חובבי שעונים ברחבי העולם התרגלו בשנתיים האחרונות לדבר על השעון היקר ביותר בעולם, שעון הרולקס דייטונה של השחקן המנוח פול ניומן, אשר נמכר לפני קצת יותר משנתיים במכירה פומבית תמורת סכום של 17,752,000 דולרים. היום, ממש עם תחילתו של שבוע חדש, אנחנו מתבשרים על שעון חדש שקוטף את התואר היוקרתי, הפטק פיליפ 6300A, ה-Grandmaster Chime, אשר נמכר לפני זמן קצר במכירה פומבית בג’נבה תמורת סכום כמעט דמיוני של 31 מיליון פרנקים שוויצריים (קצת מעל ל-31 מיליון דולרים אמריקאיים).

הפטק פיליפ 6300A יוצר במיוחד עבור Only Watch 2019, מכירה פומבית דו שנתית של שעוני יוקרה, אשר כל ההכנסות ממנה מועברות למטרות צדקה. בשנים האחרונות, באופן די קבוע, שעוני פטק פיליפ (Patek Philippe) גרפו את הסכומים הגבוהים ביותר במכירה, כך שה-6300A ממשיך את המסורת הזו, אם כי הוא ניפץ את התחזיות המוקדמות האופטימיות ביותר עבורו, שניבאו לו סכומים של בין 2 ל-3 מיליון פרנקים שוויצריים, כשבשבועות האחרונים תחזיות ורודות יותר ניבאו כי הוא יגיע לרמות מחירים של כ-10 מיליון פרנקים שוויצריים. 

הפטק פיליפ 6300A, או בשמו המלא, Patek Philippe Grandmaster Chime, מבוסס על שעון שהציגה פטק פיליפ בשנת 2014, לציון 175 שנים למותג, אלא שאז הוא הוצג בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, בעוד הגרסה הנוכחית שלו היא הגרסה הראשונה אי פעם של השעון העשויה ממתכת. השעון מגיע עם שני לוחות, אחד בצבע זהב-ורוד והשני בצבע שחור, כשהוא מכיל בתוכו לא פחות מ-20 קומפליקציות שונות, ביניהן איזור זמן שני, תצוגת יום ותאריך בשני הלוחות, תצוגת חודש, מחוון שנה מעוברת, תצוגת שנה בת 4 ספרות, לוח שנה נצחי, לוחות קטנים לתצוגת דקות ו-24 שעות. השעון מגיע עם מנגנון פעמון איזוטריים (Grand and Petite Sonnerie), עם 5 מצבי צלצול, שניים מהם נחשבים לפטנט ראשון בעולם – אזעקה אקוסטית שמצלצלת את השעה הנבחרת ומשחזר תאריכים (Date Repeater) אשר משמיע את התאריך הנבחר לפי דרישה. 

פטק פיליפ 6300A - השעון היקר ביותר בעולם. מקור - Monochrome Watches.
פטק פיליפ 6300A – השעון היקר ביותר בעולם. מקור – Monochrome Watches.

כשפטק פיליפ הציגה את השעון לראשונה בשנת 2014, הוא הגיע עם מנגנון שהכיל 1,366 רכיבים ו-214 רכיבים לגוף השעון בלבד, כשהוא הגיע עם תג מחיר של 2.6 מיליון דולרים ונחשב לשעון היד עם מספר הקומפליקציות הגבוה ביותר שהחברה ייצרה אי פעם. פטק פיליפ ייצרה 7 שעונים כאלו בסך הכל, כשאחד מהם מוצג לראווה במוזאון של פטק פיליפ בג’נבה. 

פטק פיליפ 6300A - השעון היקר ביותר בעולם. מקור - פורבס.
פטק פיליפ 6300A – השעון היקר ביותר בעולם. מקור – פורבס.

גרסה נוספת של השעון, בזהב לבן הצטרפה לקולקציה של פטק פיליפ בשנת 2016, כשהשעון שיוצר במיוחד עבור Only Watch 2019, רפרנס 6300A-010, הוא השעון הראשון של החברה בקולקציה (עם סבירות גבוהה שגם האחרון) שמגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מבוסס על קליבר 300 GS AL 36-750 QIS FUS IRM, כשמנגנון היפוך הלוחות שלו מוגן אף הוא בפטנט. 

על גבי הלוח הורוד של השעון (לוח הסלמון אם תרצו), בלוח הקטן שמציג את השעון המעורר בשעה 12 של השעון, מופיע הכיתוב “The Only One”. 

חשוב לציין כי הרולקס דייטונה פול ניומן, שנחשב לשעון היקר ביותר בעולם, החזיק בתואר שעון היד היקר ביותר בעולם עד היום, כשמי שהחזיק בתואר “השעון היקר ביותר בעולם” היה שעון כיס מבית פטק פיליפ, ה-Henry Graves Jr. Supercomplication, שנמכר במכירה פומבית של בית המכירות הפומביות סות’ביס בג’נבה בשנת 2014 תמורת סכום של 24 מיליון דולרים. בכך בעצם הופך הפטק פיליפ 6300A לא רק לשעון היד היקר ביותר בעולם, אלא גם לשעון היקר ביותר בעולם – שעון יד או שעון כיס. 

 

לאתר פטק פיליפ העולמי