תערוכת Design/Miami – פורום אופנה שנערך מדי שנה במהלך חודש דצמבר במיאמי, פלורידה, נערך בסוף השבוע האחרון, כשפנריי, יצרנית השעונים האיטלקית המוערכת, אשר משמשת כנותנת חסות רשמית של האירוע, השיקה לרגל התערוכה שעון חדש במהדורה מוגבלת, ה-Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Acciaio.

Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Acciaio

הפנריי לומינור 1950 10 ימים GMT אוטומטי Acciaio, רפרנס PAM986, מבוסס למעשה על אחד השעונים המיוחדים של פנריי, ה-PAM533, עם שינוי בולט – לוח כחול ורצועת בד כחולה, במקום הלוח השחור ורצועת העור החומה של ה-PAM 533. השעון מגיע עם גוף בקוטר של 44 מ”מ העשוי מסגסוגת 316L העמידה לקורוזיה והוא מכיל בתוכו מנגנון מתוצרת פנריי, מנגנון P.2003, עם צבירת כוח של 240 שעות לפחות או 10 ימים של פעולה רציפה ללא כל מתיחה מחדש. הלוח הכחול של השעון, או כמו שפנריי מכנה אותו – “satiné soleil” מגיע עם עיצוב הסנדוויץ’ המפורסם של פנריי, עם ספרות ערביות. בשעה 3 של השעון נמצא חלון התאריך, כשתצוגת רזרבת הכוח, בצורת מדיד מאוזן, מופיעה בשעה 6, כשבשעה 9 של השעון נמצא מחוון AM/PM עם מחוג שניות קטן. קומפליקציית ה-GMT מוצגת באמצעות מחוג גדול בצורת חץ המצביע על אזור זמן שני בלוח הראשי, כשהכתר המוברג של השעון מאובטח על ידי מגן הכתר המוכר של פנריי. ה-PAM 986 עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים.

שעון PAM 986 - פנריי לומינור 1950 10 ימים GMT אוטומטי ACCIAIO מהדורה מוגבלת. מקור - פנריי.
שעון PAM 986 – פנריי לומינור 1950 10 ימים GMT אוטומטי ACCIAIO מהדורה מוגבלת. מקור – פנריי.

הצבע הכחול החדש של השעון הופך את ה-PAM 986 לגרסה מודרנית וצעירה יותר לעומת ה-PAM 533, במיוחד בשילוב עם רצועת הבד הכחולה. שינוי ערכת הצבעים של הלוח, בשילוב עם העובדה שפנריי משיקה אותו במסגרת פורום האופנה של מיאמי, מספיקה עבור יצרנית השעונים האיטלקית כדי להשיק אותו כמהדורה מוגבלת של 250 יחידות בלבד (על פי דיווחים אחרים, אם כי לא מאומתים, פנריי תייצר רק 40 יחידות של השעון).

פנריי PAM 986 - החלק האחורי של השעון
פנריי PAM 986 – החלק האחורי של השעון. מקור – פנריי.

ה-PAM 986 מגיע, כאמור, עם רצועת בד כחולה עם שני תפרים בצבע בז’ בשני צדדי הרצועה, שמשתלבים בצורה מרשימה עם צבעי הבז’ של לוח השעון, כשביחד עם השעון יקבלו הרוכשים שתי רצועות נוספות – רצועת גומי כחולה ורצועת עור תנין כחולה.

פנריי הציעה את השעון למכירה בסוף השבוע האחרון בדוכן שלה בתערוכת העיצוב במיאמי, כשהוא מגיע עם תג מחיר של 14,400 דולרים, כשגם לאחר שהאירוע יסתיים, פנריי תשמור על השעון כמהדורה מוגבלת לשוק האמריקאי, והוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים נבחרים של פנריי בארצות הברית בלבד.

ה-PAM 986 מצטרף לשורה של שעונים חדשים שהשיקה פנריי בשנה האחרונה, בה פנריי הפכה לאחת מיצרניות השעונים העסוקות ביותר והפעילות ביותר, עם שורה של השקות מעניינות, משעוני הפנריי הנגישים ביותר עד היום ועד למהדורות מוגבלות ומיוחדות כמו ה-PAM 986.

לאתר פנריי העולמי