בשנת 1979 הציגה פיאז׳ה את שעון הפולו – שעון ספורט שהגיע במקור עם מנגנון קוורץ ועם גוף חדשני ששילב את גוף השעון וצמיד השעון במכלול אחד. השעון אמנם קיווה לנצל את המומנטום של שעוני הספורט המובילים של אותן שנים, אם כי עם העיצוב האלגנטי לצד הראוותנות האופייניים לפיאז׳ה. בשנים האחרונות השעון הזה חווה סוג של רנסאנס, כשהפופולריות שלו עולה מאז ההשקה המחודשת שלו בשנת 2016. בימים אלו פיאז׳ה מציינת 150 שנה להיווסדה, כשאת התאריך החגיגי הזה היא בחרה לציין עם שעון חדש – פיאז׳ה פולו 79, שעון שמגיע אלינו 45 שנים לאחר השקת הפולו האייקוני. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פיאז׳ה פולו 79 – מפרט טכני

השעון החדש של פיאז׳ה מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב, בקוטר של 38 מ״מ ובעובי של 7.35 מ״מ. השעון מגיע עם הגוף, הלוח והצמיד המוכרים והאייקוניים כל כך של הפיאז׳ה פולו, עם אותם פסים-חריצים אופקיים (נקראים באנגלית Gadroons).

פיאז׳ה פולו 79
פיאז׳ה פולו 79

הפסים האופקיים הללו ממשיכים מהבזל-גוף השעון אל תוך לוח השעון, כשהם יוצרים מראה זורם, כשכל הרכיבים בשעון – הצמיד, גוף השעון, בזל השעון ולוח השעון מגיעים בגימור מוברש אופקי.

ה-Gadroons בגוף השעון
ה-Gadroons בגוף השעון

על לוח השעון אנו מוצאים טבעת דקות בצורת נקודות עדינות המחורצות בלוח השעון.

הלוח וגוף השעון עם ה-Gadroons ההמשכיים
הלוח וגוף השעון עם ה-Gadroons ההמשכיים

להשלמת המראה הנהדר של השעון הזה, פיאז׳ה משלבת בו כתר העשוי גם הוא מזהב ועליו האות P – סמל החברה. ממש כמו שעון הפולו המקורי בשנת 1979, גם בשעון הזה פיאז׳ה מציגה שני מחוגים בלבד – מחוג שעות ומחוג דקות, העשויים מזהב צהוב גם הם, ללא מחוג שניות.

ה-Gadroons בגוף השעון
ה-Gadroons בגוף השעון

פיאז׳ה פולו 79 – מנגנון

בתוך השעון החדש משלבת פיאז׳ה את קליבר 1200P – מנגנון אינהאוס אוטומטי, שמגיע עם מיקרו-רוטור מזהב צהוב. המנגנון המרהיב, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 44 שעות.

מיקרו רוטור מזהב במנגנון
מיקרו רוטור מזהב במנגנון

פיאז׳ה מעטרת את המנגנון בגימורים שונים ובברגים כחולים, כשהוא מגיע בעובי של 2.35 מ״מ בלבד.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

אז מה חדש בעצם?

כאמור, פיאז׳ה מציינת את שנת ה-150 למותג הנהדר עם מחווה ל-45 שנים לאחד השעונים החשובים ביותר בהיסטוריה של החברה, כזה שעשה קאמבק מחודש בעשור האחרון ומאז הפך להיות אלטרנטיבה ראויה לשעוני ספורט של מותגים כמו ושרון קונסטנטין, אודמר פיגה וכן, אפילו פטק פיליפ.

העבודה על לוח השעון
העבודה על לוח השעון

הפולו 79 מזכיר לנו במבט ראשון את ה-222 של ושרון קונסטנטין, שמגיע בעיצוב מעודן יותר, אם כי שניהם מגיעים מאותו עידן, כשה-222 המקורי הגיע שנתיים מוקדם יותר.

פיאז׳ה פולו 79
פיאז׳ה פולו 79

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פיאז׳ה יגיע עם תג מחיר של 73,000 דולרים אמריקאיים. באופן די מפתיע, השעון לא מגיע במהדורה מוגבלת, אם כי פיאז׳ה מודיעה כי מדובר בשעון שיגיע בייצור מוגבל. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

פיאז׳ה פולו 79
פיאז׳ה פולו 79

השורה התחתונה

השעון החדש של פיאז׳ה יפהפה. המשקל הכולל של הזהב שבו מגיע לכמעט 200 גרם וזכותה של פיאז׳ה לתמחר אותו איך שבא לה. אבל עם תג מחיר כזה, אפשר לקנות לא מעט שעונים של מותגים אחרים, בין היתר, את ה-222 של ושרון קונסטנטין. אז נכון, בשביל לקנות את ה-222 אתם צריכים להיות סלבז ברמה של בראד פיט וסביר להניח שאת הפיאז׳ה פולו 79 החדש יהיה הרבה יותר קל לקנות, גם אם בקורות החיים שלכם לא מופיעה השורה ״כיכבתי בסרט שובר קופות״, אבל עדיין מדובר בשאלה שלדעתנו, לא מעט מהרוכשים הפוטנציאליים של השעונים הללו ישאלו את עצמם …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פיאז׳ה.