אם אתם עוקבים אחרי עולם השעונים, בוודאי לא תופתעו לשמוע כי אחד הטרנדים הבולטים בשנים האחרונות בעולם השעונים הוא טרנד השעונים הירוקים. אין כמעט יצרנית שעונים שלא הצטרפה לטרנד הזה, חלק מהן עושות את זה אפילו פעם שניה ושלישית. אחת החברות הללו היא פנריי, שמשיקה בימים אלו שעון חדש – פנריי לומינור ירוק צבאי (Panerai Luminor Military Green), מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

פנריי לומינור ירוק צבאי – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף המוכר של שעוני החברה של סדרת הלומינור. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא מגיע בקוטר של 40 מ״מ. פנריי משלבת בשעון גוף בגימור מוברש, עם בזל בגימור מלוטש.

פנריי לומינור ירוק צבאי. מקור - Revolution.Watch.
פנריי לומינור ירוק צבאי. מקור – Revolution.Watch.

השעון מגיע עם הסממנים המזוהים עם פנריי – מגן הכתר בשעה 3 וכמובן לוח הסנדוויץ׳. כפי שהצלחתם בוודאי לנחש משם השעון, השעון מגיע עם לוח סנדוויץ׳ בצבע ירוק צבאי, אם כי לנו הוא מזכיר קצת יותר ירוק זית.

לוח הסנדוויץ׳ המוכר של פנריי בגוון ירוק. מקור - Revolution.Watch.
לוח הסנדוויץ׳ המוכר של פנריי בגוון ירוק. מקור – Revolution.Watch.

הלוח מגיע בתצורה המוכרת של פנריי, עם לוח שניות קטן בשעה 9 ותאריכון בשעה 3, כשהאינדקסים והספרות הערביות 6 ו-12 מגיעים עם סופר לומינובה בצבע לבן. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשפנריי תשלב בשעון רצועת עור תנין ירוקה עם תפרים בגוון זהה (Tone on Tone).

פנריי לומינור ירוק צבאי – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.900 שלה, אם תרצו, מנגנון הבית של החברה. קליבר P.900 הוא מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שאלה מצחיקה כשמדובר בשעון של פנריי בסדרת הלומינור, שמה לעשות, כולם נראים אותו דבר, לפחות לעין של ״לא פנריסטים״. לפנריי כבר יש בסדרת הלומינור שעון ירוק, הפנריי לומינור מרינה eSteel, שמגיע עם רצועת בד. השעון החדש – ה-Quaranta Verde (באיטלקית – ארבעים ירוק) מגיע עם מראה קצת יותר דרסי, הודות לרצועת העור, אבל עדיין, במבט ראשון וחטוף, זה די נראה לנו אותו דבר …

שעון דרסי ועם זאת ורסטילי. מקור - Revolution.Watch.
שעון דרסי ועם זאת ורסטילי. מקור – Revolution.Watch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM1304, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. תג המחיר של השעון עומד על 7,100 דולרים, כשאת השעון ניתן יהיה לרכוש דרך האתר של פנריי בלבד. פנריי תצייד את השעון עם רצועה עם מנגנון החלפה מהיר, כך שאם אתם בעלי רצועות גומי או בד של פנריי, במיוחד כאלו בצבע ירוק, תוכלו להתאים אותן בקלות לשעון החדש.

פנריי לומינור ירוק צבאי. מקור - Revolution.Watch.
פנריי לומינור ירוק צבאי. מקור – Revolution.Watch.

השורה התחתונה

כמו כל שעון של פנריי, במבט ראשון השעון החדש נראה לנו כמו ״עוד פנריי״. אבל אם מתחילים להתעמק קצת יותר בשעון החדש ובהבדלים הקטנים כמו רצועת העור או הגוון שבו בחרה פנריי, מגלים את ההבדלים בינו לבין שעונים אחרים של החברה. כמו כמעט כל שעון של החברה, גם השעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת, כשבפנריי כנראה החליטו לחזק קצת את הבוטיק המקוון של החברה כשהחליטו למכור את השעון החדש באמצעות האתר בלבד ולא בבוטיקים של החברה. אז אנחנו אולי לא יכולים להגיד לכם רוצו לקנות, אולי ״גלשו במהירות״?

למעבר לאתר של פנריי.