יצרנית שעוני היוקרה פנריי (Panerai) מנסה בתקופה האחרונה לחזק את תדמיתה כיצרנית שעוני יוקרה עם היסטוריה ארוכה של בניה מדויקת ושעונים צבאיים. בתערוכת SIHH האחרונה בג’נבה הדגיש מנכ”ל החברה, ז’אן-מארק פונטרוי את המהלך, באמצעות מיזוג קולקציית ה-Marina Militaire של החברה לתוך ליין ה-Submersible, עם הפרדה מסדרת הלומינור של החברה.

פנריי הוסיפה גימיקים כמו 3 ימי אימונים עם יחידת הצלילה האיטלקית לרוכשי שעון המהדורה המוגבלת PAM00961, כחלק מסדרת מהלכים שנועדו לחזק את התדמית של השעונים.

בפנריי קיימת חטיבה בשם Laboratorio di Idee (מעבדת הרעיונות), עם צוות המונה מעל ל-50 עובדים, אשר עובדים עם חטיבת העיצוב של החברה, כדי להוסיף קומפליקציות וטכנולוגיות חדשות לשעוני המותג. החל משנת 2007, אז השיקה פנריי את ה-PAM00276 לומינור טורביון, מה שאפשר להגדיר כשעון הראשון של החברה שנכלל בקטגוריה שנקראת “Haute Horlogerie” – שענות עילית, כשמאז משתדלת פנריי להשיק שעון אחד מדי שנה שניתן לשייך לקטגוריה הזאת.

בהמשך למסורת הזו, משיקה החברה השבוע שעון חדש, PAM0068 Lo Scienzato Luminor Tourbillon GMT בקוטר של 47 מ”מ, כשאין ספק כי פנריי מייעדת אותו לשוק השענות העלית, עם מספר חידושים מעניינים.

שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור - Revolution.
שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור – Revolution.

בשנת 2010 השיקה פנריי שעון עם השם Lo Scienziato (המדען) לראשונה, לציון 400 שנה לתגליות השמימיות של גלילאו גלילאי. השעון היה הדגם הראשון מבית פנריי שהגיע עם לוח סקלטון, בניגוד מוחלט ללוח הסנדוויץ’ המוכר של החברה. כמעט 10 שנים מאוחר יותר, מעדכנת פנריי את ה-Lo Scienziato, כשאנשי ה-Laboratorio Di Idee טוענים כי מדובר באחד השעונים המאתגרים ביותר שפנריי ייצרה אי פעם.

השעון מגיע עם גוף בקוטר של 47 מ”מ העשוי מטיטניום בדרגה 5, שעובר גימור בהתזת חול עם בזל העשוי מסגסוגת Carbotech. תהליך הייצור של השעון ייחודי – גוף השעון העשוי מטיטניום כאמור מורכב מ-DMLS או – Direct Metal Laser Sintering – בתרגום מילולי, הדבקת מתכת באמצעות לייזר. בפועל, הטיטניום עובר חימום באמצעות לייזר רב-עוצמתי והופך למוצק שלאחר מכן מודפס שכבה לאחר שכבה עד שנוצר גוף השעון כולו בסוג של הדפסה תלת ממדית. התהליך המורכב מאפשר לפנריי ליצור גוף שעון קל במיוחד, במשקל של 18 גרם בסך הכל.

מנגנון P.2005 של פנריי. מקור - Revolution.
מנגנון P.2005 של פנריי. מקור – Revolution.

בתוך השעון נמצא קליבר P.2005/T מבית פנריי, שמיוצר גם הוא מטיטניום. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 6 ימים ושוקל 23 גרם בלבד. פנריי הוסיפה מחוון לרזרבת הכוח בשעה 7 של השעון, עם תצוגת שניות קטנה בשעה 9 של השעון ותצוגת AM-PM בשעה 3 של השעון.

שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור - Revolution.
שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור – Revolution.

ה-PAM00768 החדש מגיע עם מראה שונה מעט לעומת שעונים אחרים של החברה, הודות לגימור בהתזת חול, עם משחק מעניין של גוונים בהתאם לתאורה על גוף השעון. בנוסף, השעון מגיע עם מראה קרבי-צבאי יותר, בין היתר הודות לנגיעות השונות בצבע ירוק ברכיבים השונים בשעון.

שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור - Revolution.
שעון פנריי מסדרת Lo-Scienzato לשנת 2019. מקור – Revolution.

הטכנולוגיה הייחודית לייצור גוף השעון מגיעה מצוות פיתוח המוצרים של החברה, בראשות אלסנדרו פיצ’רלי, כשאנו צפויים לראות פיתוחים נוספים שלהם משתלבים בליין המוצרים של פנריי בשנים הקרובות.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשהוא מצויד ברצועת עור תנין ביחד עם סוגר מטיטניום. השעון מגיע עם רצועת ולקרו נוספת בצבע שחור.

לאתר פנריי העולמי