ביום חמישי ה-15 ליולי, חגגה פנריי פעמיים. החגיגה הראשונה הייתה לציון 85 שנים למותג הרדיומיר של החברה. החגיגה הנוספת הייתה ליאכטה האיקונית של החברה, ה-Eilean. היאכטה שנבנתה במקור עבור האחים פולטון, סוחרי ברזל סקוטים, הושקה בשנת 1936, אבל פנריי רכשה אותה רק בשנת 2006 ומאז היא משמשת כיאכטת הדגל של החברה. לציון שני חגיגות ה-85 הללו, פנריי החליטה להשיק שעון שמשלב בין העיצוב האייקוני של שעוני פנריי מאותה תקופה ורפרנסים עיצוביים ליאכטה. פנריי רדיומיר Eilean – מוזמנים להצטרף לגורו להפלגה. 

פנריי רדיומיר Eilean – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר 45 מ”מ. גוף השעון, כמו גם הבזל שלו, מגיעים בפלדת אל-חלד שעברה תהליך “יישון”, כשפנריי דאגה לפתח להם מעין פטינה. אותו תהליך מופיע גם על גב השעון. 

פנריי רדיומיר Eilean. מקור - FratelloWatches.
פנריי רדיומיר Eilean. מקור – FratelloWatches.

להדגשת החיבור העמוק של פנריי עם העולם הימי, בחרה פנריי בעיצוב ייחודי ללוח השעון. השעון מגיע עם לוח בגוון חום עתיק, המדמה את עץ הטיק בסיפוני היאכטות. גימור דומה לזה שאפשר למצוא בשעוני האקווה טרה של אומגה. השעון מגיע עם רצועת עור חומה, המיוצרת בטוסקנה, האזור ממנו מגיעה פנריי באיטליה. הרצועה מגיעה עם תפרים בולטים בצבע לבן-בז’, המדמה את החבלים שניתן למצוא על סיפון היאכטה. הרצועה מיוצרת בעבודת יד, שכן פנריי מדגישה כי לא ניתן לבצע את התפרים הללו באמצעות מכונה. 

הלוח שמדמה את עץ הטיק והתפרים הגסים ברצועה. מקור - FratelloWatches.
הלוח שמדמה את עץ הטיק והתפרים הגסים ברצועה. מקור – FratelloWatches.

על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב EILEAN 1936. כיתוב דומה מגיע גם על צידו השמאלי של גוף השעון. המקום האחרון בו אנו מוצאים את הכיתוב הזה הוא על החלק התחתון של הרצועה, מתחת לשעה 6 בגוף השעון. 

פנריי רדיומיר Eilean – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.6000 של פנריי. מנגנון תוצרת בית שתוכנן ועוצב על ידי פנריי בנוישטל ומגיע עם רזבת כוח של 72 שעות. המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם 19 אבני חן ו-110 רכיבים בסך הכל. 

הכיתוב EILEAN 1936 בגב השעון. מקור- FratelloWatches.
הכיתוב EILEAN 1936 בגב השעון. מקור- FratelloWatches.

אז מה חדש בעצם?

ה-Eilean היא יכאטה בת 70 רגל, שתוכננה כאמור עבור האחים פולטון, סוחרי ברזל סקוטים. היא נבנתה על ידי ויליאם פייף (William Fife) ובנו בפיירלי. היאכטה שנבנתה כאמור בשנת 1936, מגיעה עם מרפסת מרשימה עם רצפת עץ טיק. את אותה רצפה מנסה פנריי לשחזר – בהצלחה – בלוח השעון. היאכטה הופיעה בקליפ של דוראן דוראן בשנת 1982 לשיר “ריו”. לאחר שהתנגשה במעבורת ליד חופי פורטוגל, היא שקעה לחופי הנמל האנגלי. היא אותרה במעמקי הים בשנת 2006 ונמשתה. לאחר מכן היא עברה תהליך שיקום ממושך בן שלוש שנים, עליו פיקח מנכ”ל פנריי. צוות עובדים מיומן הצליח לשחזר כ-60 אחוזים מהעצים המקוריים של ה-Eilean, כמו גם את הפעמון, העוגן וההגה שלה. היאכטה תגיע החודש לפורטופינו, לרגל חגיגות השקת הפנריי רדיומיר Eilean.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01243, יגיע במהדורה מוגבלת של 449 יחידות (מספר הזיהוי של היאכטה). כל אחד מהשעונים הללו יעלה 9,650 דולרים. האמת? תג המחיר הפתיע – לטובה – את הגורו. 

פנריי רדיומיר Eilean. מקור - FratelloWatches.
פנריי רדיומיר Eilean. מקור – FratelloWatches.

השורה התחתונה

ביצוע נפלא של פנריי במחווה נהדרת לשני אירועים – חגיגות ה-85 לרדיומיר וליאכטה Eilean. עיצוב השעון החדש משלב בין המראה של שעונים צבאיים משנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת, עם מחווה בולטת ליאכטה איליין בדמות לוח השעון והתפרים הבולטים ברצועת השעון. הגורו ציפה לתג מחיר קצת יותר גבוה, כיאה לשעון שמשלב שני אירועים כל כך חשובים עבור פנריי, אבל תג המחיר של השעון החדש כמעט זהה לחלוטין לשעוני רדיומיר אחרים, מה שהופך את השעון הזה לנגיש במיוחד. גם מספר השעונים שפנריי תייצר, 449, מגדיל את הסיכוי שלכם לרכוש שעון כזה. עכשיו נשאר רק להסתדר עם עניין פעוט – הקוטר של 45 מ”מ של השעון. המלצה של הגורו? חלבונים והרבה שעות בחדר כושר … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.