שוק שעוני הספורט היה לאורך השנים השוק התחרותי ביותר בעולם שעוני היוקרה, כשכמעט כל יצרנית ניסתה את מזלה בתחום הזה, בתקווה להשיק אייקון כזה או אחר שאולי יצליח לשנות את מזלה ולהעלות אותה על דרך המלך. גם פיאז׳ה עשתה זאת עם שעון הפולו שלה בשנת 1979, שהגיע בזמנו דווקא עם מנגנון קוורץ. השעון הזה עשה קאמבק בשנת 2016 עם שעוני פלדת אל-חלד עם מנגנון מכאני ומאז עבר מתיחות פנים שונות, אם כי די עדינות ולא משמעותיות. בימים אלו משיקה פיאז׳ה עיצוב חדש ללוח השעון של הפולו דייט, שמגיע לראשונה גם בשם חדש – פיאז׳ה פולו Field. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

פיאז׳ה פולו Field – מפרט טכני

השעון החדש של פיאז׳ה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 9.4 מ״מ. נכון, זה לא דק כמו שעוני האלטיפלאנו של פיאז׳ה, אבל אם אתם שואלים אותנו, כל שעון בעובי של מתחת ל-10 מ״מ הוא מבחינתנו שעון דק.

פיאז׳ה פולו Field. מקור - פיאז׳ה.
פיאז׳ה פולו Field. מקור – פיאז׳ה.

גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, כשהוא מגיע עם זכוכית ספיר בחזית ובגב השעון, כשפיאז׳ה תשווק את השעון עם רצועת גומי ירוקה, עם מנגנון החלפה מהיר.

פיאז׳ה פולו Field. מקור - פיאז׳ה.
פיאז׳ה פולו Field. מקור – פיאז׳ה.

החידוש הבולט בשעון הוא כאמור לוח השעון. השעון מגיע עם לוח בגוון ירוק אמרלד, עם תבנית גדרון (Gadroon) חדשה, עם אינדקסים מוטבעים וחלונית תאריכון הממוקמת דווקא בשעה 6, כשהיא ממוסגרת בטרפז. לוח השעון נקי ואלגנטי, כשמלבד הכיתוב PIAGET בשעה 12 והכיתוב AUTOMATIC בשעה 6, הלוח נקי לחלוטין. מחוג השניות מגיע עם מעוין ובתוכו הלוגו של פיאז׳ה.

שעון בעובי של מתחת ל-10 מ״מ. מקור - פיאז׳ה.
שעון בעובי של מתחת ל-10 מ״מ. מקור – פיאז׳ה.

פיאז׳ה פולו Field – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 1110P – מנגנון אוטומטי מבית פיאז׳ה, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - פיאז׳ה.
המנגנון בגב השעון. מקור – פיאז׳ה.

את המנגנון המרשים, המשלב ברגים כחולים ורוטור עם הלוגו של פיאז׳ה וגימורי Côtes de Genève מעגליים, ניתן לראות כאמור מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

פיאז׳ה משיקה כאמור עיצוב חדש ללוח השעון של הפולו. בדגמים הקודמים, תבנית הגדרון שעל לוח השעון הייתה אחידה בעובי שלה ובצורה שלה, כשהפעם התבנית משלבת חריצים דקים יותר בחלק החיצוני שלה, ממש לפני טבעת הדקות של הלוח, שילוב שהופך את לוח השעון למעניין יותר לעומת הדגמים הקודמים. התבנית הזאת, דרך אגב, אמורה לחקות את הקווים שמופיעים על רצועת השעון.

שעון הספורט של פיאז׳ה עם לוח חדש. מקור - פיאז׳ה.
שעון הספורט של פיאז׳ה עם לוח חדש. מקור – פיאז׳ה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פיאז׳ה, רפרנס GOA4022, מגיע במהדורה מוגבלת של 400 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 13,000 דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

העיצוב של לוח השעון מגיע במחווה לשדות הפולו בווסט פאלם ביץ׳ שבפלורידה. בשנת 1979, כשפיאז׳ה העניקה חסות ל-Polo World Cup – גביע העולם בפולו וקראה לו ה-Piaget World Cup – גביע העולם של פיאז׳ה. הגורו לא ידוע בכישורי הפולו שלו, אבל תהיו בטוחים שהוא יודע לזהות שעון נהדר כשהוא רואה אחד כזה ולפיאז׳ה יש שעון כזה – שדרוג מוצלח לפולו המוצלח גם ככה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פיאז׳ה.