גביע אמריקה (America Cup) ה-37, תחרות השיט היוקרתית והגדולה ביותר בעולם, תצא לדרך בברצלונה בשנה הבאה (2024) ואחת הקבוצות שתתשתף בתחרות תהיה קבוצת ETNZ – Emirates Team New Zealnad, כשמקצי המוקדמות לגביע נפתחים החודש. אחת מהשותפות ונותנות החסות של הקבוצה הזאת היא אומגה, שהחליטה לחגוג את השותפות הזאת עם שעון חדש – פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף – מפרט טכני

השעון החדש של אומגה מגיע בגוף קרמי שחור, בקוטר של 45.5 מ״מ ובעובי של 19 מ״מ. אומגה משלבת בשעון החדש נגיעות של טורקיז, צבע הלוגו של קבוצת השיט האמירתית-ניו זילנדית.

פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל קרמי שחור חד כיווני בגימור מוברש, עם סקאלת צלילה באמייל לבן, עם נקודה משולשת בשעה 12, עם מילוי סופר לומינובה, המפיצה אור ירוק בחושך . השעון מגיע עם לוח שחור מט, עם שני לוחות קטנים – לוח ספירה לאחור בשעה 3 עם מחווה לספירה לאחור של מירוצי הרגטות, הצבוע בטורקיז ולוח שניות קטן בשעה 9. ביניהם, בשעה 6, אנו מוצאים את התאריכון של השעון.

פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

על הקצה של מחוג שניות הכרונוגרף המרכזי של השעון, אומגה שילבה תבליט של גביע אמריקה.

לוח הספירה לאחור. מקור - TimeandWatches.
לוח הספירה לאחור. מקור – TimeandWatches.

אומגה משלבת בשעון תאורת סופר לומינובה כחולה וירוקה, כשמחוג שניות הכרונוגרף המרכזי של השעון מגיע עם תאורת סופר לומינובה ירוקה.

תאורת הסופר לומינובה. מקור - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם גב מוצק עם נעילת NAIAD ועליו הלוגו של קבוצת השיט האמירתית.

גב השעון עם נעילת ה-NAIAD LOCK. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם נעילת ה-NAIAD LOCK. מקור – TimeandWatches.

פלנט אושן Deep Black ETNZ כרונוגרף – מנגנון

בתוך השעון אומגה משלבת את קליבר 9900 – מנגנון כרונוגרף אוטומטי עם מנגנון בריחה קו-אקסיאלי, עם הסמכת מאסטר כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף הפעולה בין אומגה וקבוצת השיט האמירתית-ניו זילנדית נמשך מזה מספר שנים, כשאומגה כבר השיקה שעונים בעבר במסגרת שיתוף הפעולה הזה. בשעון החדש אומגה שילבה מחוות מיוחדות לקבוצה ולגביע אמריקה, בדמות צבע הטורקיז מהלוגו של הקבוצה, לוח ספירה לאחור במחווה לספירה לאחור המוכרת מתחרויות הרגאטה וכאמור גביע אמריקה על מחוג שניות הכרונוגרף המרכזי של השעון.

רגאטה של הקבוצה הניו זילנדית. מקור - TimeandWatches.
רגאטה של הקבוצה הניו זילנדית. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אומגה, רפרנס 215.92.46.51.01.003, מגיע עם רצועת גומי עם בטנה שחורה וצבעי טורקיז ומעטפת חיצונית בצבע טורקיז בטקסטורת בד. אומגה תספק עם השעון רצועות נוספות – רצועת גומי בצבעים הפוכים וזוג רצועות נאטו נוספות. תג המחיר של השעון עומד על 11,700 פרנקים שוויצריים. השעון מגיע באריזה מיוחדת בעיצוב קופסאות צלילה, בצבעי שחור-טורקיז, עם הלוגו של קבוצת השיט.

אריזת השעון. מקור - TimeandWatches.
אריזת השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

עבור אומגה, גביע אמריקה ה-37 הוא חגיגה כפולה – שיתוף הפעולה של אומגה עם קבוצת השיט והעובדה שאומגה תהיה מודדת הזמן הרשמית של הגביע בפעם הרביעית, אחרי שעשתה זאת בשנים 2000,2003 ו-2021. בשעון החדש מציגה אומגה מספר מחוות מיוחדות לקבוצת השיט הניו זילנדית וכאמור לגביע אמריקה עצמו, עם ערכת צבעים מיוחדת.

למעבר לאתר של אומגה.