האחורי של כלוב הטורבילון של השעון, מעל מחוג השניות הקטן של השעון.

לוח הסקלטון של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח הסקלטון של השעון. מקור – TimeandWatches.

הכיתוב פטק פיליפ נמרח בין השעות 5 ל-3 בלוח השעון, כשבין השעות 12 ל-1 ניתן למצוא את הכיתוב TOURBILLON.

פטק פיליפ 5303R-001 מינט ריפיטר – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר R TO 27 PS – מנגנון מתיחה ידנית הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 40 עד 48 שעות. רכיבי המנגנון מגיעים עם עיטורי ג’נבה מעגליים ופרלג’ה, בעוד הפטישים מגיעים עם גימור סאטן מעגלי.

עיטורי זהב לבן בגוף השעון. מקור - TimeandWatches.
עיטורי זהב לבן בגוף השעון. מקור – TimeandWatches.
עיטורי זהב לבן על גבי לחצן המינוט ריפיטר. מקור - TimeandWatches.
עיטורי זהב לבן על גבי לחצן המינט ריפיטר. מקור – TimeandWatches.

מה חדש בעצם?

אם אתם באמת שואלים את עצמכם מה חדש – תקראו בבקשה את הכתבה פעם נוספת.

המנגנון המרהיב של השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון המרהיב של השעון. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

לנו זה לא עולה, כי אנחנו ככל הנראה לעולם לא נצליח לקנות שעון כזה. אבל אם במקרה זכיתם בהגרלת הלוטו באמריקה או קיבלתם ירושה בגובה כמה מיליארדי דולרים, אז 661 אלף פרנקים שוויצריים והשעון הזה, שמגיע עם רצועת עור תנין שחורה תואמת, יהיה שלכם.

רצועת עור תנים שחורה משלימה את המראה המרהיב של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת עור תנים שחורה משלימה את המראה המרהיב של השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

יצירת מופת של פטק פיליפ שהייתה אמורה להיות ככל הנראה חלק מהשעונים שהחברה אמורה הייתה להציג בבאזלוורלד. למרות המראה המרהיב של מנגנון המינט ריפיטר, הגורו היה מעדיף מראה קצת יותר קלאסי ועדין, אבל מי כמו פטק פיליפ יודע איך לייצר שעוני יוקרה במחיר של כ-3 מיליון שקל (עם מסים …) ולמכור אותם כמו לחמניות – עם או בלי וירוס קורונה …

למעבר לאתר של פטק פיליפ.