כשאנחנו שומעים את השם זניט, הדגם הראשון של שעונים של החברה שעולה לנו בראש הוא כמובן שעון הכרונוגרף האגדי של החברה, האל פרימרו. אבל מלבד האל פרימרו, יש סדרת שעונים נוספת שהפכה להיות אחד מסימני ההיכר של החברה, שעוני הפיילוט שלה. התוספת האחרונה לסדרה הוא שעון פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף, מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בתצורה המוכרת של שעוני זניט פיילוט. כפי שאפשר להבין משם השעון, גוף השעון עשוי מכסף. כן, המתכת כסף – Silver 925. מתכת יחסית לא סטנדרטית בתעשיית השעונים. למעשה, מדובר בשעון הפיילוט כרונוגרף הראשון של זניט שמגיע עם מתכת זו. גוף השעון מגיע בקוטר של 45 מ”מ, כשבשעה 3 שלו אנו מוצאים את כתר הבצל המוכר של שעוני הסדרה. לצידו – שני כפתורי הכרונוגרף של השעון.

זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור - GMTPOST.
זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור – GMTPOST.

זניט בחרה לשמור על הספרות הגדולות והבולטות של שעוני הטייסים שלה בדגם הזה. בעקבות זאת, הלוחות הקטנים “נדחסים” פנימה אל מרכז הלוח. לוח השעון מגיע גם הוא בגוון אפור-כסוף-לבן במראה מחוספס.

לוח במראה מחוספס עם ספרות גדולות ובולטות. מקור - MONOCHROME WATCHES.
לוח במראה מחוספס עם ספרות גדולות ובולטות. מקור – MONOCHROME WATCHES.

בשעה 3 אנו מוצאים לוח כרונוגרף ל-30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות של השעון. באופן כללי, אם אתם שואלים אותנו, משהו לא עובד בלוח הזה. בדרך כלל בשעוני כרונוגרף עם שני לוחות, מקבלים מראה סימטרי ומאוזן מאוד. כאן זה פשוט לא המקרה. זה נראה כמו אזור אחד עמוס במרכז השעון, בצורה מאוד לא מאוזנת.

השעון מגיע עם רצועת עור חומה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף – מנגנון

השעון החדש מגיע עם קליבר אל פרימרו 4069. מן הסתם מדובר במנגנון בית של זניט, אולי אחד המנגנונים המפורסמים בעולם. המנגנון הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. הוא מצויד ברזרבת כוח של 50 שעות.

על גב השעון תמצאו חריטה של לוגו ה-ZENITH FLYING INSTRUMENTS.

אז מה חדש בעצם?

כפי שציינו, שעון הכרונוגרף טייסים הראשון של זניט המגיע בגוף העשוי מכסף. השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. בהודעה לעיתונות של זניט נכתב כי השעון “מייצג את אילן היוחסין המפואר והייחודי של זניט בעולם שעוני התעופה. אילן יוחסין המשתרע על פני מאה שנה, כשהוא מלווה את חלוצי הטיסה בתחילת המאה העשרים. החברה מזוהה בעיקר עם הטיסה המפורסמת של לואי בלריוט מעבר לתעלה האנגלית בשנת 1909.”

במילים פשוטות יותר? אין באמת סיבה מיוחדת להוצאת השעון החדש. אין גם באמת איזושהיא סיבה מיוחדת שאפשר להגיד שבגללה השעון הזה צריך להגיע במהדורה מוגבלת. אבל אתם יודעים, זה עולם שעוני היוקרה השוויצריים, אז אף אחד לא שואל אותנו ואף אחד לא באמת צריך סיבה להשיק שעון במהדורה מוגבלת …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 05.2430.4069/17.I011, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 9,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

מבחינת תמורה למחיר, מדובר בשעון נהדר. שעון בגוף העשוי מכסף – מתכת נדירה ולא שגרתית בתעשיית השעונים, במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. מגיע מבית זניט, יצרנית שעונים עם היסטוריה עשירה ומפוארת. עם מנגנון כרונוגרף מהמוכרים והמפורסמים בהיסטוריה. כל זאת במחיר של 9,900 פרנקים שוויצריים בלבד. עסקה נפלאה לכל הדעות.

זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור - GMTPOST.
זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור – GMTPOST.

אבל אם אתם שואלים את הגורו, משהו במראה של השעון לא עובד. במבט מרחוק, השעון קריא וברור. אבל כשמסתכלים על הלוחות הקטנים, משהו במירכוז שלהם לא עובד, כשבנוסף המחוגים הגדולים מסתירים חלק די גדול מהם בשעות מסוימות.

זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור - GMTPOST.
זניט פיילוט טייפ 20 כרונוגרף כסף. מקור – GMTPOST.

אם אתם חובבי ז’אנר שעוני הטיסה, יש לכם שעון נהדר נוסף ובמחיר מאוד אטרקטיבי להוסיף לרשימת המשאלות שלכם. אבל אם אתם מחפשים שעון טייסים שהוא גם כרונוגרף, משהו בשעון הזה של זניט פשוט לא עובד. חשוב להדגיש שלא מדובר בתצורה חדשה עבור זניט. לחברה יש מספר שעוני כרונוגרף טייסים עם לוח דומה, אבל משהו בגימור של הלוח הזה ובצבעים שלו לא עובד, אם אתם שואלים אותנו.

למעבר לאתר של זניט.