חובבי השעונים עומדים בפתחה של אחת התקופות המעניינות ביותר בשנה, כשלקראת תערוכת SIHH, אחת מתערוכות השעונים הגדולות בעולם, שתערך בג’נבה בחודש ינואר 2019, יצרניות השעונים מתחילות להשיק שעונים חדשים שיוצגו לראשונה במהלך התערוכה. אחת החברות הללו היא פנריי, שהשיקה השבוע את שעון ה-Submersible Chrono Guillaume Néry, ה-PAM00982, שעון כרונוגרף שמוקדש לצוללן גיום נרי הצרפתי, אלוף צלילה חופשית ואחד הצוללנים הנודעים בעולם בתחומו. ה-PAM00982 הוא שעון צלילה עם כרונוגרף, במראה ספורטיבי ואגרסיבי במיוחד, עם גוונים כחולים בולטים ולוח עם גימור מחוספס בגוון אפור כהה, שהופכים את השעון למרשים ומתאים במיוחד לחובבי צלילה, או סתם כאלו שאוהבים להשתכשך בסופי שבוע בבריכת הקאנטרי קלאב השכונתי שלהם, בעומק של מטר וחצי …

פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry

מחלקת השיווק של פנריי מפרסמת את ה-PAM00982 החדש כשעון “שמיועד לצוללנים רציניים”. כדי לעמוד בהצהרה הזאת, השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים והוא מגיע עם בזל מסתובב דו כיווני העשוי מטיטניום, שעליו נמצאת דיסקית קרמית בצבע כחול. אבל הבזל של ה-PAM00982 הוא לא הרכיב היחיד שמבוסס על טיטניום – גוף השעון כולו, שמגיע בקוטר של 47 מ”מ, כולל גב השעון המוצק, עשויים מטיטניום – חומר קל אך חזק במיוחד ועמיד בפני קורוזיה, משהו שרלוונטי במיוחד לצוללנים. השימוש בטיטניום אמור גם להפוך את השעון לנוח הרבה יותר לענידה, למרות הממדים הבולטים שלו, לפי אנשי פנריי.

פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry רפרנס PAM00982
פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry רפרנס PAM00982. מקור – פנריי.

בצד ימין של גוף השעון, אנו מוצאים את שומר הכתר המפורסם של פנריי, שמבטיח שלא נוכל לגעת בטעות בכתר במהלך צלילה. בצדו השמאלי של השעון אנו מוצאים שני לחצנים, בשעות 8 ו-10, אשר משמשים כדי להתחיל, לעצור ולאפס את פונקציית הכרונוגרף של השעון. הלוח המרכזי של השעון מציג את תצוגת השעה והדקות, כמו גם מחוג השניות של הכרונוגרף שמגיע בצבע כחול. השעון מגיע עם שני סאב-דיילים (לוחות קטנים) בשעה 3 ובשעה 9, כשהשעות שחלפו בפונקציית הכרונוגרף מוצגות בשעה 3, כשהשניות שרצות בפונקציית הכרונוגרף מוצגות באמצעות המחוג הכחול, כשהשניות של השעון מוצגות באמצעות הכרונוגרף בשעה 9.

פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry, רפרנס PAM00982
פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry, רפרנס PAM00982. מקור – פנריי.

הלוח של הפנריי Submersible Chrono Guillaume Néry קריא מאוד בכל תנאי תאורה, אפילו בחושך מוחלט, זאת הודות לנקודות הלומינציה ומחווני השעה הלבנים, שמגיעים בניגודיות מרשימה עם הלוח האפור של השעון, כשהטסקטורה על לוח השעון ברורה אפילו באור יום. המחוונים ונקודות הלומינציה מצופים כמובן בחומר זוהר, כמו גם מחווני השעה והדקות ומחווני הכרונוגרף, כשערכת הצבעים של השעון כולו נראית כבחירה מושלמת עבור שעון צלילה, או אם תרצו – Tool Watch.

פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry, רפרנס PAM00982
פנריי Submersible Chrono Guillaume Néry, רפרנס PAM00982. מקור – פנריי.

על גב השעון ישנה חריטה שמציגה את גיום נרי בצלילה חופשית, ביחד עם החתימה שלו והעומק של צלילת השיא שלו – 126 מטרים, עומק שאליו הגיע נרי ללא ציוד עזר כלשהו לנשימה.

בתוך השעון נמצא מנגנון P.9100 של פנריי, מנגנון תוצרת בית עם תנועה אוטומטית, שפועל בתדר של 28,800 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 72 שעות.

השעון מגיע עם רצועת עור כחולה עם סוגר עם אבזם טיטניום, כשפנריי לא מגדירה את השעון כמהדורה מוגבלת, אבל כמו לא מעט שעונים של החברה, הייצור שלו צפוי להיות בנפח נמוך יחסית, כשהוא יגיע עם תג מחיר של 18,900 יורו.

לאתר פנריי העולמי