בצורה שקטה יחסית, השיקה פנריי בחודש שעבר קולקציית שעונים חדשה – רדיומיר Mediterraneo. קולקציית שעונים חדשה שתהיה זמינה לרכישה באופן בלעדי בבוטיקים של פנריי בלבד ברחבי העולם, כשהסדרה החדשה באה לחלוק כבוד ולספק הצצה לאלפי הגוונים של הצבע הכחול של הים. פנריי ניסתה ליישם את הגוונים הללו על גבי לוחות השעונים בסדרה החדשה, שמגיעים בהליך ייצור מיוחד. לפי פנריי, “השתקפויות האור החודרות למעמקי הים יוצרות מחזה כרומטי. אכן לאף צבע אחר אין את הכוח לעורר את האינסוף בצורה שעושה זאת הצבע הכחול, באמצעות השיוך הטבעי שלו עם הים ובאין ספור הגוונים המעוררים שהוא יכול להניח”. בואו ונכיר את הסדרה החדשה.

פנריי רדיומיר Mediterraneo – מפרט טכני

בפנריי אומרים כי הודות לשימוש בגוונים שונים של כחול, לוחות השעונים בקולקצייה החדשה מעוצבםי כך שהחלק החיצוני הוא כהה יותר ועז יותר, בצורה שהוא מתכתב טוב יותר עם האינדקסים שעל הלוח, שהופכים לקריאים יותר. ככל שנכנסים אל תוך מרכז לוח השעון, הגוונים הופכים לבהירים יותר ומוארים יותר.

פנריי משיקה שני שעונים חדשים בקולקציה החדשה. הרדיומיר רפרנס PAM01078, שמגיע בקוטר של 45 מ”מ והרדיומיר רפרנס PAM01144, שמגיע בקוטר של 42 מ”מ.

קולקציית פנריי רדיומיר Mediterraneo  החדשה. מקור - TimeZone.com.
קולקציית פנריי רדיומיר Mediterraneo החדשה. מקור – TimeZone.com.

ה-PAM01078 מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 45 מ”מ כאמור ובעובי של 12.2 מ”מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר בציפוי מונע השתקפויות, גב זכוכית ספיר שקוף ועם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. השעון מגיע עם אינדקסים מוארים בתאורת סופר-לומינובה בגוון וינטאג’י ועם תצוגת שניות בשעה 9 של לוח השעון. פנריי תשווק את השעון עם רצועת עור תנין כחולה ברוחב של 24 מ”מ עם תפרים בגוון התואם לצביעת הסופר לומינובה של לוח השעון.

פנריי רדיומיר Mediterraneo PAM01078. מקור - Timezone.
פנריי רדיומיר Mediterraneo PAM01078. מקור – Timezone.
פנריי רדיומיר Mediterraneo PAM01144. מקור - Timezone.
פנריי רדיומיר Mediterraneo PAM01144. מקור – Timezone.

ה-PAM01144 מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 11.2 מ”מ. גם כאן השעון מגיע עם זכוכית ספיר בציפוי מונע השתקפויות, גב זכוכית ספיר שקוף ועמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. לוח השעון זהה לעיצוב של ה-PAM01078 כשהשעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה ברוחב של 22 מ”מ, כשגם כאן הרצועה מגיעה עם תפרים תואמים לצביעת הסופר-לומינובה של לוח השעון.

מנגנון

ה-PAM01078 מגיע עם קליבר P.4000, מנגנון אוטומטי תוצרת בית (אינהאוס) של פנריי שמגיע עם 31 אבני חן. המנגנון פועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והוא מגיע עם רזרבת כוח של 3 ימים.

קליבר P.1000 של פנריי. מקור - TimeZone.com.
קליבר P.1000 של פנריי. מקור – TimeZone.com.

ה-PAM01144 לעומת זאת מגיע עם קליבר P.1000, מנגנון אוטומטי תוצרת בית של פנריי שמגיע עם 21 אבני חן. גם כאן מדובר במנגנון שפועל בתדר של 4Hz ועם רזרבת כוח של 3 ימים.

אז מה חדש בעצם?

קולקציית שעונים חדשה של פנריי, שחולקת כבוד לים התיכון ולגוונים הכחולים העמוקים שלו. בתור מדינה ששוכנת לחופי הים התיכון, אנחנו האחרונים שיכולים להתלונן, אולי רק לבקש מהדורה שתחלוק כבוד לחוף יפו?

גב השעון עם זכוכית הספיר. מקור - TimeZone.
גב השעון עם זכוכית הספיר. מקור – TimeZone.
גב השעון עם זכוכית הספיר. מקור - TimeZone.
גב השעון עם זכוכית הספיר. מקור – TimeZone.

כמה זה עולה לנו? 

הדגם היקר ביותר בקולקציה החדשה יהיה כמובן הדגם הגדול יותר, ה-PAM01708 שיגיע עם תג מחיר של 10,900 אירו. בעוד הדגם השני בקולקציה, ה-PAM01144 יגיע עם תג מחיר של 7,900 אירו.

השורה התחתונה

פנריי היא אחת החברות היחידות בעולם השעונים שלא צריכה להמציא את עצמה מחדש עם כל דגם חדש או קולקציה חדשה של שעונים, אלא מספיק שינוי קטן כזה או אחר בשעונים שלה כדי להפוך אותם למבוקשים ולהכניס אותם ל-WISHLIST של כל חובב של המותג ברחבי העולם. בקולקציה החדשים מקבלים שני דגמים חדשים בסדרת הרדיומיר של החברה עם לוחות בגוון מיוחד מאוד, שלא צריך להיות חובב מושבע של פנריי או של הים התיכון כדי לרצות אחד מהם. צביעת הלומינובה הוינטאג’ית מוסיפה קסם לשעונים הללו ומשתלבת היטב במראה הכללי של השעונים, מבלי לתת להם מראה מתאמץ במיוחד. בימים האלה שכולנו נעולים בבתים, אין ספק שאף אחד מאיתנו לא יתנגד להכניס קצת צבע וטבע אל הבית, או לפחות אל מסך המחשב או הסמארטפון שלנו ….

למידע נוסף על הקולקציה החדשה באתר של פנריי.