כשאנחנו חושבים על שעוני צלילה, אנחנו בדרך כלל הולכים על המובן מאליו. רולקס סאבמרינר, אומגה סימאסטר, ברייטלינג סופר אושן. המהדרין יחשבו על שעוני צלילה מבית סייקו או אולי טודור עם דגמי הפלגוס שלה. אבל רובנו (כולל הגורו, אל תדאגו), בדרך כלל “נשכח” את אחד משעוני הצלילה האייקוניים ביותר, הפיפטי פטומס של בלנקפיין. בלנקפיין לעומת זאת, מדי פעם “מזכירה” לנו את השעון הזה עם גרסאות חדשות שלו. הגרסה האחרונה שהצטרפה לליין היא פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. אם אתם לא מבינים למה צריך טורביון בשעון צלילה, אתם מוזמנים להבין ביחד עם הגורו. 

פיפטי פטומס טורביון 8 ימים – מפרט טכני

בלנקפיין משיקה שני שעוני פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. שעון אחד יהיה עשוי מטיטניום דרגה 23 והשעון השני יהיה עשוי מזהב אדום 18 קראט. שני השעונים יגיעו בגוף בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 14.8 מ”מ. שניהם יגיעו עם הבזל החד כיווני המוכר של שעוני הפיפטי פטומס, העשוי מזכוכית ספיר כיפתית. 

פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור - Monochrome Watches.
פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור – Monochrome Watches.

השעונים יגיעו עם לוח כחול בגימור קרני שמש, עם אינדקסי שעה מיושמים-מונחים, עם הספרות 3,6 ו-9. בשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את מנגנון הטורביון. 

שעון טיטניום עם רצועת בד מפרשית כחול. מקור - Monochrome Watches.
שעון טיטניום עם רצועת בד מפרשית כחול. מקור – Monochrome Watches.

השעונים החדשים הם עדכון לשעוני פיפטי פטומס טורביון 8 ימים שהשיקה בלנקפיין בשנת 2007. בשעונים החדשים הסירה בלנקפיין את מד רזרבת הכוח מלוח השעון וסידרה מחדש את הכיתובים באזור השעה 6 בלוח השעון. העיצוב החדש מקנה ללוח מראה מאוזן יותר ונקי יותר. 

לוח נקי יותר ועדין יותר. מקור - Monochrome Watches.
לוח נקי יותר ועדין יותר. מקור – Monochrome Watches.

השעונים עמידים במים בעומק של עד ל-300 מטרים והם יגיעו עם צמיד מטיטניום, רצועת בד או רצועה מבד מפרשית, כשתיכף נכיר את כל השילובים והמחירים השונים. 

פיפטי פטומס טורביון 8 ימים – מנגנון

גולת הכותרת של השעונים הללו הוא כמובן מנגנון הטורביון. בלקנפיין משלבת בשעונים את קליבר 25C שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. דרך אגב, מדובר במנגנון טורביון מרחף, מורכבות טכנית לא פשוטה לשעון צלילה, בטח כזה שעמיד בעומק של עד ל-300 מטרים … 

קליבר 25C בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר 25C בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מכיל 29 אבני חן ו-197 רכיבים בסך הכל וכפי שאפשר להבין מהשם שלו, הוא מספק רזרבת כוח מרשימה של 192 שעות – 8 ימים. בשעונים הקודמים בסדרה שילבה בלנקפיין את קליבר 25A, מנגנון דומה, עם תצוגת רזרבת כוח. בשעונים החדשים כאמור בלנקפיין החליטה לוותר על תצוגת רזרבת הכוח. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, רענון עיצובי לשעוני הפיפטי פטומס טורביון של בלנקפיין שהושקו בשנת 2007. עדיין עם מנגנון טורביון עם רזרבת כוח מרשימה (אם כי מנגנון חדש בדגם הזה), עדיין עם תג מחיר דמיוני (כפי שתיכף תראו), אבל עם עיצוב חדש ללוח השעון שהופך אותם לעדינים, מאוזנים ונקיים יותר למראה. 

פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור - Monochrome Watches.
פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, בלנקפיין משיקה את השעונים החדשים בגוף העשוי מטיטניום וגוף העשוי מזהב אדום. בסך הכל, בלנקפיין תשווק חמישה רפרנסים של השעון – 

  • 5025-12B40-98S – דגם העשוי מטיטניום עם צמיד טיטניום. תג המחיר שלו יעמוד על 112,100 אירו.
  • 5025-12B40-NAOA – דגם העשוי מטיטניום עם רצועת נאטו כחולה. תג המחיר שלו יעמוד על 110,100 אירו. 
  • 5025-12B40-O52 – דגם העשוי מטיטניום עם רצועת בד מפרשית כחול. תג המחיר שלו יעמוד על 110,700 אירו. 
  • 5025-36B40-O52 – דגם העשוי מזהב אדום, עם רצועת בד מפרשית כחול. תג המחיר שלו יעמוד על 128,100 אירו.
  • 5025-36B40-NAOA – דגם העשוי מזהב אדום, עם רצועת נאטו כחולה. תג המחיר שלו יעמוד על 125,100 אירו. 
פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור - Monochrome Watches.
פיפטי פטומס טורביון 8 ימים. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

יש לנו כמה וכמה שאלות מעניינות לגבי השעונים החדשים – 

  1. מי צריך טורביון בשעון צלילה? 
  2. מי צריך שעון צלילה במחיר של מעל ל-110 אלף אירו?
  3. למה רצועת בד מפרשיות בדגם הזה עולה 3,000 אירו יותר מרצועת הנאטו?! 

התשובה לכל השאלות הללו זהה. כי ישנם לא מעט אנשים ברחבי העולם שיש להם לא מעט כסף פנוי והם ישמחו לשלם לבלנקפיין עבור שעון כזה. האמת היא, שלא בטוח שיש הרבה אנשים כאלה, אבל אל תדאגו לבלנקפיין, אנחנו בטוחים שהיא תדע למכור אותם ללקוחות הפוטנציאליים. לצערנו (או שאולי לשמחתנו?) הגורו לא נמנה על קהל הלקוחות הזה … 

למעבר לאתר של בלנקפיין.