בלנקפיין ממשיכה להרחיב את ליין השעונים שלה בצבעים מיוחדים ואחרי שעון הצלילה המדברי, הגיע תורו של שעון הכרונוגורף הירוק. בלנקפיין הוסיפה לאחרונה שעון חדש לליין שלה. פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. השעון מגיע עם בזל ירוק ולוח ירוק. הוא מצטרף לדגמים קיימים בסדרה בצבעים שחור, אפור וכחול. מוזמנים להכיר איתנו את השעון החדש (והירוק …) של בלנקפיין.

פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק – מפרט טכני

השעון החדש מגיע עם גוף בקוטר של 43.6 מ”מ ובעובי של 15.25 מ”מ. גוף השעון עשוי מסגסוגת קרמית והוא מגיע בגימור מוברש. השעון מגיע עם לוח עם מרקם מיוחד, הכולל אפקט שיזוף עם דפוס קווים המוקרן ממרכז לוח השעון. לוחות הכרונוגרף חלולים או אם תרצו “חצובים” בלוח השעון. בנוסף, בלנקפיין הוסיפה להם מראה מדורג, מה שמגביר את תחושת העומק שלהם.

פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור – TimeandWatches.

בלנקפיין מצפה את לוח השעון בשכבות ננומטריות של חומר. הציפוי הזה חושף על פני לוח השעון גוונים מושכים את העין של ירוק, המשתנים בהתאם לזווית התאורה.

בזל ירוק ולוח ירוק בגימור "שזוף". מקור - TimeandWatches.
בזל ירוק ולוח ירוק בגימור “שזוף”. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. הלוח הקטן בשעה 6 הוא לוח השניות של השעון.

פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור - TimeandWatches.
פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור – TimeandWatches.

בשעה 4 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון. לידה נמצא הכפתור ששולט במנגנון הפלייבאק כרונוגרף. השעון מגיע עם מחוגים מלבניים במראה וינטאג’י. את המראה הירוק של השעון משלים הבזל הירוק עם אינסרט קרמי. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר F385 של בלנקפיין. מנגנון פלייבאק כרונוגרף תוצרת בית. ה-F385 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בתדר של 5Hz, מה שמאפשר לו למדוד זמן בדיוק של עשירית השניה.

קליבר F385 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר F385 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

התדר הגבוה של המנגנון מבטיח דיוק רב יותר של השעון ובמיוחד במהלך מדידת זמנים. רזרבת הכוח של המנגנון עומדת על 50 שעות. בלנקפיין שילבה במנגנון קפיץ איזון סיליקוני, מה שמאפשר לה לוותר על כלוב פאראדיי פנימי ולאפשר לנו הצצה למנגנון בעזרת הגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

צבע ירוק מיוחד לשעון פלייבאק כרונוגרף של אחת היצרניות האיכותיות ביותר בעולם השעונים.

עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. מקור - TimeandWatches.
עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שעון הפיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק החדש של בלנקפיין, רפרנס 5200-0153, יגיע עם רצועת נאטו או רצועת רצועת ניילון-קנבס. תג המחיר שלו עומד על 17,200 דולר.

השורה התחתונה

לצלול עם שעון כרונוגרף פלייבאק בשווי 60 אלף ש"ח. אל תנסו בבית. פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור - TimeandWatches.
לצלול עם שעון כרונוגרף פלייבאק בשווי 60 אלף ש”ח. אל תנסו בבית. פיפטי פטומס Bathyscaphe כרונוגרף ירוק. מקור – TimeandWatches.

אם אתם חובבי שעונים, השם פיפטי פטומס אמור לגרום לכם להתרגשות קלה. מדובר באחד משעוני הצלילה האייקוניים והראשונים בעולם. שעון שהפסיד למכונת השיווק המשומנת של רולקס והסאבמרינר ולא הפך לשעון הצלילה הפופולרי ביותר בעולם. בלנקפיין ממשיכה לשווק שעונים תחת הסדרה הזאת, שהתרחבה במרוצת השנים גם לשעוני כרונוגרף עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף. מבין גרסאות הפלייבאק כרונוגרף בסדרה הזאת, הגורו חושב שאפשר להגדיר בלי היסוס את הגרסה החדשה והירוקה כגרסה המוצלחת ביותר. המראה “השזוף” של לוח השעון הופך אותו למיוחד ומרשים. תוסיפו לזה את העובדה שמדובר בצבע ירוק, אתם יודעים – השחור החדש של עולם השעונים וקיבלתם שעון מנצח. אם רק היה אפשר לעשות אותו קצת יותר זול, אבל נו, תמיד אפשר להמשיך לחלום …

למידע נוסף על סדרת הפיפטי פטומס באתר של בלנקפיין.