סדרת הלומינור מרינה של פנריי היא אחת הסדרות הקלאסיות והפופולריות ביותר בליין השעונים של יצרנית שעוני היוקרה המיוחדת כל כך הזאת. פנריי מקפידה כל כך לשמור על העיצוב הכל כך מוכר ואפשר להגיד אפילו המיושן של השעונים שלה באדיקות, אך עדיין כל דגם חדש של שעון של החברה זוכה להתעניינות חסרת תקדים וכך צפוי להיות גם השעון החדש בסדרה, לומינור מרינה קרבוטק, רפרנס PAM01661. ה-PAM01661 הוא השעון הראשון בסדרת הלומינור מרינה של פנריי שעושה שימוש בסגסוגת הקרבוטק (Carbotech) של פנריי, אותו הציגה החברה בשנת 2015, עם שעון הלומינור סאבמרסיבל 1950, רפרנס PAM00616.

פנריי לומינור מרינה קרבוטק PAM01661 – מפרט טכני

ה-PAM01661 הוא כאמור חלק מסדרת הלומינור מרינה של פנריי. הוא מגיע בגוף העשוי מסגסוגת הקרבוטק (עליה נרחיב בהמשך) בקוטר של 44 מ”מ, עם לוח סנדוויץ’ בצבע שחור, עם אינדקסים בצביעת סופר לומינובה בכחול. בשעה 3 של לוח השעון מופיע תאריכון קטן, בצורה די סימטרית במקביל ללוח הקטן בשעה 9 של השעון, עם תצוגת השניות של השעון. השעון מגיע במשקל של 96 גרם בלבד והוא עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

פנריי לומינור מרינה קרבוטק PAM01661. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה קרבוטק PAM01661. מקור – TimeandWatches.

מנגנון – P.9010

פנריי משתמשת בקליבר P.9010 שלה בשעון, קליבר אוטומטי בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) עם רזרבת כוח של 3 ימים. המנגנון מאפשר שינוי של השעה בשעון מבלי להפריע לתנועת מחוג הדקות, באמצעות מנגנון מיוחד שמאפשר שינוי של השעות בקפיצה של שעה בכל פעם, משהו שיכול להיות שימושי במיוחד לאנשים שטסים הרבה או בשינוי שעה בין שעון חורף ושעון קיץ. שינוי השעה משפיע בהתאם גם על התאריכון בשעון.

פנריי לומינור מרינה קרבוטק PAM01661. מקור - TimeandWatches.
פנריי לומינור מרינה קרבוטק PAM01661. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם ? קרבוטק.

סגסוגת הקרבוטק (Carbotech) מיוצרת בתהליך מיוחד של הערמת שכבות של סיבי פחמן אחד על גבי השני, שיוצרות מעין משטח מחוספס. לאחר מכן ערימת השכבות הזאת או “סנדוויץ’ השכבות” של סיבי הפחמן, עובר תהליך של לחיצה בטמפרטורה גובהה, כשהוא מותך ביחד עם חומר הידוק מבוסס פוליאתר קטון (PEEK – Polyether Ether Ketone). סיבי פחמן הם חומר מתקדם בו נעשה שימוש בעיקר בהיי-טק, אם כי יצרניות השעונים אוהבות להשתמש בו לדגמים אקזוטיים במיוחד. הסידור הלא אחיד של השכבות ותהליך הייצור כולו בעצם גורמים לכל גוף שעון להיראות שונה וייחודי לחלוטין. הסגסוגת נחשבת לחזקה מאוד ולעמידה בפני זעזועים מכל זווית אפשרית, היות והאימפקט של המכה מתפזר על פני כל המבנה המולקולרי של הגוף ולא רק באותה נקודה בה השעון נפגע.

תהליך הייצור המיוחד מעניק לכל גוף שעון מראה ייחודי. מקור - TimeandWatches.
תהליך הייצור המיוחד מעניק לכל גוף שעון מראה ייחודי. מקור – TimeandWatches.

כאמור, פנריי הציגה את הסגסוגת הזאת בשנת 2015 עם הלומינור סאבמרסיבל 1950 והשתמשה בו פעם נוספת כעבור שנתיים, עבור ה-LAB-ID לומינור 1950 קרבוטק PAM700.

כמה זה עולה לנו ?

ה-PAM01661 מגיע עם רצועת Sportech של פנריי עם תפרים כחולים שמשלימה את המראה המיוחד של השעון. השעון יגיע בייצור סדרתי במחיר של 12,800 דולרים. למידע נוסף על השעון החדש אתם מוזמנים לבקר באתר של פנריי.

אינדקסים כחולים ולוח הסנדוויץ' השחור של השעון מעניקים לו מראה ייחודי. מקור - TimeandWatches.
אינדקסים כחולים ולוח הסנדוויץ’ השחור של השעון מעניקים לו מראה ייחודי. מקור – TimeandWatches.
רצועת ה-Spotech הכחולה עם התפרים הכחולים. מקור - TimeandWatches.
רצועת ה-Spotech הכחולה עם התפרים הכחולים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

פנריי, לומינור מרינה, סגסוגת היי-טקית, לא מהדורה מוגבלת. מה עוד אפשר לבקש? אולי תג מחיר קצת יותר נגיש, אבל זה באמת אם אתם רוצים להיות קטנוניים …

לאתר פנריי העולמי