יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית בעלת השורשים האיטלקיים, פנריי (Panerai), ממשיכה בהתרחבותה ובהשקת דגמים מעניינים בעלי קישור נרחב לעולם הספורט הימי על סוגיו. לאחרונה ראינו את ההחרבה של סדרת הלומינור דו, וזמן לא רב לפני כן ראינו את ההשקה של הלומינור הראשונים בהיסטוריה עם לוח כסוף. היצרנית המעניינת ממשיכה לשעוט קדימה, וכעת אנו מדווחים לכם על שלושה שעונים חדשים שהושקו במסגרת אליפות האמריקה-קאפ.

האמריקה קאפ היא למעשה תחרות יאכטות מהמפורסמות בעולם, אשר נערכת אחת ל-4 שנים. המדינה האחרונה שזוכה באמריקה קאפ, זוכה לארח את התחרות הבאה – וכך התחרות של שנת 2021 תתרחש בניו זילנד, הזוכה של האמריקה קאפ משנת 2017. באמריקה קאפ ישנו מקום מיוחד לטוענים לכתר (Challenger), הקבוצה אשר סיימה תחרות הקודמת במקום השני. במקרה שלפנינו, מדובר בקבוצת לונה רוסה, הקבוצה אשר מייצגת את מועדות היאכטות הסיציליאני Circolo della Vela Sicilia.

שלושת השעונים שהשיקה פנריי הינם ברוח צבעי הקבוצה, ויש כאן שלישייה מעניינת ביותר. מגוון רחב של קומפליקציות מככבים בשלושת דגמי הלומינור שלפנינו, וכל כולם הקדשה לקבוצת הלונה רוסה, הטוענת לכתר באמריקה קאפ הקרוב.

פנריי לומינור לונה רוסה GMT PAM01036

הראשון בחבורה, והפשוט ביותר מבחינת הקומפליקציות, הוא רפרנס PAM01036. קוטר הקייס עומד על כ-44 מ”מ, עשויים טיטניות מושחר על ידי DLC. הלוח יוצר בגימור אשר מזכיר את מפרש כליי השיט, והוא עושה שילוב נהדר בין הצבע האפור-שחור השולט לבין הנגיעות האדומות והסופר לומינובה, כאשר המרקרים חרוטים למעשה על גבי הלוח וחושפים את הלומינובה שמתחתיו, כמקובל בדגמי הלומינור. תאריכון קטן נמצא בשעה 3, תת חוגה נפרדת לשניות ליד השעה 9 ומחוג GMT סוגר את החבילה מבחינת חזית השעון.

הגרסה הראשונה והפשוטה ביותר – הלומינור לונה רוסה GMT (מקור: אתר פנריי הרשמי)

גב השעון לא שקוף, והוא מציג תחריט של היאכטה הרלוונטית. השעון מונע על ידי הקליבר P.9010/GMT של פנריי, מנגנון אינהאוס אוטומטי עם רזרבת כוח של כ-3 ימים. דגם זה יגיע עם רצועת עור שחורה ואבזם פטנט עשוי גם הוא טיטניום מושחר, ומחירו יעמוד על כ-10,900 יורו.

פנריי לומינור לונה רוסה פלייבק כרונוגרף PAM01037

עלייה בדרגת הקומפליקציות אנו מקבלים ברפרנס PAM01037. גם כאן קוטר הקייס עומד על כ-44 מ”מ, אך זהו קרמי מושחר DLC, ולא עשוי טיטניום. גם הבזל והגנת הכתר המפורסמת של פנריי הם קרמיים בשעון זה. הלוח כאן מנצל את כלל הנדל”ן הזמין לצורך שימוש בחוגות הכרונוגרף. גם במקרה זה הלוח מיוצר באותו גימור מפרשית, אך לטעמנו כל ה”בלאגן” הזה פחות מושך מהרפרנס הראשון.

פלייבק כרונוגרף עם לוח מעט עמוס (מקור: אתר פנריי הרשמי)

השעון מונע על ידי הP9100, אינהאוס של פנריי כמובן, וגם לו רזרבת כוח של כ-3 ימים שלמים. וגם בדומה לשעון הראשון – דגם זה יגיע עם רצועת עור שחורה ואבזם פטנט של פנריי עשוי טיטניום מושחר. מחירו של PAM01037 יעמוד על כ-17,500 יורו.

פנריי לונה רוסה רגטה PAM01038

האחרון בשלישיה זו, שהוא גם כנראה המעניין ביותר, מתחיל בראש ובראשונה מקוטר קייס אדיר – 47 מ”מ עשויים קרבוטק. דגם זה מגיע עם טיימר מיוחד למדידת זמנים של רגטות, בדומה ליאכטמאסטר 2 של רולקס – אך עם תפעול שונה. למרות הדמיון ל-PAM01037, הלוח כאן – שמגיע גם כן בגימור המפרשית – נראה מעט פחות עמוס, אולי בגלל ה”עומק” הרב שלו בתוך הקייס.

טיימר רגטות – בדומה ליאכטמאסטר 2 של רולקס, עם יישום שונה (מקור: אתר פנריי הרשמי)

דגם זה מונע על ידי הקליבר P.9100/R, שמהווה בעצם התאמה של ה-P.9100 לצורך מדידת זמני הרגטות. גם כאן, השעון יגיע עם רצועת עור שחורה ואבזם פטנט של פנריי עשוי טיטניום. אם זאת הגרסה שאהבתם, תתכוננו להפרד מלא פחות מ-23,500 יורו.