בחודש יולי שעבר השיקה פנריי את שעון הרדיומיר Eilean שלה, רפרנס PAM1243. שעון שהגיע במהדורה מוגבלת של 449 יחידות. השעון הגיע במחווה ליאכטה המפורסמת Eilean, שנבנתה על ידי בונה היאכטות המפורסם ויליאם פייף. פנריי רכשה את היאכטה הזאת לאחר שטבעה מול חופי פורטוגל, כשמנכ״ל פנריי בעצמו פיקח באופן אישי על פרויקט השחזור שלה. בימים אלו משיקה פנריי שעון נוסף, או ליתר דיוק – ״חוויה״ חדשה, עם שעון נוסף המוקדש ליאכטה המפורסמת – פנריי רדיומיר Eilean Experience, שעון חדש וסדרת NFT במהדורה מוגבלת. מוזמנים להכיר אותם ולנסות להבין ביחד עם הגורו מה זה לכל הרוחות NFT ….

פנריי רדיומיר Eilean Experience – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר 45 מ״מ. פנריי משלבת פלדת אל-חלד עם טבעת ברונזה, שמהווה בעצם את הבזל של השעון.

פנריי רדיומיר Eilean Experience. מקור - watchilove.
פנריי רדיומיר Eilean Experience. מקור – watchilove.

את הברונזה אנו מוצאים גם על הכתר ועל גב השעון. כפי שאתם כבר בוודאי יודעים, כל שעון שמכיל ברונזה מפתח פטינה ייחודית, בהתאם לחשיפה שלו ללחות ואוויר, כך שלאחר תקופת שימוש מסוימת, כל שעון כזה ייקבל מראה ייחודי משלו.

פנריי רדיומיר Eilean Experience. מקור - watchilove.
פנריי רדיומיר Eilean Experience. מקור – watchilove.

המחווה הבולטת בחלק הקדמי של השעון ליאכטה המפורסמת מגיעה בלוח השעון. פנריי משלבת בשעון לוח טיק בגוון כחול, עם פסים אנכיים. הפסים הללו מזכירים את סיפון הטיק המפורסם של היאכטה, כשבשעון ה-Eilean הקודם, השתמשה פנריי בלוח דומה, בגוון חום. על לוח השעון אנו מוצאים את הספרות הערביות המפורסמות של פנריי – לוח הסנדוויץ׳.

הדרקון מהחרטום של האיילאן על צד השעון. מקור - watchilove.
הדרקון מהחרטום של האיילאן על צד השעון. מקור – watchilove.

אזכורים נוספים ליאכטה אנו מוצאים על רצועת השעון, שם מתחת לשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב EILEAN ו-1936 כשהם חרוטים על רצועת השעון. בצד השמאלי של גוף השעון אנו מוצאים גם כן את הכיתוב הזה, מעל לסמל הדרקון המפורסם שמופיע על החרטום של היאכטה. האזכור האחרון ליאכטה מופיע בגב השעון, שם על גב הברונזה אנו מוצאים גם כן את הכיתוב EILEAN 1936.

פנריי רדיומיר Eilean Experience - הכיתוב על גב השעון. מקור - watchilove.
פנריי רדיומיר Eilean Experience – הכיתוב על גב השעון. מקור – watchilove.

מחווה נוספת ליאכטה אנו מוצאים על רצועת השעון, שם פנריי משתמשת בתפירה המזכירה קשרים ימיים, בגוון בז׳, בהיר יותר מזה של הרצועה עצמה.

פנריי רדיומיר Eilean Experience – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.6000 שלה. מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. המנגנון מכיל 110 רכיבים בסך, עם תוף אחד, המספק רזרבת כוח של שלושה ימים.

גב השעון והכיתוב EILEAN 1936. מקור - watchilove.
גב השעון והכיתוב EILEAN 1936. מקור – watchilove.

אז מה חדש בעצם? 

את הסיפור של ה-Eilean אתם כבר מכירים. אם לא, אתם מוזמנים לקרוא עליה בכתבה שלנו על השעון הקודם בסדרה. פנריי משיקה את השעון החדש בסדרה במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. כל רוכש של השעון יקבל, מלבד השעון כמובן, מסע ים תיכוני. המסע הים תיכוני הזה יהיה כמובן על סיפונה של האיילאן, לחופי אמלפי המרהיבים. המסע יהווה מחווה לשושלת העיצוב האיטלקית ולמורשת הימית שמהווה בעצם את הבסיס לעולם של פנריי.

היאכטה המשוחזרת בהפלגה משנת 2017. מקור - watchilove.
היאכטה המשוחזרת בהפלגה משנת 2017. מקור – watchilove.

הברונזה שבה משתמשת פנריי בשעון החדש הם שרידים של מתכת ממוחזרת שפנריי הוציאה מהאיילאן בזמן השיקום שלה.

ומה עם NFT אתם שואלים? אנחנו שמחים ששאלתם. כל אחד מהשעונים הללו ילווה בארנק דיגיטלי ייחודי, שיכיל NFT, שלא רק שישמש כהוכחה לבעלות על השעון, אלא גם יספק גישה להטבות ושירותים ״שמתחילים מיד ומתגלים ללא הרף״ – כפי שפנריי מציינת. בין היתר, מדובר כמובן בהזמנה למסע על סיפונה של האיילאן במהלך חודש יוני הקרוב ויצירת אמנות ייחודית.

כמה זה עולה לנו?

שעון האיילאן הקודם של פנריי, הגיע במהדורה מוגבלת של 449 יחידות (מספר הרישום של האיילאן), ביחד עם תג מחיר ״עממי״ למדי של 9,650 דולרים. במקרה של השעון החדש, רפרנס PAM01244, מדובר במהדורה מוגבלת מצומצמת הרבה יותר. תוסיפו לזה את השיט על סיפונה של האיילאן ואת ה-NFT הייחודי ואתם יודעים מה מקבלים? שעון יקר הרבה  יותר. כמה יותר? 39,000 אירו, שהם בדולרים כ-42,600 דולרים.

השורה התחתונה

לצערו של הגורו, הפעם האחרונה שהוא הפליג על כלי שיט ימי היה על חסקה, כך שהוא לא יודע להעריך כמה שווה ההפלגה על האיילאן. עוד משהו שהגורו לא באמת מבין בו, או לפחות בערך שלו, זה NFT. למעשה, לא נראה שמישהו בעולם באמת יודע להעריך NFT …

האיילאן במלוא תפארתה. מקור - watchilove.
האיילאן במלוא תפארתה. מקור – watchilove.

אז האם השעון החדש של פנריי שווה 39,000 אירו? שאלה נפלאה. לא בטוח שלמישהו באמת יש את התשובה. כמו תמיד בעולם השעונים, אף אחד לא יכול לקבוע לאף חברה שווי של שעון. פנריי יכלה לתמחר את השעון הזה גם בתג מחיר גבוה פי 2, או לחילופין, בתג מחיר זול בחצי. אנחנו בטוחים שבשני המקרים נוכל למצוא כאלו שיקבלו בהבנה את תג המחיר וכאלו שיגידו שמדובר בתמחור מוגזם.

אין ספק שמדובר בניסיון מעניין לשלב את טרנד ה-NFT בעולם השעונים. אז גם אם אתם לא חובבי פנריי, רק בגלל ה-NFT שווה להמשיך ולעקוב אחרי השעון הזה. או ליתר דיוק, אחרי ה-NFT שנלווים אליו ולראות מה יהיה השווי שלהם בעוד מספר חודשים או שנים …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.