כשאנחנו חושבים על שעוני צלילה, סביר להניח שהדגמים הראשונים שעולים לנו לראש הם הסאבמרינר, הסימאסטר והמהדרין יחשבו גם על דייבר כלשהו מבית סייקו. מרבית האנשים ישכחו את בלנקפיין עם שעוני הצלילה הנהדרים שלה ובראשם הפיפטי פטומס האגדי. בימים אלו מרחיבה בלנקפיין את ליין הפיפטי פטומס בטיסקייפ שלה עם שעון חדש, בגוף העשוי מטיטניום. פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום – הגורו קפץ למים להכיר את השעון החדש.

פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום – מפרט טכני

השעון החדש של בלנקפיין מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 43 מ”מ ובעובי של 13.45 מ”מ. גוף השעון, בגימור סאטן מוברש, מגיע בסגסוגת הטיטניום דרגה 23 (Grade 23). טיטניום דרגה 23 הוא סגסוגת המכילה טיטניום ו-ונדיום (Vanadium). באופן מסורתי אנו מוצאים בשעונים את סגסוגת הטיטניום דרגה 5 ולא את דרגה 23. הסיבה היא כי סגסוגת הטיטניום דרגה 23 דורשת זמן עיבוד רב יותר ומצריכה אתגרים טכניים רבים. עם זאת היא מספקת עמידות גבוהה הרבה יותר בפני שחיקה כמו גם תאימות ביולוגית ייחודית. מה זה אומר? שהיא תגרום לפחות גירויים בעור לאנשים הסובלים מרגישויות למתכות כאלו ואחרות.

פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש של בלנקפיין עמיד במים בעומק של עד ל-300 מטרים. הוא מגיע עם בזל חד כיווני העשוי מטיטניום, עם אינסרט קרמי.

פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע בגימור מאט עם הברשה ידנית אנכית. לוח השעון מהווה רקע נהדר למחוגים המלבניים עם הציפוי הזרחני ולאינדקסי השעה העגולים והמלבניים. בין השעות 3 ל-4 אנו מוצאים את התאריכון של השעון.

לוח השעון בגימור הסאטן המוברש ידנית. מקור - TimeandWatches.
לוח השעון בגימור הסאטן המוברש ידנית. מקור – TimeandWatches.

פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום  – מנגנון

מעבד לגב השקוף של השעון אנו יכולים לראותא את המגנון של השעון – קליבר 1315 של בלנקפיין .. קליבר 1315 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. בלקנפיין משתמשת בתצורה בעלת שלושה תופים. תצורה זאת מאפשרת רזרבת כוח יוצאת דופן של חמישה ימים לשעון. בנוסף, מדובר בקליבר עם קפיץ איזון סיליקוני, מה שהופך אותו לעמיד במיוחד לזעזועים וכמובן לשדות מגנטיים.

קליבר 1315 מבעד לגב השעון עם הגימורים המיוחדים שלו. מקור - TimeandWatches.
קליבר 1315 מבעד לגב השעון עם הגימורים המיוחדים שלו. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם רמת גימור גבוהה במיוחד – גשרים מחורצים ורוטור בטיפול התזת חול בגימור סאטן. גימורים שלרוב אנחנו לא מוצאים בשעוני צלילה.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בגוף העשוי טיטניום בסדרת הפיפטי פטומס בטיסקייפ של בלקנפיין.

רצועת נאטו ורצועה מבד מפרש. מקור - TimeandWatches.
רצועת נאטו ורצועה מבד מפרש. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

בלקנפיין תציע את השעון החדש במספר תצורות. רפרנס 5000-1210-G52A ורפרנס 5000-1210-NAGA יגיעו עם רצועות סיליקון או רצועה מבד מפרש. תג המחיר שלהם עומד על 10,60 אירו. רפרנס 5000-1210-98S יגיע עם צמיד העשוי גם הוא מטיטניום דרגה 23. תג המחיר שלו יעמוד על 13,400 אירו.

פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס בטיסקייפ טיטניום. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כפי שציינו בתחילת הכתבה, מרבית חובבי השעונים “שוכחים” את בלקנפיין כשהם חושבים על שעוני צלילה. אבל הפיפטי פטומס של החברה נחשב לאחד משעוני הצלילה האייקוניים ביותר בעולם השעונים והיווה השראה לשעוני צלילה רבים במרוצת השנים. השעון החדש הוא שדרוג נוסף של הסדרה, כשהייחודיות שלו היא השימוש בסגסוגת הלא שגרתית. בלנקפיין משלבת בצורה נהדרת את הגוון המיוחד של הסגסוגת במראה הכללי של השעון, שנראה בדיוק ההיפך מהסאבמרינר – שעון צלילה שלא אמור למשוך יותר מדי תשומת לב, אבל עדיין להיות Tool Watch אמיתי.

למעבר לאתר של בלנקפיין.