טודור הכריזה על שיתוף פעולה חדש וכמיטב המסורת בעולם השעונים, היא עושה זאת באמצעות הכרזה על שני שעונים חדשים. שיתוף הפעולה החדש של טודור הוא עם קבוצת Alinghi Red Bull Racing. קבוצת Alinghi Red Bull Racing היא קבוצת שייט שוויצרית צעירה, שנוסדה בשנת 2022, על ידי מיזוג של Alinghi ו-Red Bull Sailing Team. אם השם Alinghi מוכר לכם, אתם לא טועים, בשנת 2020 השיקה אומגה שעון ספידמאסטר מדהים בשיתוף פעולה עם הקבוצה, שכאמור התמזגה עם קבוצת Red Bull. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעונים החדשים – פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״.

פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״

שני השעונים החדשים של טודור מגיעים בגוף העשוי מסגסוגת קרמית, עם בזל דו-כיווני בעל 120 קליקים, העשוי מטיטניום, בצבע שחור מט, עם אינסרט פחמן עם צביעת סופר לומינובה. הסקאלה שעל הבזל היא סקאלת ספירה לאחור מ-60 ל-0, ספירה שימושית במיוחד לפני ההזנקה של רגאטות.

פלגוס FXD דגמי "Alinghi Red Bull Racing Edition״. מקור - Time And Watches.
פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״. מקור – Time And Watches.

שני השעונים החדשים הם שעון שלושה מחוגים ״פשוט״ ושעון כרונוגרף. טודור משתמשת בטיטניום גם עבור הכתר של השעונים וגם עבור לחצני הכרונוגרף של דגם הכרונוגרף. דגם שלושת המחוגים מגיע בגוף בקוטר 42 מ״מ, בעוד דגם הכרונוגרף מגיע בגוף בקוטר 43 מ״מ.

פלגוס FXD דגמי "Alinghi Red Bull Racing Edition״. מקור - Time And Watches.
פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״. מקור – Time And Watches.

שני השעונים מגיעים עם לוחות בגוון כחול עמוק, עם אינדקסים ומחוגים לבנים, עם כיתובים בפונט לבן ונגיעות של אדום, בשם הדגם PELAGOS. שעון הכרונוגרף מגיע עם שני לוחות קטנים בתצורת 3-9, כשהלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף 45 דקות, בעוד הלוח בשעה 9 הוא לוח שניות קטן.

גוף הפחמן של השעונים. מקור - Time And Watches.
גוף הפחמן של השעונים. מקור – Time And Watches.

השעונים מגיעים עם מוטות רצועה קבועים, פתרון שטודור הציגה בשנת 2021, אותו היא פיתחה ביחד עם השחיינים הקרביים של הצי הצרפתי. שני השעונים מגיעים עם רצועות בד מחתיכה אחת ברוחב של 22 מ״מ, עם דגשים באדום ואבזם טיטניום.

תאורת סופר לומינובה מרשימה. מקור - Time And Watches.
תאורת סופר לומינובה מרשימה. מקור – Time And Watches.

פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״ – מנגנון

בתוך שעון שלושת המחוגים (רפרנס 25707KN), טודור משלבת את קליבר MT5602, מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

פלגוס FXD דגמי "Alinghi Red Bull Racing Edition״ - שעון שלושת המחוגים. מקור - Time And Watches.
פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״ – שעון שלושת המחוגים. מקור – Time And Watches.

דגם הכרונוגרף, רפרנס 25807KN, מגיע עם קליבר MT5813 – מנגנון כרונוגרף מבית טודור, המבוסס על מנגנון הכרונוגרף 01 של ברייטלינג, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. שני המנגנונים מגיעים עם הסמכת כרונומטר.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שיתוף פעולה חדש של טודור עם קבוצת השייט החדשה בעצמה – Alinghi Red Bull Racing, שתשתתף במירוץ ה-America Cup ה-37, שייערך בברצלונה בעוד כחודשיים וחצי.

מפרשית של הקבוצה. מקור - Time And Watches.
מפרשית של הקבוצה. מקור – Time And Watches.

טודור שילבה את שם הקבוצה בחלק העליון הפנימי של לוח השעון, כשהוא פרוש בין השעות 10 ל-2. כמו כן, על גב השעונים העשוי מפלדת אל-חלד, אנו מוצאים את הלוגו של הקבוצה.

פלגוס FXD דגמי "Alinghi Red Bull Racing Edition״ - שעון הכרונוגרף. מקור - Time And Watches.
פלגוס FXD דגמי “Alinghi Red Bull Racing Edition״ – שעון הכרונוגרף. מקור – Time And Watches.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס 25707KN, שעון השלושה מחוגים, מגיע עם תג מחיר של 3,690 אירו. רפרנס 25807KN, שעון הכרונוגרף, מגיע עם תג מחיר של 5,130 אירו. שני השעונים מגיעים בייצור סדרתי.

השורה התחתונה

טודור אמנם לא לוקחת את שיתוף הפעולה עם קבוצת Alinghi לקצה כמו שאומגה עשתה עם שעון הכרונוגרף Alinghi שלה, אבל עדיין מדובר בשני שעונים בביצוע נהדר ובערכת צבעים מיוחדת, עם תג מחיר אטרקטיבי (יחסית, כן? אנחנו בעולם שעוני היוקרה ומדובר בטודור, חברה-בת של רולקס), אז בסך הכל, אנחנו באמת לא יכולים להתלונן …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טודור.