שעון חדש של פנריי בסדרת הלומינור מרינה. שעון שמגיע במהדורה מוגבלת של 70 יחידות ועם אחריות לשבעים שנה. נשמע כמו משהו שכבר ראינו לאחרונה, לא? אז מסתבר שלא בדיוק. כלומר, ראינו. אבל זה לא אומר שפנריי לא יכולה להשיק עוד שעון כזה. מבולבלים? גם הגורו. מזל שהוא כאן לעשות לכם קצת סדר. פנריי פלטינומטק לומינור מרינה. רפרנס PAM01116 – מוזמנים להכיר. 

פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116 – מפרט טכני

פנריי השיקה את השעון החדש באמצע חודש פברואר. השעון, רפרנס PAM01116, מגיע בגוף העשוי מפלטינומטק. פלטינומטק היא סגסוגת מתקדמת חדשה נוספת מבית פנריי. פנריי שדרגה את סגסוגת הפלטינה המסורתית, כדי להפוך אותה לקשיחה וחזקה יותר. השעון מגיע הכרית המוכר של פנריי בקוטר 44 מ”מ. הוא מגיע עם בזל בגימור מלוטש ועם גוף בגימור מוברש. פנריי מספרת כי הסגסוגת החדשה היא שאפשרה לה להשיג את המראה המיוחד ושילוב הגימורים בשעון החדש. סגסוגת פלטינה מסורתית לא מאפשרת להשיג מרקמים אחידים כל כך כפי שהם באים לידי ביטוי בשעון החדש.

גוף העשוי מפלטינה בקוטר 44 מ"מ. מקור - Revolution.
גוף העשוי מפלטינה בקוטר 44 מ”מ. מקור – Revolution.

השעון מגיע עם לוח הסנדוויץ’ המסורתי של פנריי, בצבע ירוק זית ככה בגימור סאטן-קרני שמש. הצבע הזה מהווה רקע נהדר לצביעת הלומינובה בגווני הבז’ בסמני השעה, ספרות השעה ומחוגי השעון. מה שמקלקל מעט – לטעמנו – את המראה של השעון, הוא הצבע הכחול למחוגי השעון. 

לוח הסנדוויץ' המפורסם של פנריי בגוון ירוק-זית כהה עם צביעת לומינובה בגוון בז'. מקור - Revolution.
לוח הסנדוויץ’ המפורסם של פנריי בגוון ירוק-זית כהה עם צביעת לומינובה בגוון בז’. מקור – Revolution.

השעון מגיע עם תאריכון בשעה 3 ולוח שניות קטן בשעה 9. 

פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116 – מנגנון

השעון החדש מגיע עם קליבר P.9010. ה-P.9010 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי של פנריי. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות.

אחריות לשבעים שנה. מקור - Revolution.
אחריות לשבעים שנה. מקור – Revolution.

המנגנון מגיע עם גימור נקי, עם רוטור סקלטון ועיטורי פרלג’ה על רכיבי המנגנון. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השעון השקוף, עליו מופיע הכיתוב – 70 שנות אחריות (באנגלית).

אז מה חדש בעצם? 

שאלה קצת מצחיקה כשאנחנו מדברים על פנריי. אם אתם חובבי המותג – אתם בטח מתפעלים עכשיו ללא הפסקה מהשעון החדש. אם אתם לא מתחברים למותג, אתם בטח לא מבינים במה הוא שונה מעשרות מהדורות אחרות של שעוני החברה. ומה אם בכל זאת תתעקשו? שילוב הצבעים המיוחד והאחריות לשבעים שנה. 

פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116. מקור - Revultion.
פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116. מקור – Revultion.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 70 יחידות. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים. הוא מגיע עם רצועת עור תנין חומה, עם תפרים לבנים. תג המחיר שלו? 36,900 דולר. 

השורה התחתונה

שעון מוזר מאוד של פנריי. שעון פנריי עם עמידות למים בעומק של 50 מטרים בלבד? אתם זוכרים שמדובר באחת מחלוצות שעוני הצלילה, כן? אחר כך עוברים למראה הכללי של השעון. בעוד הירוק והבז’ משתלבים בצורה נפלאה, מגיעים פתאום מגיעים בצבע כחול-תכלת. לא ברור אם זאת “קריצה מגניבה” של פנריי או שמישהו שם חושב שהצבעים האלה באמת משתלבים ביחד? מצד אחד, זה מגביר את הקריאות של השעון, מצד שני, זה פשוט לא נראה טוב. מבחינה הורולוגית, אין הרבה מה לחדש, אנחנו מכירים את קליבר P.9010 מאינספור שעונים של פנריי, אפשר להגיד שמדובר באחד מסוסי העבודה של החברה.

פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116. מקור - Revultion.
פנריי פלטינומטק לומינור מרינה PAM01116. מקור – Revultion.

נשאר לנו עניין קטן – תג המחיר של השעון הזה. 37,000 דולרים?! מישהו בפנריי קצת איבד את זה. גם בעולם שבו פליפרים משגשגים, מדובר בתג מחיר שיאפשר לכם לרכוש בערך שלושה שעוני סאבמרינר. האם השעון הזה שווה פי 5 משעון פנריי לומינור מרינה 44 מ”מ בגוף העשוי מפלדת אל-חלד? האם הוא שווה פי 3.6 משעון זהה בגוף העשוי מ-CARBOTECH? אם אתם שואלים את הגורו, התשובה די ברורה. אבל, בפנריי כמו בפנריי, כנראה שהיא תצליח למכור את כל 70 היחידות הללו מהר יותר משאתם יכולים להגיד לומינור מרינה. 

למעבר לאתר של פנריי.