במסגרת חגיגות השבעים שנה למותג הלומינור של פנריי, השיקה החברה את שעון ה-PAM 01313 האוטומטי, שהגיע עם לוח בגוון כחול עמוק. פנריי ממשיכה להשתמש בלוח השעון עם הגוון המיוחד הזה, עם השקה של שעון נוסף, הפעם עם מנגנון מתיחה ידנית – פנריי לומינור “הים הכחול” רפרנס PAM01085, או בשמו הלועזי – Blue Mare PAM01085, כשהביטוי “Blu Mare” משמעו באיטלקית הים הכחול – רפרנס מושלם ללוח המיוחד של השעון ולקשר העמוק של פנריי לעולם שעוני הצלילה. 

פנריי לומינור “הים הכחול” רפרנס PAM01085 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ”מ בעובי של 13.05 מ”מ המגיע עם מגן הכתר המוכר כל כך של פנריי, סימן ההיכר של שעוני החברה. השעון מגיע בעיצוב בהשראת שעוני פנריי משנות התשעים של המאה הקודמת, עם הכיתוב OP – Officine Panerai, על גבי לוח השעון, קצת מעל השעה 6 בלוח השעון. 

פנריי לומינור "הים הכחול" רפרנס PAM01085. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור “הים הכחול” רפרנס PAM01085. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע כאמור בגוון כחול עמוק בגימור קרני שמש מוברשות, עם מחוגי שעה ודקות עם ציפוי רודיום, כשאינדקסי השעה והספרות על גבי לוח השעון כולם מגיעים בהשראת שעוני העבר של פנריי. האינדקסים והספרות בוצעו באמצעות חריטה כשלאחר מכן פנריי ממלאת את החריטה בחומר סופר לומינובה שאמור להבטיח קריאות גבוהה במיוחד של השעון בתנאי תאורה קשים. 

הלוח המיוחד של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – TimeandWatches.

לוח השניות הקטן של השעון משולב בשעה 9 של לוח השעון. 

פנריי לומינור “הים הכחול” רפרנס PAM01085 – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.6000 – מנגנון מתיחה ידנית עמיד במיוחד, הודות לתצורה שלו שכוללת שני גשרים התומכרים ברגולטור וגוף אינקבלוק עמיד בפני זעזועים. 

גב שעון אטום. מקור - TimeandWatches.
גב שעון אטום. מקור – TimeandWatches.

הקליבר פועל בתדר של 3Hz והוא מציע רזרבת כוח של 3 ימים. 

מה חדש בעצם?

הלוח בגוון הכחול-עמוק, עם המראה הוינטאג’י ומנגנון מתיחה ידנית. עבור חובבי פנריי, כל אחת מהסיבות הללו לבדה מספיקה כדי להצדיק שעון חדש. אם אתם לא מתחברים למותג – כנראה שלא תבינו מה רוצים ממכם … 

אינדקסים חרוטים וממולאים בסופר לומינובה. מקור - TimeandWatches.
אינדקסים חרוטים וממולאים בסופר לומינובה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע עם רצועת עור עגל כחולה עם תפרים בצבע בז’ ועם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. תג המחיר שלו יעמוד על 5,500 דולרים, כשבאריזת השעון פנריי משלבת רצועת גומי כחולה עם מברג ייעודי להחלפת הרצועות. 

השורה התחתונה

כפי שציינו, אם אתם חובבי פנריי, כל שעון חדש של החברה הוא סיבה למסיבה עבורכם. אם אתם לא מתחברים למותג הזה – כל שעון של החברה נראה לכם מן הסתם אותו דבר. 

למעבר לאתר של פנריי.