התקופה שבין תערוכות SIHH לבאזלוורלד 2019 מאופיינת ברכבת הרים השקתית. לפני ובזמן תערוכת SIHH ישנו מבול של השקות, מבול אשר מתגבר על ידי השקות שמבוצעות מחוץ לתערוכה (כמו למשל זניט עם השקת מארז ה-50 שנים לאל פרימרו), והופך לטפטוף קליל בשבועות שלאחר התערוכה.

אך לא לאורך זמן. תערוכת באזלוורלד, שהיא הגדולה בענף (נכון להיום, לפני האיחוד האפשרי בין השתיים), מושכת כמות יצרניות גדולה יותר – ובהתאם לכך, בשבועות שלפני תערוכה זו היקף ההשקות מתגבר – היקף אשר צפוי להפוך למבול השקות מאסיבי עוד יותר מזה של SIHH. אבל כל חובב שעונים באשר הוא נהנה לעבור תקופה זו ולקרוא על השקות מעניינות חדשות לבקרים.

panerai luminor silver cover
לוח כסוף חדש, לראשונה בהיסטוריה של פנריי (מקור: אתר פנריי הרשמי)

נכון לכתיבת שורות אלו – שתי חברות מחזיקות את הבכורה כ-“אלו שלא נחות לרגע” – זניט (Zenith) ופנריי (Panerai).  היקף ההשקות שלהן בפרק הזמן של שתי התערוכות לא פחות ממדהים, וכעת אנו חוזים בהשקה לא פחות מחסרת תקדים בהיסטוריה של פנריי – שעון בצבע כסוף.

מדובר למעשה בלומינור המוכר של פנריי, עם תת-חוגה נפרדת לשניות (במקום המחוג שיושב על הציר המרכזי), ומה שמיחד אותו כל כך הוא שזו הפעם הראשונה שפנריי משיקה שעון בצבע כל כך “בהיר”. היצרנית, לה קשר וותיק ועמוק עם עולם הצלילה, ידועה בשעוניה הכהים והפונקציונליים עם העיצוב היחודי שלה, שעונים שבאים כמעט תמיד עם רצועות סיליקון או עור – בדגמים היוקרתיים יותר.

panerai luminor marina silver dial
לוח לא פחות ממדהים (מקור: אתר פנריי הרשמי)

שני רפרנסים עם לוח כסוף הושקו – כאשר פרט ללוח הם צוידו ברצועת חוליות. לשניהם אותו המנגנון – הקליבר P.9010 – מנגנון אין-האוס עם רזרבת כוח של 72 שעות ותדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה. ההבדל העיקרי בין השניים הוא קוטר הקייס – רפרנס PAM00798 מיוצר בקוטר קייס של 42 מ”מ ועמיד למים בעומק של עד 100 מטרים, בעוד רפרנס PAM00799 מיוצר בקוטר קייס של 44 מ”מ ועמיד למים בעומק של עד 300 מטרים.

כאמור – המאפיין הבולט ביותר של שני הרפרנסים החדשים הוא הלוח – לוח כסוף בגימור מוברש, עם מרקרים מובלטים וסימוני שעות ל-6, 9 ו-12. ליד המרקר של שעה 9 ישנה חוגת השניות הנפרדת, ובמקום המרקר של שעה 3 ישנו התאריכון. מחירו של רפרנס PAM00798 (קוטר 42 מ”מ) נקבע על 8,200 יורו, ומחירו של רפרנס PAM00799 (קוטר 44 מ”מ) נקבע על 8,300 יורו.

panerai luminor marina silver rear
גב הקייס השקוף, שמציג לראווה את מנגנון האין האוס (מקור: אתר פנריי הרשמי)

לאתר פנריי העולמי