פותחים שבוע נוסף עם מבול ההשקות מתערוכת Watches & Wonders (אל תדאגו, הן עוד מעט נגמרות …) וחוזרים פעם נוספת אל פנריי. לפני כשלושה שבועות דיווחנו לכם על שעון ה-Submersible eLAB-ID של פנריי. שעון שבו 98.6 אחוזים מהמשקל הכולל שלו מגיע מחומרים ממוחזרים. אז בפנריי כנראה החליטו לתת דגש משמעותי לנושא המיחזור והדאגה לסביבה בשנת 2021, כשגם השעונים שעליהם נדווח היום מגיעים מחומרים ממוחזרים. בניגוד ל-eLAB-ID שהגיע מסגסוגת מבוססת טיטניום, הפעם מדובר בסגסוגת מבוססת פלדה ובאחוזים קצת יותר נמוכים של חומרים ממוחזרים. פנריי לומינור מרינה eSteel – מוזמנים להכיר ביחד איתנו. צלילה נעימה. 

פנריי לומינור מרינה eSteel – מפרט טכני

פנריי משיקה שלושה שעוני לומינור מרינה eSteel. הם יגיעו בגוף המוכר של שעוני פנריי בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 15.45 מ”מ. פנריי משתמשת בסגסוגת פלדת אל-חלד ממוחזרת חדשה. הסגסוגת היא פרי פיתוח של פנריי וגם כאן מצהירה פנריי על רצונה להגביר את השימוש בחומרים קיימים. ה-eSteel מציגה התנהגות כימית זהה, מבנה פיזי ועמידות בפני קורוזיה ממש כמו סגסוגת פלדה שאינה ממוחזרת. 

פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור – TimeandWatches.

פנריי משיקה שלושה דגמים בסדרה. ההבדל ביניהם הוא בלוח השעון, כשכל הדגמים מגיעים בגימור מוברש. פנריי תציע את ה-Grigio Roccia, Blu Profondo ואת ה-Verde Smeraldo. הדגם האחרון יהיה בלעדי לבוטיקים של החברה ולאתר האינטרנט שלה. כל הלוחות מגיעים כאמור עם גימור מוברש וצביעה מדורגת והם מגיעים עם לוגו ה-eSteel של פנריי מודפס עליהם.

סגסוגת פלדת אל-חלד חדשה מחומרים ממוחזרים מבית פנריי. מקור - TimeandWatches.
סגסוגת פלדת אל-חלד חדשה מחומרים ממוחזרים מבית פנריי. מקור – TimeandWatches.

השעונים יגיעו עם רצועות בד בצבע הזהה ללוח השעון, כשגם הרצועות כמובן עשויות מחומרים ממוחזרים. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

פנריי לומינור מרינה eSteel - לוגו ה-eSteel על לוח השעון. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה eSteel – לוגו ה-eSteel על לוח השעון. מקור – TimeandWatches.

פנריי לומינור מרינה eSteel – מנגנון

השעונים החדשים יגיעו עם קליבר P.9010. מנגנון אינהאוס אוטומטי אמין ומוכר שנמצא במספר רב של דגמים של פנריי. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 72 שעות. 

לוחות בגימור מוברש ועם אפקט צבע מדורג. מקור - TimeandWatches.
לוחות בגימור מוברש ועם אפקט צבע מדורג. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

סגסוגת פלדה חדשה של פנריי המבוססת על חומרים ממוחזרים. אמנם מדובר כאן רק ב-58.4 אחוזים מהמשקל הכולל של כל שעון שמגיע מחומרים ממוחזרים, אבל אין ספק כי מדובר בהישג מרשים מבחינת פנריי וכמו בשעוני ה-eLAB-ID – גם כאן אפשר רק להצדיע לה על המגמה המבורכת.

לוגו ה-eSteel בגב השעונים. מקור - TimeandWatches.
לוגו ה-eSteel בגב השעונים. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

פנריי משיקה כאמור שלושה דגמים בסדרה. ה-Blu Prfondo (רפרנס PAM01157) שמגיע עם לוח כחול, כפי שאפשר להבין משמו. ה-Grigio Roccia (אפור סלע, רפרנס PAM01358) וה-Verde Smeraldo (באיטלקית – ברקן, רפרנס PAM01356) שמגיע עם לוח ירוק. הדגם האחרון הוא כאמור בלעדי לבוטיקים של פנריי ולאתר האינטרנט שלה. כל אחד מהשעונים יגיע במחיר של 8,500 אירו. 

פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כמו בשעוני ה-eLAB-ID, גם כאן, אפשר להתבדח על העובדה שכל שעון של פנריי נראה אותו דבר, אבל בשני המקרים פחות מעניין אותנו השעון והמראה שלו.

פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה eSteel. מקור – TimeandWatches.

פנריי שמה לה למטרה להשתמש ככל האפשר בסגסוגות ממוחזרות ובעיקר כאלו שמגיעות מחומרים מהים. אי אפשר שלא להעריך את המאמצים הללו ולשים טיפה את הציניות בצד. אפשר רק לקוות שעוד ועוד חברות יאמצו את המגמה המבורכת הזאת. 

למעבר לאתר של פנריי.