כן, אנחנו יודעים. אתם רואים שעון חדש של פנריי ואתם שואלים מיד – מהדורה מוגבלת של כמה? אז אתם צודקים לחלוטין. השעון החדש של פנריי שעליו אנחנו כותבים היום מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. הוא מגיע בליין ה-Blu Notte – לילה כחול באיטלקית, על שם לוח השעון. הוא משלב מספר קומפליקציות – כרונוגרף כפתור מונופושר (Monopulsante) ו-GMT ויש לו רזרבת כוח של 8 ימים. הגורו יצא להכיר אותו מקרוב. לומינור כרונו Monopulsante GMT, או בשמו המלא – פנריי לומינור כרונו Monopulsante GMT Blue Notte – מוזמנים להכיר ביחד איתנו.

לומינור כרונו Monopulsante GMT – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 19.55 מ”מ. תרשו לנו להתעכב שניה על העובי של השעון. הוא עבה. עבה מאוד. אבל אתם יודעים, זה פנריי וככה פנריסטים אוהבים את השעון שלהם, אז מי אנחנו שנתווכח איתם?

לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור - GMTPOST.
לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור – GMTPOST.

השעון מגיע עם בזל קרמי בגוון מט גם הוא. בגוף השעון אנו מוצאים את מנגנון נעילת הכתר המוכר של פנריי בשעה 3. כפי שציינו בפסקה הראשונה וכפי שאפשר להבין מאחד מהחלקים של שם השעון – הוא מגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש שמשתלב בצורה נפלאה עם הגוון המט של הסגסוגת הקרמית השחורה.

הלוח הכחול בגימור קרני שמש של השעון. מקור - GMTPOST.
הלוח הכחול בגימור קרני שמש של השעון. מקור – GMTPOST.

לוח השעון עמוס למדי. סליחה, עמוס מאוד. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 6 – מחוון רזרבת כוח. תצוגת שניות ומחוון יום ולילה ממוקמים בשעה 9 ועמוסים בפני עצמם. בשעה 12, אנו מוצאים את הכיתוב LUMINOR PANERAI GMT. אם כל זה לא הספיק לכם, אז השעון מגיע גם עם מחוג שניות כרונוגרף וכמובן מחוג GMT.

לוח עמוס וגדוש במחוונים, לוחות קטנים וטקסט. מקור - GMTPOST.
לוח עמוס וגדוש במחוונים, לוחות קטנים וטקסט. מקור – GMTPOST.

פנריי תשווק את השעון עם רצועת עור עגל כחולה עם אבזם העשוי מטיטניום עם ציפוי DLC שחור. כל שעון יגיע עם רצועת גומי כחולה נוספת. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

מה שעוד חשוב לציין הוא העובדה שהשעון הוא שעון כרונוגרף מונופושר – כלומר, כרונוגרף המופעל ומאותחל באמצעות כפתור אחד. כפתור הכרונוגרף ממוקם בשעה 8.

לומינור כרונו GMT Monopulsante – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר P.2004 של פנריי. קליבר P.2004 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מכיל 29 אבני חן ו-321 רכיבים בסך הכל.

קליבר P.2004 בגב השעון. מקור - GMTPOST.
קליבר P.2004 בגב השעון. מקור – GMTPOST.

פנריי שילבה במנגנון שלושה תופים, המעניקים לו רזרבת כוח מרשימה של 8 ימים. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

אם אתם מרשים לנו “לנקות” את רעשי הרקע דוגמת הלוח הכחול והגוף הקרמי, גולת הכותרת של השעון היא כמובן המנגנון שלו. קליבר P.2004 הוא יצירה טכנולוגית מרשימה מבית פנריי. פנריי ייצרה אותו כמחווה למנגנון הכרונוגרף הראשון בייצור שלה והוא משלב כאמור את כל פעולות הכרונוגרף – התחלה, עצירה ואתחול בכפתור אחד. תוסיפו לזה את קומפליקציית ה-GMT ובואו נחזיר את רעשי הרקע (לוח, גוף קרמי) וקיבלתם שעון נפלא.

לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור - GMTPOST.
לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור – GMTPOST.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס PAM01135, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 21,900 אירו.

לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור - GMTPOST.
לומינור כרונו Monopulsante GMT. מקור – GMTPOST.

השורה התחתונה

גם אם אתם לא אוהבים את פנריי, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהשעון הזה. מנגנון שהוא יצירה טכנולוגית מרשימה. שילוב נפלא של סגסוגת קרמית שחורה בגוון מט עם לוח כחול נהדר. קומפליקציות כרונוגרף מונופושר עם GMT. מה עוד אפשר לבקש? אם אתם רוצים התייחסות כלשהי לתג המחיר שלו, אז במחיר כזה מדובר בשעון נפלא.

למעבר לאתר של פנריי.