כשאנחנו שומעים על יצרנית שעונים שמשיקה את המוצר הראשון אי פעם שלה, זה תמיד נשמע לנו מעניין. כשמדובר ביצרנית שעונים בת 155 שנים וביצרנית שעונים נהדרת כמו IWC, זה נשמע מעניין עוד יותר. אמנם לא מדובר ביצירה הורולוגית או קומפליקציה מיוחדת, אבל תסכימו איתנו שגם שעון עם לוח Lume מלא נשמע כמו משהו מעניין? מוזמנים להכיר את השעון החדש של IWC – פיילוט 41 Black Aces, ביחד איתנו.

פיילוט 41 Black Aces – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מתחמוצת זירקוניום קרמית. IWC ייצרה את השעון החדש בהשראת שיתופי הפעולה שלה עם טייסות הצי האמריקאי ובמיוחד שעון טייסים ש-IWC ייצרה עבור טייסי טייסת הקרב 41 (Fighter Squadron 41 – VFA-41), טייסת שידועה בשם “האסים השחורים״, שממוקמת בבסיס התעופה הימית למור (Lemoore) בקליפורניה.

פיילוט 41 Black Aces. מקור - IWC.
פיילוט 41 Black Aces. מקור – IWC.

שוכן במארז קרמי תחמוצת זירקוניום שחור, הדגם החדש נוצר בהשראת שיתופי הפעולה שלו עם טייסות הצי האמריקני, ובמיוחד משעון טייס ש-IWC הנדסה עבור חברי טייסת קרב קרב 41 (VFA-41), טייסת הידועה בשם “האסים השחורים” שבסיסו בתחנת התעופה הימית Lemoore בקליפורניה.

לוח זרחני וקריא במיוחד. מקור - IWC.
לוח זרחני וקריא במיוחד. מקור – IWC.

גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 11.4 מ״מ, כשכאמור, השעון הוא השעון הראשון של IWC שמגיע עם לוח זוהר לחלוטין. לוח השעון לבן ונקי, עם ספרות ערביות והמשולש המוכר של IWC עם שתי הנקודות לצידו בשעה 12, כשבשעה 6 אנו מוצאים את הסמל של טייסת האסים השחורים – קלף אס עלה שחור ועליו הספרה 41, עם פס אדום החוצה את הקלף באלכסון.

פיילוט 41 Black Aces – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 32100 של IWC. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון, שנמצא בתוך כלוב ברזל רך, מגיע עם מנגנון בריחה סיליקוני אנטי-מגנטי. השילוב הזה משפר את העמידות המגנטית של המנגנון, שנמצא מאחורי גב מוצק ועליו חריטה של מטוס.

החריטה בגב השעון. מקור - IWC.
החריטה בגב השעון. מקור – IWC.

אז מה חדש בעצם?

טייסת ״האסים השחורים״ היא טייסת קרב של חיל הים של ארצות הברית, שמטיסה את מטוסי ה-F/A-18F סופר הורנט, אות הקשר של הטייסת הוא “Fast Eagle״ וקוד הזנב של הטייסת הוא NG. הטייסת הוקמה ב-1 לספטמבר 1950, כשהיא הטיסה לאורך השנים מגוון רחב של מטוסים. הטייסת השתתפה בעימותים רבים, ביניהם מלחמת קוריאה, מלחמת וייטנאם, מלחמת המפרץ והמלחמה באפגניסטן. המוטו של הטייסת הוא “להכות חזק, להכות מהר, להכות בטוח״ – “Strike Hard, Strike Fast, Strike Sure״, כשהטייסת ידועה במקצועיות הרבה שלה, במסירות שלה ובמחויבות של אנשי הטייסת למצוינות.

לוח זרחני וקריא במיוחד. מקור - IWC.
לוח זרחני וקריא במיוחד. מקור – IWC.

כשעון שמיועד לאנשי הטייסת, הבחירה של IWC בגוף שחור היא טבעית, שכן סגסוגת שחורה בגוון מט חמקני מבטיחה שדעתו של הטייס לא תוסח מאור השמש המוחזר מהשעון. הלוח הלבן של השעון הוא תוצאה של תהליך ייצור מורכב. בשלב הראשון מערבבים פיגמנטים של Super Luminova ברמה גבוהה עם חומר כורך (חומר שמאחד את הפיגמנטים למוצק), שלאחר מכן נוצקים לתוך תבנית עגולה. התבניות הללו מתקשות בתהליך אשפרה שפותח במיוחד כדי להעניק לחומר עמידות דמוית קרמיקה. הדיסק החזק שנוצר מודבק על לוח השעון הריק מברזל רך. לאחר מכן מעטרים את הלוח באינדקסים השחורים, הספרות הערביות וסמל הטייסת. בבדיקות של תא כהה, לוח השעון פולט אור ירקרק עז במשך מעל ל-23 שעות, כשהוא משדרג את הקריאות והנראות של השעון בלילה לרמה גבוהה במיוחד.

השעון בשני מצבי התאורה. מקור - IWC.
פיילוט 41 Black Aces. מקור – IWC.

הסופר לומינובה היא תרכובת קרמית מתקדמת הסופגת אנרגיית אור מאור שמש או מקורות מלאכותיים וגורמת לאלקטרונים בחלומר להיכנס למצב אנרגיה גבוה יותר, שבו האנרגיה הזאת מאוחסנת. עם החזרה למצב הרגיל שלהם, האלקטרונים הללו פולטים את האנרגיה הנספגת בתוכם כאור נראה, כשכתוצאה מכך, החומר זוהר בחושך. התהליך הזה של קליטה ופליטה של אנרגיה של אור יכול לחזור על עצמו אינסוף פעמים, מבלי לגרום לחומר להתיישן או לאבד מהיכולת שלו לאגור אור.

פיילוט 41 Black Aces. מקור - IWC.
פיילוט 41 Black Aces. מקור – IWC.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW326905, מגיע עם רצועת בד שחורה , כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים. תג המחיר שלו עומד על 7,650 דולרים אמריקאיים, כשהשעון זמין לרכישה באופן מקוון בלבד, דרך אתר החברה.

השורה התחתונה

יש מספר יצרניות שעונים בעולם השעונים שמזוהות עם שעוני טיסה – רולקס עם שעוני ה-GMT שלה, ברייטלינג עם שעוני הנויטיימר שלה ו-IWC עם שעוני הפיילוט שלה. מבין החברות הללו, IWC היא זאת שמציעה את השעונים המזוהים ביותר עם טייסי קרב וטייסות קרב והשעון החדש ממשיך את המסורת הזאת, עם מחווה נהדרת לטייסת אייקונית בביצוע מעולה. הלוח הזרחני משדרג עוד יותר את השעון ואת המראה שלו, מה שהופך את תג המחיר שלו לאטרקטיבי במיוחד, אם אתם שואלים אותנו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של IWC.