למרות שראינו כבר לא מעט שעונים מבית פנריי עם השם לונה רוסה, שיתוף הפעולה בין יצרנית שעוני היוקרה האיטלקית וקבוצת השיט מהמפורסמות בעולם החל בסך הכל בשנה שעברה – שיתוף פעולה “צעיר” במונחים של עולם שעוני היוקרה. זה לא מנע מפנריי להשיק לאחרונה שעון נוסף בסדרה, פנריי לומינור GMT לונה רוסה 42 מ”מ במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. יצאנו לבדוק אותן …

פנריי לומינור GMT לונה רוסה 42 – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01096 מגיע בגוף העשוי מטיטניום בהתזת חול בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 14.4 מ”מ, עם בזל העשוי מסגסוגת ה-Carbotech של פנריי.

פנריי לומינור GMT לונה רוסה 42. מקור - TimeZone.
פנריי לומינור GMT לונה רוסה 42. מקור – TimeZone.

לוח השעון עשוי מסגסוגת חדשה – Scafotech TM – סגסוגת חדשה העשוי משאריות סיבי הפחמן שנאספו מהגוף של יאכטת AC75 של קבוצת לונה רוסה. הסיבים הללו ממוחזרים ונרקמים לפולימר היי-טקי שמשמש את פנריי כאמור ללוח השעון.

סגסוגת טיטניום לגוף השעון. מקור - TimeZone.
סגסוגת טיטניום לגוף השעון. מקור – TimeZone.

השעון הוא שעון עם קומפליקציית GMT, כשמחוג ה-GMT מגיע בצורת חץ בצבע אדום בקצהו. לוח השניות הקטן של השעון ממוקם בשעה 9, כשבשעה 3 של הלוח ממוקמת חלונית התאריכון. בשעה 6 של לוח השעון מוצאים את הכיתוב – LUNA ROSSA ומתחתיו הכיתוב CHALLENGER ולבסוף הכיתוב – 36TH AMERICA’S CUP.

פנריי לומינור GMT לונה רוסה 42 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר P.9010/GMT של פנריי. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, בעובי של 6 מ”מ, המכיל 200 רכיבים ו-31 אבני חן ופועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מיוצר כולו על ידי פנריי, כשהוא בעצם מבוסס על קליבר P.9010 המפורסם של החברה, עם תוספת קומפליקציית ה-GMT. פנריי מייצרת את המנגנון במתקן הייצור שלה בנוישטל.

מהדורה מוגבלת של 250 יחידות. מקור - TimeZone.
מהדורה מוגבלת של 250 יחידות. מקור – TimeZone.

אז מה חדש בעצם?

שעון GMT בגוף “צנוע” יחסית לפנריי בקוטר של 42 מ”מ, עם לוח העשוי מסגסוגת שחולקת כבוד למורשת המפוארת של קבוצת LUNA ROSSA.

כמה זה עולה לנו?

10,800 דולרים, כשהשעונים יהיו זמינים לרכישה החל מינואר 2021. פנריי תשווק את השעון עם רצעות עור תנין שחורה עם תפרים בצבע שחור, ביחד עם רצועת נאטו שחורה עם פסים דקים בצבע אפור בצדדים של הרצועה.

השורה התחתונה

כמו כל השעונים של פנריי – אתם יכולים או לאהוב את השעון החדש, או לא להבין מה מיוחד בו. החברה היא ככל הנראה אחת מיצרניות השעונים שהשעונים שלה מעוררים את התגובות הקיצוניות ביותר בקרב חובבי שעונים – או שאוהבים אותם, או ששונאים אותם. אין באמצע. אם אתם חובבי פנריי – אתם בטח אומרים לעצמכם – איזה שעון מהמם, בגודל סולידי, תג מחיר אטרקטיבי. אם אתם לא חובבי פנריי – לא משנה מה נגיד לכם, התגובה שלכם תהיה – עוד פנריי …?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.