אם תשאלו חובבי שעונים מה הדבר הראשון שהם חושבים עליו כשהם שומעים על פנריי, סביר להניח שתשמעו שעוני צלילה ושעונים גדולים במיוחד. אבל מה עושים אם אתם אוהבים את המראה המיוחד של שעוני החברה (מגן הכתר) ולא ניחנתם ביד גדולה במיוחד? מסתבר שפנריי חושבת עליכם. החברה השיקה בחודש שעבר שעון חדש, בקוטר שמתאים לבעלי יד קטנה ואפילו לנשים. פנריי לומינור מרינה קוורנטה – הגורו יצא לבדוק. 

פנריי לומינור מרינה קוורנטה – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ”מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני המרינה של החברה. הוא מגיע עם מגן הכתר המוכר בשעה 3 ועם גוף בצורת כרית.

פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור - TimeandWatches. 
פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש הופך בעצם לשעון המרינה הקטן ביותר בייצור כיום – 40 מ”מ. הוא מחליף את הדגם הקיים בקוטר של 42 מ”מ. 

פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור - TimeandWatches. 
פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור – TimeandWatches.

אמרנו לכם שעון חדש? קבלו תיקון. פנריי משיקה למעשה שלושה שעונים חדשים בסדרה. כולם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. כולם מגיעים עם גוף בגימור מוברש. ההבדל ביניהם הוא בצבע הלוחות שלהם וצבע הרצועות שלהם. רפרנס PAM01270 יגיע עם לוח כחול ורצועת עור תנין כחולה. רפרנס PAM01271 יגיע עם לוח לבן מט ורצועת עור תנין שחורה. השעון האחרון, רפרנס PAM01272 יגיע עם לוח שחור ורצועת עור תנין שחורה. 

רפרנס PAM01271 עם הלוח הלבן. מקור - TimeandWatches. 
רפרנס PAM01271 עם הלוח הלבן. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם לוחות הסנדביץ’ המוכרים של פנריי, עם לוח שניות קטן בשעה 9 ותאריכון בשעה 3. 

רפרנס PAM01272 עם הלוח הלבן. מקור - TimeandWatches. 
רפרנס PAM01272 עם הלוח הלבן. מקור – TimeandWatches.

פנריי לומינור מרינה קוורנטה – מנגנון

פנריי משלבת בשעונים הללו את קליבר P.900 שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 3 ימים. קליבר P.900 הוא אחד המנגנונים האוטומטיים הדקים ביותר שפנריי מייצרת, כשהוא מגיע בעובי של 4.2 מ”מ בלבד.

פנריי לומינור מרינה קוורנטה - גב השעון. מקור - TimeandWatches. 
פנריי לומינור מרינה קוורנטה – גב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

פנריי מנסה להתיישר עם אחד הטרנדים הבולטים בעולם השעונים – שעונים בקוטר קטן במיוחד. במקרה של פנריי, גם 40 מ”מ מוגדר קטן יחסית. כפי שציינו, בפנריי מדגישים כי שעוני הקוורנטה החדשים מיועדים לנשים ולגברים. אם שאלתם את עצמכם מה מה משמעות המילה Quaranta, למזלכם הגורו דובר איטלקית שוטפת. טוב נו, לא באמת. אבל הוא יודע להגיד אספרסו. בכל מקרה, פירוש המילה באיטלקית – 40. אנחנו מקווים שאנחנו לא צריכים להסביר לכם מה הקשר? 

כמה זה עולה לנו?

כאמור, פנריי משיקה שלושה דגמים לשעוני הקוורנטה. כל שלושת השעונים יגיעו עם תג מחיר זהה. 6,900 אירו. כל השעונים יסופקו עם רצועת עור עגל נוספת. פנריי מציידת את השעונים במנגנון שחרור רצועה מהיר. המנגנון הזה יאפשר לרוכשי השעונים להחליף רצועות ללא צורך בכלים כלשהם.

פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור - TimeandWatches. 
פנריי לומינור מרינה קוורנטה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם תמיד רציתם שעון של פנריי אבל התירוץ שלכם היה שהיד שלכם קטנה במיוחד – עכשיו כבר אין לכם תירוץ.  בכל מקרה, יהיה מעניין לראות אם הקסם של פנריי עובר גם בגודל קטן יותר … 

למעבר לאתר של פנריי.