כשאחנו חושבים על זניט השוויצרית, סביר להניח שאנחנו חושבים מיד על שעוני האל פרימרו שלה. אבל ליצרנית השעונים הנהדרת מלה-לוקלה יש גם ליין שעוני טייסים מרשים ומיוחד. אל המגוון הרחב של שעוני טייסים של החברה הצטרף לאחרונה שעון חדש, פיילוט טייפ 20 בלופרינט. הלוח המיוחד של השעון מגיע עם מחווה מעניינת. הוא מגיע עם תרשים (בלופרינט באנגלית, או תכנית אב אם תרצו) שמציין את החישובים והקריטריונים של זניט לעיצוב לוח השעון. אם אתם שואלים את הגורו? גאוני. אבל בעיקר שינוי מרענן. בואו ונכיר את השעון ביחד. 

פיילוט טייפ 20 בלופרינט – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 45 מ”מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים עם משטחים בגימור חלק. בשעה 3 של גוף השעון אנו מוצאים כתר גדול במיוחד (אוברסייז) בצורת בצל. הגודל של הכתר מגיע במחווה לשעוני הטייסים הוינטאג’יים של זניט. הוא אמור לאפשר לטייסים להשתמש בו גם כשהם עונדים כפפות טיסה. 

פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור - TimeandWatches.
פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור – TimeandWatches.

בצד שמאל של גוף השעון ניתן למצוא לוחית עם המספר הייחודי של כל שעון ושעון. זה המקום לציין כי מדובר במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. 

פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור - TimeandWatches.
פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע כאמור בצבע כחול בהיר יחסית, אם תשאלו את הגורו – סוג של גוון שמים. על הלוח אנו מוצאים כאמור תרשימים שונים משלבי התכנון של לוח השעון. ספרות השעון וסמל הכוכב של זניט מגיעים דווקא על גבי זכוכית הספיר של השעון. שימו לב לעיגול “שמקיף” מלמטה את הכוכב של זניט, ממש מתחת לספרה 12 בלוח השעון ומעל לכיתוב ZENITH. הכוכב של זניט באופן כללי “מרחף” מעל לוח השעון, בהתאמה מושלמת למשמעות השם זניט … 

פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור - TimeandWatches.
פיילוט טייפ 20 בלופרינט. מקור – TimeandWatches.

השרטוטים על לוח השעון מתכתבים בצורה נפלאה עם תרשימי טיסה ותוכניות לבניית מטוסים מהמאה הקודמת, אז תרשו לגורו לתת שאפו ענק לזניט על הלוח המיוחד כל כך, שגם מתכתב בצורה נהדרת עם העובדה שמדובר בשעון טייסים. 

הכוכב של זניט "מרחף" מעל לוח השעון. מקור - זניט.
הכוכב של זניט “מרחף” מעל לוח השעון. מקור – זניט.

פיילוט טייפ 20 בלופרינט – מנגנון

זניט משלבת בשעון החדש את קליבר ELITE 679 שלה. קליבר אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה עם רזרבת כוח של 50 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

תסתכלו על לוח השעון. עכשיו תסתכלו עוד פעם. אתם באמת שואלים אותנו מה חדש? הגורו שכח לציין, אבל השעון משתייך לליין ה-EXTRA SPECIAL של זניט, במסגרתו משיקה זניט שעונים, נו, אין בעצם שום דרך אחרת להגיד את זה – מיוחדים מאוד. אם אתם שואלים את הגורו? לגמרי מגיע לשעון הזה להיקרא EXTRA SPECIAL. 

תכנון לוח השעון על גבי לוח השעון. שאפו לזניט. מקור - זניט.
תכנון לוח השעון על גבי לוח השעון. שאפו לזניט. מקור – זניט.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 03.2435.679/51.I012, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. תג המחיר שלו? 8,200 דולרים. השעון יגיע עם רצועת עור כחולה עם תפרים לבנים. 

מגיע עם רצועת עור כחולה. מקור - זניט.
מגיע עם רצועת עור כחולה. מקור – זניט.

השורה התחתונה

זניט השיקה בשנה האחרונה בעיקר מהדורות מחודשות של שעונים אייקוניים של החברה. שלא תבינו את הגורו לא נכון. הגורו אוהב כמעט כל מה שיוצא מהחברה הנהדרת הזאת. אבל הגורו היה שמח לראות קצת יותר שעונים “חדשים” כמו הפיילוט טייפ 20 בלופרינט בליין השעונים של זניט. אם תרצו להיות קטנוניים, נכון, זה לא באמת שעון חדש וראינו לא מעט שעוני טייסים דומים מאוד של זניט, אבל הגורו חוזר לפסקת ה-“מה חדש בעצם”. תסתכלו על הלוח המהמם הזה ותגידו לגורו שאתם לא הייתם מוכנים שזניט תשיק כל חצי שנה משהו כזה? 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.