שעוני צלילה מיועדים, אתם יודעים, לצלילה. צלילה בדרך כלל מבוצעת במים. אם יש משהו שהוא ההיפך ממים, זה ככל הנראה מדבר. העובדות הללו לא מפריעות ליצרנית שעונים כמו בלנקפיין להשיק שעון צלילה בגרסת מדבר (Desert Edition). מבולבלים? גם אנחנו. אז בואו נראה מה זה פיפטי פטומס גרסת מדבר ולמה יצרנית שעונים מחליטה להשיק שעון כזה.

פיפטי פטומס גרסת מדבר – מפרט טכני

בתערוכת באזלוורלד (ז”ל) 2018 הציגה בלנקפיין את שעון הפיפטי פטומס Bathyscaphe דיי-דייט בהשראת שעון צלילה וינטאג’י של החברה משנות השבעים של המאה הקודמת. בלנקפיין החליטה להרחיב את הסדרה הזאת עם מהדורה מוגבלת של 500 יחידות משעון ה-Fifty Fathoms Bathyscaphe Day Date Desert Edition.

פיפטי פטומס גרסת מדבר. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס גרסת מדבר. מקור – TimeandWatches.

המאפיין העיצובי הבולט של השעון הזה הוא כמובן לוח השעון, שמגיע בשיפוע (גרדיאנט) של צבעים ממרכז לוח השעון כלפי חוץ, בצבעים של חול-בז’ עם גימור קרני שמש. הגימור הזה אמור לדמות את המדבר ואם אתם רוצים שנדייק – את עמק המוות (Death Valley) שבארצות הברית.

פיפטי פטומס גרסת מדבר. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס גרסת מדבר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 43 מ”מ והוא עמיד למים בעומק של 300 מטרים. מאפיין עיצובי נוסף שבולט בשעון הוא סמני הדקות המרובעים שעליהן מופיעות דקות בקפיצות של 5. השעון מצויד בתצוגת דיי-דייט בשעה 3 של לוח השעון. מחוגי הדקות והשעות של השעון מרובעים, בעוד מחוג השניות מגיע עם “סוכריה” ואחריה קצה אדום.

פיפטי פטומס גרסת מדבר – מנגנון

בתוך השעון שילבה בלנקפיין את קליבר 1315DD שלה. מדובר במנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח מרשימה של 5 ימים.

קליבר 1315DD. מקור - TimeandWatches.
קליבר 1315DD. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. הרוטור של המנגנון עשוי מזהב עם ציפוי NAC.

אז מה חדש בעצם?

גרסה מדברית לשעון צלילה. תודו שזה קונספט חדש.

שעון הצלילה להרפתקאות מדבריות. מקור - TimeandWatches.
שעון הצלילה להרפתקאות מדבריות. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס 5052-1146-E52A של בלנקפיין יגיע במחיר של 12,800 אירו. כפי שציינו, מדובר במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. רוצו לקנות.

לוח בעיצוב וינטאג'י. מקור - TimeandWatches.
לוח בעיצוב וינטאג’י. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

נכון, חובבי שעונים צריכים להיות פתוחים לכל שעון חדש. אתם יכולים להגיד לנו שזה עניין של טעם וריח. אבל השעון הזה מקבל פשוט NO NO NO גדול מהגורו. שעון צלילה בגוון מדברי? מה הרעיון? מישהו יכול להסביר לנו? אנחנו מבינים הליכה למחוזות הוינטאג’ ודפי ההיסטוריה של כל מותג, אבל לא כל טרנד עיצובי מהמאה הקודמת באמת חייב לחזור לתחיה. יש כאלו שהיינו מעדיפים שיישארו כחלק מההיסטוריה …

למעבר לאתר של בלנקפיין.