את תשאלו את הגורו, הוא יגיד לכם שאין שום שם בעולם השעונים שהפך למזוהה כל כך עם צבע מסויים כמו השם בוכרר עם הצבע הכחול. בוכרר היא יצרנית שעונים שוויצרית בבעלות משפחתית, היא הוקמה על ידי קרל פרידריך בוכרר בשנת 1888. כיום משמש כיו”ר החברה הדור השלישי במשפחה, יורג בוכרר. במרוצת השנים הפכה בוכרר למשווקת שעונים של מיטב יצרניות שעוני היוקרה. החברה מחזיקה ברשת סניפים בשוויץ, גרמניה, בריטניה, צרפת, אוסטריה ודנמרק. החל משנת 2016 התחילה בוכרר בשיתוף פעולה מעניין עם מגוון יצרניות שעוני יוקרה. יצרניות שעונים רבות הציגו גרסאות “BUCHERER BLUE”. מהדורות מיוחדות של שעונים מוכרים שמגיעים בצבע הכחול, שהפך לסימן ההיכר של החברה. החל משנת 2016, הציגו יצרניות השעונים השונות 44 שעונים בגרסאות מיוחדות לבוכרר. השעון ה-45 מגיע אלינו בימים האחרונים – פנריי לומינור GMT בוכרר. השעון, רפרנס PAM01176, הוא הדגם הרביעי במסגרת שיתוף הפעולה בין בוכרר ופנריי. אתם מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

פנריי לומינור GMT בוכרר – מפרט טכני 

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה בקוטר של 44 מ”מ. גוף השעון מגיע בגימור מט ועם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי.

פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

סימן ההיכר של בוכרר, הצבע הכחול מעטר את השעון במספר מקומות. אנו מוצאים אותו על מחוג ה-GMT של השעון ועל מחוג השניות בלוח השניות בשעה 9. גם כתר השעון מגיע עם ציפוי גומי בצבע כחול.

פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

סמני השעה הלבנים, מחוגי השעון והתאריכון מגיעים עם צביעת סופר לומינובה כחולה. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים .

פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור - Monochrome Watches.
פנריי לומינור GMT בוכרר. מקור – Monochrome Watches.

על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב BUCHERER BLUE, כשהשעון יגיע עם רצועת בד ממוחזר. פנריי תספק עם השעון רצועת גומי נוספת הניתנת להחלפה באמצעות כלי המסופק באריזת השעון.

פנריי לומינור GMT בוכרר – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר P.9010 של פנריי, אחד המנגנונים המוכרים ביותר של החברה. ה-P.9010 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 3 ימים. המנגנון מגיע עם מערכת STOP-SECONDS שמאפשרת כיוון מהיר ומדויק של השעה.

הכיתוב BUCHERER BLUE על גב השעון. מקור - Monochrome Watches.
הכיתוב BUCHERER BLUE על גב השעון. מקור – Monochrome Watches.

פנריי משלבת את המנגנון הגדול הזה במגוון רחב של שעונים שלה בגדלים של 42, 44 ו-47 מ”מ.

אז מה חדש בעצם?

השעון הרביעי במסגרת שיתוף הפעולה בין פנריי ו-BUCHERER. הפנריי לומינור GMT מקבל מראה צעיר יותר ורענן יותר הודות לשילוב הצבעים הכחול, בדגש על כתר השעון.

שיתוף הפעולה הרביעי בין BUCHERER ו-פנריי. מקור - Monochrome Watches.
שיתוף הפעולה הרביעי בין BUCHERER ו-פנריי. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 288 יחידות שיהיו זמינות לרכישה בסניפי בוכרר ואתר האינטרנט שלה בלבד. תג המחיר של השעון החדש, רפרנס PAM01176 הוא 13,900 אירו.

השורה התחתונה

הגורו כל פעם מופתע מחדש איך נגיעה של צבע כחול משדרגת שעון והופכת אותו למעניין הרבה יותר. ראינו בשנה האחרונה מספר שעונים של פנריי שנראים נפלא, אבל סביר להניח שאם אתם לא חובבים מושבעים של פנריי לא תוכלו להבחין ביניהן ולהגיד לאיזה תחרות או קבוצת שייט משתייך השעון. מה שאי אפשר להגיד על השעון החדש של פנריי, ה-PAM01176. הגורו בטוח שברגע שתראו את הכתר הכחול ונגיעות הכחול בלוח תגידו “בוכרר”. מה שכן, לצערו של הגורו, ככל הנראה מדובר בשעון נוסף של פנריי שיישאר בגדר חלום רחוק. גם אם תג המחיר שלו סביר יחסית לשעוני פנריי, הגורו די בטוח שיש קצת יותר מ-288 אספני פנריי עם כיסים עמוקים שידאגו שהשעונים הללו יימכרו תוך זמן קצר …

למעבר לאתר של בוכרר.