בשנת 1948 השיקה IWC שעון טייסים שהפך לאחת מאבני היסוד של המותג לאורך עשרות שנים – ה-Mark 11 האגדי, שפותח עבור הטייסים והנווטים של חיל האוויר המלכותי הבריטי. בימים אלו משיקה IWC שני דגמים חדשים בסדרת שעוני הטייסים שלה, כשאם לא הספקתם לעקוב אחרי סדרת שעוני הטייסים שלה, תרשו לנו לספר לכם שאנחנו נמצאים כבר ב-Mark XX (עשרים בספרות רומיות) – פיילוט Mark XX לוח כסוף – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים איתנו.

פיילוט Mark XX לוח כסוף – מפרט טכני

IWC משיקה שני שעונים חדשים. שניהם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 10.8 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני הפיילוט של החברה – גוף עגול סימטרי, עם בזל מלוטש.

פיילוט Mark XX לוח כסוף. מקור - TimeandWatches.
פיילוט Mark XX לוח כסוף. מקור – TimeandWatches.

השעונים החדשים מגיעים עם לוח ש-IWC מכנה אפור, אם כי הוא נוטה יותר לכיוון הלבן, עם ספרות ערביות והמשולש המפורסם של IWC עם שתי הנקודות לצד חוד המשולש בשעה 12. הלוח החדש מצטרף למגוון הלוחות הקיימים בסדרה, בצבעים כחול, ירוק והשחור הקלאסי. 

פיילוט Mark XX לוח כסוף. מקור - TimeandWatches.
פיילוט Mark XX לוח כסוף. מקור – TimeandWatches.

פריסת הלוח של השעון, בשילוב מחוגי השעון השחורים עם מילוי הסופר לומינובה הלבן ואפילו התאריכון המשולב בשעה 3 בלוח השעון, מבטיחים כי לוח השעון יהיה קריא במיוחד, בכל תאורה ובכל מצב. 

צמיד פלדת האל-חלד. מקור - TimeandWatches.
צמיד פלדת האל-חלד. מקור – TimeandWatches.

IWC משיקה כאמור שני דגמים חדשים בסדרה עם הלוח הכסוף – רפרנס IW328207, שיגיע עם רצועת עור עגל שחורה ורפרנס IW328208, שיגיע עם צמיד פלדת אל-חלד עם חמש חוליות. 

פיילוט Mark XX לוח כסוף – מנגנון

בתוך שני השעונים החדשים אנו מוצאים את קליבר 32111 של IWC – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות. המנגנון מגיע עם כלוב פנימי מברזל רך, שנועד להגן על רכיבים במנגנון מפני השפעה של שדות מגנטיים. 

רצועת העור של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת העור של השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שני דגמים חדשים עם לוח בגוון נקי ואלגנטי, כשלמען האמת במבט ראשון חשבנו של-IWC כבר היו בקולקציה הזאת שעונים כסופים-לבנים, אבל מסתבר שטעינו. שני השעונים החדשים מגיעים עם מנגנון ה-EasX של IWC, מנגנון להחלפה מהירה של צמידים ורצועות, שלא דורש שימוש בכלים נוספים. מלבד רצועת העור וצמיד פלדת האל-חלד, IWC מציעה גם צמידי גומי במגוון צבעים המתאימים לשעוני הקולקציה. 

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של IWC זמינים לרכישה באופן מיידי. רפרנס IW328207, הדגם עם רצועת העור, יגיע במחיר של 5,250 דולרים. רפרנס IW328208, הדגם עם צמיד פלדת האל-חלד, יגיע במחיר של 6,150 דולרים. המחירים לא כוללים מיסי מכירה מקומיים בארה״ב. 

גב השעונים. מקור - TimeandWatches.
גב השעונים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

על גב השעונים החדשים משלבת IWC חריטה של מטוס ה-Junkers Ju 52 – מטוס תובלה תלת-מנועי גרמני משנות השלושים של המאה הקודמת. מכשירי תא הטייס של המטוס הזה היוו את ההשראה לעיצוב שעון ה-Mark 11 של IWC ואולי כאן בעצם טמון סוד הקסם של עולם השעונים בכלל ושעוני הטייסים של IWC בפרט – מוצר שקיים כבר עשרות שנים ומתקרב לשנת המאה שלו (לפחות מטוס היונקרס) ועדיין מצליח להיות רלוונטי ולגרום לחובבי שעונים בכל רחבי העולם להתרגש ממנו. תראו לנו עוד תחום-תעשייה בעולם שמצליחה לגרום לנו לתחושה דומה? 

למעבר לאתר של IWC.